Evropská konferenční liga

Istanbul Başakşehir FK – KAA Gent

1:4

konec (0:4)

15.03.2023, 18:00 • Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul • Osmifinále • Michal Raška

Tipsport: 2.59 2.92 3.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:55:31)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
Je konec. Gent zvítězil na půdě Başakşehiru 4:1. První půl hodinka utkání byla více než poklidná a k vidění nebyla ani jedna střela na bránu. Ve 31., 32. a 34. minutě se ovšem prosadil Gift Orban, který tak pokračuje naprosto fantastickou formu a hattrick během čtyř minut se nesmazatelně zapíše do historie Evropské konferenční ligy. Ve 37. minutě navíc ještě zvýšil vedení Hugo Cuypers. Druhá půle nám toho příliš nepřinesla, ale věrní fanoušci Başakşehiru na stadionu se nakonec dočkali alespoň jedné branky, kterou vsítil v 88. minutě Januzaj.

90+2

90+1

Gent bezpečně dohrává toto utkání a drží balón na útočné polovině.

90

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

89

Başakşehir se ještě snaží o zázrak, ale zatím jej obranný blok soupeře nepouští dále než na polovinu hrací plochy.

88

88. Adnan JANUZAJ - 1:4

88

Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Gent si dnes z Istanbulu čisté konto neodveze! Potom co Mahmut Tekdemir poslal centr do vápna se míč odrazil ideálně k někdejšímu hráči Manchesteru United ADNANU JANUZAJOVI, jenž zakončil do pravé části brány.

85

Başakşehir sice získal roh, ale chvíli poté se odmával ofsajd.

83

A právě Jens Hauge se málem zapsal mezi střelce už po pár vteřinách na hrací ploše, ale jeho zakončení zpoza vápna bylo zblokováno.

82

Střídání v týmu KAA Gent:
ze hřiště odchází Gift Orban, přichází Jens Hauge.

81

Hra už nyní postrádá nějakou kvalitu a k vidění je tak další nepřesná přihrávka.

80

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK:
ze hřiště odchází Serdar Gürler, přichází Batuhan Celik.

80

Nepřesná přihrávka domácích končí jen v zámezí a následuje autové vhazování Gentu.

78

Danijel Aleksić se dostal do zakončení zpoza vápna, ale jeho pokus levačkou z první letěl pouze nad bránu Gentu.

76

Nyní navíc přišel opět rychlé brejk hostů, ale ten skončil pouze u brankáře Babacana.

75

Istanbul se nadále snaží věnovat energii do útoků, ale ty se nedaří. Gent je lepším týmem na trávníku a zaslouženě postoupí do čtvrtfinále.

1:4

konec (0:4)

Branky: 88. Januzaj – 31. Orban (Hong Hjun-seok), 32. Orban, 34. Orban, 37. Cuypers (Kums)

Karty:   24. Gürler (IBS), 36. Biglia (IBS), 71. Touba (IBS)

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Şahiner, Duarte, Touba, Lima – Biglia, Özcan (46. Aleksić), Tekdemir (C) – Türüç (46. Szysz), Okaka (68. Januzaj), Gürler (80. Celik).
Náhradníci: Dilmen – Arslantaş, Koyuncu, Özbayraklı.

Trenér: Emre Belözoğlu

KAA Gent: Roef – Castro-Montes, Piątkowski, Ngadeu, Torunarigha (68. Samoise) – M. Fofana (68. Okumu), Kums (C), De Sart, Hong Hjun-seok (68. Odjidja-Ofoe) – Cuypers (68. Depoitre), Orban (82. Hauge).
Náhradníci: Nardi – De Ridder, Fernandez-Pardo, Lagae, van Daele, Van den Bergh, Van Hauter.

Trenér: Hein Vanhaezebrouck

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu