2:1

konec (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 1:2

21.03.2023, 17:45 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Čtvrtfinále • Dominik Jarka

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterního večera a na počtenou. (19:52:52)
Znovu se v ČPP Aréně uvidíme za necelých osmnáct hodin, jelikož se Lvi pokusí sérii přesunout zpátky do Třince zítra od 14:00.
Třetí klání ve vyřazovací části mezi třineckými Oceláři a hradeckým Mountfieldem je u konce, z těsného a vydřeného vítězství se radují domácí hokejisté. Ti si došli pro výhru 2:1 poctivým výkonem, díky kterému snížili stav série na 1:2 pro Oceláře. Rozhodujícím hráčem v hradeckém útoku byl dnes Lukáš Král, který se trefil v první i druhé třetině a svým samostatným nájezdem rozsekl tento duel pro Lvy.

59:59

Hradec finální tlak ustál a mohutně se raduje z prodloužení sezony minimálně o jeden zápas.

59:50

Draveckého rána ze středu těsně minula horní růžek Petříkovy svatyně.

59:27

Třinec bude pokračovat v šesti lidech a pokusí se vyrovnat.

59:27

Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

59:26

Pavlík předvedl další kus výborné defenzivní práce a zamezil dorážce.

59:02

Třinec hraje v 6.

58:02

Král hned třikrát zaskočil hostující defenzivu a šikovně jí uzmul puk. Dobrá práce hradeckého forwarda.

57:47

Hraje se opět 5 na 5.

56:56

Jón to vyzkoušel od modré, Milota i přes zastíněný pohled zastavil letící puk ramenem.

56:23

Novotný se po kombinaci domácích v útočném pásmu odhodlal vyslat pokus, ten ale končí v rukavici Miloty.

55:28

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Blaha – 2 min., vysoká hůl.

55:24

Zielenski nahazoval na teč, ta škrtla třineckou hokejku. Následně Pavlík zachránil Petříka, když se třinecký forvard otáčel kolem branky.

54:29

Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

53:20

Černý nahodil od modré na Milotu, který absolutně nic neviděl. Zachránila ho ale hrana lapačky, od které vystoupal puk do vzduchu.

2:1

Branky a nahrávky: 14. Král (Černý, Burda), 26. Král (TS) – 39. Kubiesa (Sikora, Dravecký)

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Černý, Forejtek, Burda, Mráz (A), Vencl, Samek (A), Pánek – Král, Pavlík, Vítek, Novotný, Hendrych, V. Aschenbrenner, Voděracký, Klíma, Páleník, Jón (C).
Trenér: Luboš Dvořák

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Zielenski, Byrtus, Čmiel (A), Mrtka, Dravecký, Holub (A) – Graněčný, Urbánek, Hebar, Kubiesa (C), Rybnikár, Blaha, Pohludka, Sajdok, Švančara, Mikula, Sikora.
Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Červenka, Zeliska – Dědek, Landsmann.

03:55 HKM 2 Mráz, podrážení
13:31 HKM 1:0 Král (Černý, Burda)
19:14 HKM 2 Samek, hrubost