Play-off Extraligy dorostu

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

5:3

konec (1:3, 3:0, 1:0) Stav série: 2:1

21.03.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha-Holešovice • Čtvrtfinále • Jakub Špaček

Všem děkuji za pozornost a s přáním hezkého večera se loučím... (20:04:56)
Třetí čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem je minulostí. Ve třetí třetině měli pevně pod kontrolou kotouč hosté, ale z držení puku nic nevytěžili. Naopak v závěru je potopila další chyba v rozehrávce a již zítra budou muset Severočeši odvracet konec sezóny, zatímco sparťané po skvělém obratu mohou slavit postup do semifinále.

57:23

Sparta právě vstřelila branku!
Další individuální chyba na liberecké straně, kterou využil DANIEL JAKAB samostatným únikem na gólmana, jenž překonal. Asistence: Matei Bolocan.

54:03

Domácí brankář si pohlídal nevyzpytatelné nahození z pravé strany kluziště.

53:32

53:31

Zakázané uvolnění Sparty.

52:15

Skvělý zákrok domácího brankáře proti osamocenému Rozsívalovi.

51:20

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
R. Žemlička – 2 min., nedovolené bránění.

49:58

Daniel Novotný nepotrestal nepřesnou rozehrávku hostů, neboť pálil pouze do severočeského beka.

48:09

Srážka libereckého útočníka s domácím gólmanem a hra se přesouvá do středního pásma.

47:25

Jan Janský přestřelil libereckou klec.

45:41

Obrovská šance Prokůpka, který minul branku z nejtěsnější blízkosti.

40:01

40 minut hry je minulostí. Do druhé periody měli Sparťané skvělý start, neboť díky gólům Richarda Žemličky a Františka Netušila srovnali skóre na 3:3. Dvacetiminutovka byla velmi plynulá, hra byla vyrovnaná a teprve 3 minuty před koncem o velký obrat se postaral domácí František Netušil.

40:00

39:31

Nahození z rohu kluziště chytá Kogler.

37:03

A Sparta dokonává velký obrat. Z prostoru před brankou kotouč do liberecké klece dopravil FRANTIŠEK NETUŠIL. Bez asistence.

37:02

34:42

David Rozsíval prověřil lapačku domácího gólmana.

34:12

Ofsajd Liberce.

33:27

Střela Tomáše Prokůpka zůstala ve výstroji Koglera.

32:03

M.Bajer – 2 min., krosček.

29:18

27:12

Velká šance Liberce, jenže samostatný únik vychytal Kogler.

24:15

Icing hostů.

21:39

Důrazný FRANTIŠEK NETUŠIL doslova zboural vše, co mu stálo v cestě a zavěsil vyrovnávací gól. Asistence: Radoslav Cichoň.

20:15

To je nástup do druhého dějství! Sparta se díky RICHARDOVI ŽEMLIČKOVI dostává na dostřel. Střelou mezi Macourkovi betony se prosazuje. Asistence: Tomáš Hlinka, František Netušil.

20:04

20:01

Je za námi úvodní dějství 3. čtvrtfinále play off extraligy dorostenců, které si podmanili hosté. Ti se dostali hned po 33 vteřinách do vedení, následně dostali možnost přesilovku a tu využili. Sparta se dostala na dostřel díky chybné rozehrávce Liberce, ale po pár minutách si Liberec vzal zpět své dvougólové vedení.

17:10

Cichoňova rána od modré rozezněla pravou tyč liberecké branky.

16:46

David Rozsíval pronikal po pravé straně nahodil bekhendem puk na branku ale domácí gólman byl přesný.

16:32

Tentokrát špatná rozehrávka na straně Sparty, ale Kogler kotouč přikryl a uklidnil situaci.

14:56

14:28

Další obtížné nahození od modré čáry a opět bezchybný Macourek.

13:56

Nebezpečnou ránu od modré čáry musel pod rukavici přikrýt Macourek.

13:18

Liberec se osvobozuje.

12:56

J. Jarabko – 2 min., hákování.

11:56

David Hrubý od modré čáry vyslal tvrdý projektil, který Macourek vyrazil za klec.

11:48

Horké chvíle před libereckou brankou, které přikrytím kotouče vyřešil Macourek.

11:08

Vasyl Špilka se objevil mezi kruhy, ale ve stoprocentní šanci netrefil zařízení.

10:42

Liberci akce po pravé straně nevyšla.

9:12

Liberec právě vstřelil branku!
To jsou gólové hody na začátek zápasu! DANIEL PEKAŘ byl hezkou kolmou přihrávkou mezi beky vyslán vstříc domácí brance a touto šancí neodolal a vrátil svým barvám dvougólové vedení. Asistence: Vasyl Špilka, Pavel Průšek.

8:27

DAVID HRUBÝ využil nepřesné rozehrávky v hostující obraně a překonal Ferdinanda Macourka. Bez asistence.

6:53

Žemlička si připsal jako první sparťan střelu na branku Liberce, ale Macourek puk vytěsnil.

6:05

Macháčkova rána je ukryta ve výstroji domácí omaskovaného muže.

5:13

Tentokrát před Koglerem Barna, ale opět ho sparťanský gólman vycyhtal.

4:40

Hrouda se probíjel k brance, ale Kogler zasáhl.

1:17

Dvojnásobné vedení je tady! PAVEL PRŮŠEK vyslal ránu z pravého kruhu a využil přesilovou hru. Asistence: Vasyl Špilka, David Rozsíval

00:55

Hašek – 2 min., podrážení.

00:33

To je start! Hned po půlminutě je zde hned změna skóre a to díky MARKOVI MACHÁČKOVI, který so najel do mezikruží a zamířil přesně do pravého horního rohu. Asistence: David Rozsíval, Vasyl Špilka.

00:01

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Janský, Hašek, Cichoň, Marton (A) – Topol, Bolocan, Hrubý, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Marek
Trenér: František Ptáček

Bílí Tygři Liberec: Macourek (Pech) – Macháček (C), Průšek (A), Král, Jarabko, Pilíšek, Ehrenberger, Seidl – Rozsíval, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Prokůpek, Bajer, Kratochvíl, Kučera, Barna, Hrouda
Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Valda, Kosnar – Štofa, Beneš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 9. Hrubý, 21. Žemlička (Hlinka, Netušil), 22. Janský (Cichoň), 38. Netušil, 58. Jakab (Bolocan) – 1. Macháček (Rozsíval, Špilka), 2. Průšek (Špilka, Rozsíval), 10. Pekař (Špilka, Průšek)

Rozhodčí: Valda, Kosnar – Štofa, Beneš

00:33 LIB 0:1 Macháček (Rozsíval, Špilka)
00:55 SPA 2 Hašek, podrážení
1:17 LIB 0:2 Průšek (Špilka, Rozsíval)
8:27 SPA 1:2 Hrubý
9:12 LIB 1:3 Pekař (Špilka, Průšek)
12:56 LIB 2 Jarabko, hákování
18:04 SPA 2 Marek, podrážení
20:15 SPA 2:3 Žemlička (Hlinka, Netušil)