Španělská LaLiga

Sevilla FC – UD Almería

2:1

konec (1:1)

12.03.2023, 16:15 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • 25. kolo • Ondřej Kučera

Tipsport: 1.65 4.12 5.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek neděle. (18:20:41)
Hosté zaskočili Sevillu brzkým gólem z 2. minuty. Odpověď na tuto branku našli domácí až těsně před přestávkou v podobě proměněné penalty. V druhé půli dokonala Sevilla obrat a ujala se vedení 2:1. Dvě velké příležitosti měl Suárez, ale ani v jedné z nich neuspěl. Almería tak odchází z tohoto duelu s prázdnou, zatímco Sevilla se díky třem bodům odrazila od sestupových pozic.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 15:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:11.

90+8

90+7

Rodrigo Ely hlavičkoval v záklonu nepřesně. Marko Dmitrović určitě spěchat s odkopem nebude.

90+6

Júsuf en-Nesírí byl v ofsajdu. To dává poslední šanci Almeríi vypracovat si příležitost.

90+5

Rodrigo Ely si v souboji ve vápně pomohl rukama, což neuniklo zraku De Burgose. Závěrečný závar před bránou Sevilly je u konce.

90+4

Kousek chybělo, aby se jeden z hráčů hostí, dokázal natáhnout na centr ze standardky. Nestalo se tak, tudíž odkop provede Marko Dmitrović.

90+3

Joan Jordán fauloval na vlastní polovině, Almería bude zahrávat standardní situaci.

90+1

Sevilla mohla dnešní výsledek definitivně potvrdit, ale Érik Lamela vzal zakončení sobecky na sebe a proti Martínezovi neuspěl! Nejvíce mu toto vyčetl jeho spoluhráč Júsuf en-Nesírí, který byl vedle něj osamocen.

90

Stejně jako v první půli přidává sudí De Burgos 6 minut nad rámec.

89

Na trávníku zůstává ležet Jesús Navas. Sevilla už ale nemá k dispozici žádná střídání.

88

Za nesportovní chování obdržel Léo Baptistão žluté potrestání.

88

Video asistent posoudil, že zákrok Rakitiče nebyl na červenou kartu. Hra opět pokračuje.

87

De Burgos je opět v kontaktu s VAR. V tomto případě konzultuje, zda udělí Rakitičovi přímo červenou kartu!

85

Júsuf en-Nesírí upaloval s míčem sám na bránu. Kličku brankáři udělal, ale bránu z ostrého úhlu netrefil! Nakonec ho to tolik mrzet nemusí, jelikož jeho náběhu předcházel ofsajd.

83

Óliver Torres byl Rodrigem Elym nelítostně seslán na trávník. De Burgos ukazuje sedmou žlutou kartu zápasu.

82

Dyego Sousa centroval míč z pravé strany pouze do rukavic brankáře Dmitroviče.

81

Rakitič hledal passem za obranu En-Nesírího, ten se ale nacházel v postavení mimo hru a nechal balón dojít do zámezí.

79

Zápas se nám pořádně rozhýbal. Obě strany touží po tom vstřelit branku.

78

Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Léo Baptistão,
ze hřiště odchází Juan Brandáriz, přichází Dyego Sousa.

76

Suárez málem vyrovnal! Dobrý centr přistál na jeho hlavě, ale Suárez svou hlavičkou nechal vyniknout domácího brankáře, který pohotově vyškrábl míč nad břevno!

75

Gólová oslava Lamely, konkrétně svlečení dresu, je oceněna žlutou kartou.

74

Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí dokonávají obrat zápasu. Centr z levé strany od Gila našel přesně hlavu LAMELY, který dokázal míč usměrnit do pravé části Martínezovi brány! 2:1

73

Žlutá karta pro tým UD Almería (Juan Brandáriz).

72

Hosté byli velmi blízko vstřelení branky. Na zadní tyč se dostal k zakončení osamocený Álex Centelles, jehož střelu vykopl z brankové čáry Loïc Badé!

71

Za ostrý skluz na protihráče je Nemanja Gudelj trestán žlutou kartou.

69

Álex Centelles mohl využít zaváhání v obraně Sevilly, ale špatné zpracování mu přechod do útoku neumožnilo.

68

Francisco Portillo si našel odražený balón a zpoza vápna napřáhl směrem na zadní tyč, z které bude po teči protihráče rohový kop.

66

Suárez si počínal v souboji o míč proti pravidlům. De Brugos píská útočný faul.

65

Torres stihl odcentrovat na En Nesírího, který svou hlavičku vyslal kousek od levé tyče.

64

Trenér Sampaoli využil již všechna svá střídání. Pokud by se někdo z domácích hráčů zranil, musela by Sevilla dohrávat v deseti.

63

Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Marcos Acuña,
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Érik Lamela,
ze hřiště odchází Suso, přichází Óliver Torres.

62

Lucas Ocampos nůžkami zkoušel přidat dnes svou druhou branku. Opravdu málo chybělo, aby toto akrobatické zakončení postavilo na nohy celý stadion.

61

Navas po zemi hledal Gudelja, ovšem v jeho silách nebylo tuto prudkou přihrávku zachytit.

60

ze hřiště odchází Arnau Puigmal, přichází Francisco Portillo.

58

Do rychlého protiútoku se dostali hosté. Arnau Puigmal se dostal s míčem do vápna, odkud také pálil pouze doprostřed brány.

57

Na útočné polovině byl faulován Bryan Gil. Sevilla zvolila v této standardní situaci rychlou rozehrávku na krátko.

56

Dobrou kolmici obdržel En-Nesírí, který balón propasíroval na čerstvého Gila. Bryan Gil si míč rychle přebral a vystřelil. Jeho pokus na zadní tyč minul bránu Almeríi.

55

Centr do podobného prostoru, z kterého padla první branka zápasu, našla volného Rakitiče, jenž z těžkého voleje vysoce přestřelil.

53

Příliš dlouhý pass za obranu na rozběhnutého En Nesírího skončil u Martíneze.

52

ze hřiště odchází Tanguy Nianzou, přichází Bryan Gil.

51

Íñigo Eguaras si vyžádal ošetření. Hra je přerušena.

50

Luis Javier Suárez získal balón a postupoval přímo sám na bránu. Svůj tým podržel famózním zákrokem střídající gólman Marko Dmitrović!

48

Íñigo Eguaras vybíral mezi volnými spoluhráči tak dlouho, až nakonec zvolil jako řešení velmi nepřesný centr.

47

Almería získala výhodu rohového kopu. Ten lapil přímo do rukavic Marko Dmitrović.

46

Rozehrávku v druhé půli provedla Almería.

46

1Druhá půle začne přibližně v 17:25.
Hostům se podařilo vstřelit branku hned ve 2. minutě, čímž odskočili do vedení a začali hluboce bránit. Sevilla dlouho dobývala bránu hostů, až se jim podařilo v samotném prodloužení vybojovat pokutový kop. Lucas Ocampos zkušeně srovnal na 1:1, a stanovil tak poločasové skóre.

45+6

45+5

Tlak hostů v prodloužení pokračuje. Seville se podařilo aspoň vytlačit hosty ke středu hřiště.

45+4

Almería se po dlouhé době vydala na útočnou polovinu. Akci končí mizerný centr Robertoneho.

45+3

Za nesportovní chování vidí žlutou kartu Lucas Ocampos.

45+2

Sevilla těsně před přestávkou srovnává. Pokutového kopu se ujal LUCAS OCAMPOS a svou šancí nepohrdnul! Brankář zůstal stát uprostřed, přičemž OCAMPOS míč poslal do levého dolního rohu. 1:1

45+1

Hlavní rozhodčí fouká do píšťalky a ukazuje na penaltový puntík! Sevilla bude kopat penaltu!

45

Z důvodu mnoha ošetření nastavuje De Burgos 6 minut nad rámec.

45

Suárez svedl běžecký souboj s Nianzouem, ve kterém obstál druhý jmenovaný. V opačném případě by Suárez postupoval sám na bránu.

44

Již pět rohových kopů získali domácí, ale ani z jednoho se jim nepodařilo ohrozit bránu Almeríe.

43

Tanguy Nianzou se teď zlobí, jelikož podle jeho názoru má Sevilla nárok na penaltu. Hlavní arbitr je v tomto nekompromisní a stojí si za svým názorem.

42

Rozhodčí De Burgos konzultuje s video asistentem, zda Suárez nezahrál v pokutovém území rukou. Po zhruba minutovém rozhovoru se penalta kopat nebude!

41

Jeden z hráčů Almeríi prodloužil míč hlavou za sebe až do zámezí. Sevilla bude mít k dispozici další rohový kop.

40

Hvizd De Burgose značí přímý kop pro domácí.

39

Suso si neporozuměl s En Nesírím. Toho využil Martínez a míče se patřičně zmocnil.

38

Až v tuto chvíli uvedli hráči Sevilly míč opět do pohybu.

37

ze hřiště odchází Jásín Búnú, přichází Marko Dmitrović.

37

Hra je stále přerušena. Největší problémy zřejmě zasáhly brankáře domácích Búnúa. Ten opouští hřiště ležíc v nosítkách.

33

Po střetu několika hráčů končí na trávníku v bolestech Búnú, Telles a Babič.

32

Loïc Badé je za faul na Suaréze trestán žlutou kartou.

31

Ocampos vypálil z ostrého úhlu, přičemž jeho střela rozvlnila pouze boční síť.

30

Na pravé straně aktivní Jesús Navas opět posílal centr před bránu Almeríe. Srđan Babić míč odkopl do zámezí, Sevilla tak zahraje první rohový kop zápasu.

29

Navas nenašel svým centrem nikoho ze spoluhráčů. Z následného autu vzešla střela Nemanjy Gudelja, která kvůli své nepřesnosti nikterak neohrozila bránu domácích.

27

Almería míč na kopačkách dlouho neudržela. Sevilla pokračuje v dobývání brány Martíneze.

26

Tentokrát centr z pravé strany končí v rukavicích Fernanda Martíneze.

25

Júsuf en-Nesírí si zběhl za obranu a poté došel pro faul. Sevilla bude zahrávat přímý kop nedaleko autové čáry.

24

Sevilla vysílá do vápna centry jak z levé tak z pravé strany. Žádnému z domácích hráčů se ale nedaří prosadit.

22

Almería působí dojmem, že zbytek zápasu bude chtít dohrát v obranném bloku a spoléhat na čisté konto, popř. na rychlé brejky.

21

Faulu se dopustil Alex Telles, když doslova držel v objetí Poza. Sevilla pokračuje na míči.

19

Suso pálil zpoza šestnáctky, ale zakončení zblokoval jeden z obránců.

18

Ivan Rakitić si dobře přebral skákavý balón ve vápně a následně z voleje vypálil. Jeho zakončení o kousek minulo levou tyč brány Martíneze.

17

Po pravé straně defenzíva hostů odolala. Sevilla pokračuje autovým vhazováním.

16

Almería se více zatáhla na vlastní šestnáctku. Sevilla přebrala útočnou iniciativitu.

14

Almería využila zaváhání obrany a rychle přešla do přečíslení. Luis Javier Suárez vyslal prudký míč před bránu Búnúa, ale v těchto prostorách se zrovna nikdo nenacházel.

12

ze hřiště odchází Sergio Akieme, přichází Álex Centelles,
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Largie Ramazani.

12

Při svém odchodu ze hřiště obdržel za zdržování žlutou kartu Sergio Akieme.

11

Zmatek panuje mezi hráči Almeríe, jelikož hned dva hráči potřebují střídat. Sudí De Burgos pokyn ke střídání zatím nedal, tudíž hosté brání v osmi.

9

Loïc Badé napřáhl z velké dálky, jeho pokus k pravé tyči nebyl pro brankáře Martíneze problém.

8

Trenér Rubi musí řešit problémy v sestavě. El Bilal Touré totiž signalizuje, že ve hře nebude schopen dál pokračovat a bude potřeba střídání.

7

Navas vyměřil centr na hlavu Ocampose, jenž svou hlavičku neusměrnil mezi tři tyče.

6

Suso si na hranici vápna připravil míč na pravačku a zkusil své štěstí. Jeho pokus zblokoval obránce hostí.

5

Sergio Akieme si zřejmě přivodil svalové zranění. Uvidíme, zda bude tento hráč schopen pokračovat ve hře.

3

Jesús Navas centroval na druhé straně, ovšem stejný ohlas jako akce před tím tato situace neměla.

2

Almería právě vstřelila branku!
Hosté jdou hned v úvodu zápasu do vedení!
Suárez prostrčil míč na pravou stranu na Poza, který tak tak dokázal poslat míč do vápna. Na své si přišel nikým nehlídaný SERGIO AKIEME, jelikož svou ranou z prvního doteku prostřelil vše, co před ním stálo!

1

Úvodní výkop obstarala Sevilla.

1

Sevilla FC: Búnú – Nianzou, Gudelj, Badé – Navas (C), Jordán, Rakitić, Telles – Suso, Ocampos – en-Nesírí.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Corona, Ó. Torres, Acuña, Mir, B. Gil, Lamela, M. Bueno.
Trenér: J. Sampaoli

UD Almería: F. Martínez – Brandáriz, Ely, Babić (C), Akieme – Eguaras, Robertone – A. Pozo, Puigmal, L. Suárez – Touré.
Náhradníci: Mariño – Portillo, Lázaro, Centelles, Embarba, S. Costa, Sousa, Šviderský, Baptistão, Ramazani, Kaiky, Mendes.
Trenér: Rubi

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núňez.
UD Almería

Almeríi potkal podobný osud jako jejího dnešního soupeře. Nekonzistentní výsledky odsoudily Unión k boji o záchranu. Almería nasčítala, stejně jako Sevilla, doposud 25 bodů, přičemž ztráta na týmy před sebou je velmi malá. Velké překvapení se povedlo Almeríi v 23. kole, kdy na vlastní půdě hostili lídra La Ligy Barcelonu (1:0). O domácí senzaci se zasloužil gólem z první půle Toure. Na venkovních hřištích Almería v letošní sezóně zatím nevyhrála, pouhé tři remízy ji řadí na poslední místo v této statistice z celé soutěže.

Již 6 branek si připsal na své střelecké konto El Bilal Toure. V posledních třech kláních se trefil hned dvakrát.
Sevilla FC

Sevilla prožívá na své poměry velmi netradiční sezónu. Výsledkové výkyvy začaly hned na samotném začátku ročníku. Postupně Sevilla nasbírala několik bodů, přes to trenér Sampaoli není s tímto vývojem spokojený. Není se čemu divit, jelikož se Sevilla nachází na 17. místě s pětadvaceti body. Od sestupových příček ji dělí lepší skóre vůči Almeríi. Vše se však může ještě změnit, jelikož ztráta na 12. pozici činí pouhé 3 body.

Nejlepším střelcem týmu je s 5 přesnými zásahy útočník z Maroka – En Nesyri.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V tomto přenosu se společně zaměříme na souboj mezi týmy z druhé části tabulky, konkrétně mezi 17. Sevillou a 18. Almeríi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.