AZ Havířov – HC Náchod

6:1

konec (3:1, 1:0, 2:0)

11.03.2023, 14:00 • Havířov, Gascontrol Aréna • Josef Nudera (@JosefNudera)

A je konec. Havířov se dokázal zvednout po včerejší porážce a dnes si připisuje důležité vítězství. Do Náchodu se tak pojede za stavu 1:1 na zápasy. A toto utkání ukázalo, že se série může zcela otočit. Havířov byl po celé utkání lepším týmem a oproti včerejšímu utkání dnes proměňoval více šancí. Nakonec vyhrávají domácí 6:1.

Z Havířova to ale není vše. Dnešní hokejové menu ještě nabídne první utkání osmifinále 2. hokejové ligy mezi AZ Havířov a BK Havlíčkův Brod.

Těším se na Vás v 18:00. (16:18:58)

59:36

Havířov právě vstřelil branku!
A domácí hráči dokázali do prázdné branky přidat šestý gól utkání. K puku se u levého mantinelu dostal MARCUS KÓSA, který zamířil k levé tyčce.
Bez asistence.

59:07

Hosté znovu bez brankáře, v šesti.

58:38

Hraje se v pěti na obou stranách.

58:36

Krögler měl dobrou šanci, jeho zakončení dokázal udržet Král jen tak tak před sebou. Následně mu ještě klepl do výstroje. Vylučovat se nebude, hráče hostů se už omluvil brankáři.

58:24

Hosté vrací do branky Šimona.

58:18

Střela Daniela trefil pouze Krále, který puk vyrazil.

57:59

Zakázané uvolnění Havířova. Hosté si nejspíše chtějí vyzkoušet tuto variantu do dalších zápasů.

57:30

Hosté hrají v pěti bez brankáře!

57:06

Pohotový zákrok náchodského brankáře Šimona – vhazování po jeho pravici.

56:38

Hosté nakonec ve výhodě faulovali a přicházejí tak o možnost přesilovky. Bude se hrát 4 na 4.

54:38

Karal se už chtěl obtočit kolem tyčky, kde bylo volno, ale obrana zafungovala skvěle a do hole mu klepla a puk odpálila pryč.

54:13

Hosté už nyní vědí, že hrají o další utkání. Střela Karala byla sražena do ochranné sítě nad branku.

53:22

Zakázané uvolnění Havířova. I když teď rozhodčí rozhodli hodně brzy, už někde v prostoru mezi středem a útočnou modrou.

53:14

Po zakončení Peldy u levé tyčky končí puk v lapačce Krále.

52:55

Král má na svém kontě další pohodový zákrok proti střele ze střední vzdálenosti.

52:46

52:26

Hosté se nyní dokázali ubránit, i když zákrok na jednoho domácích byl na hraně.

51:11

Dobrá akce Bielesze, který se pokoušel prosadit sám, ale po kličce trefil pouze betony Šimona.

50:46

Karal – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

50:12

Václav Šedivý udělal několik kliček v útočném pásmu, dostal se do střelecké pozice, ale minul branku.

49:39

49:10

Další vyhození Náchodu.

48:44

Na druhou stranu se už Havířov nemusí nikam hnát.

48:24

Hosté se zatím dokázali ubránit a vyhodit.

47:39

Kysilka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

46:58

Střela Karala od modré čáry skončila vysoko nad brankou.

46:11

46:05

Puk se po jednou ze závaru vykutálel u tyčky brankáře Krále, ale domácí nedokázal nikdo ohrozit.

45:18

Další pokus hostů dokázal Král pokrýt a přerušit hru.

45:01

Rychlá souhra hostů v přesilovce, krosová přihrávka ale velmi nepřesné zakončení Karala stojí hosty možnost skórování.

44:33

Po střele zprvní ohrozil brankáře Krále Daniel! Král ale dokázal vymrštit lapačku a puk do ní ukrýt.

44:11

Bortoli – 2 min., krosček.

43:14

Havířov si nyní nekomplikoval hru a nastřelil puk do pásma.

41:31

Nedáš – dostaneš! A opět se to potvrdilo. Po obrovské šanci hostů se prosazuje Havířov z rychlého protiútoku. Puk dostal do jízdy DOMINIK BIELESZ, který si dokázal najet před Šimona a zasunout mu puk u pravé tyčky za jeho záda. To musí být pro hosty velmi těžké se s něčím takovým vyrovnat.
Asistence: Adam Krpec.

40:42

40:30

Po střele Daniela od modré čáry se dostat puk na brankovou čáru! Tak ale nedokázal nikdo z hostů dorážet a obrana Havířova odpálil puk do rohu! To byla obrovská příležitost v přesilovce pro hosty.

40:01

Oba týmy jsou zpátky na ledě. Náchod bude hrát ještě 42 sekund přesilovou hru 5 na 4.
Statistiky po druhé třetině:

Vyloučení – 3:4
Využití - 0:0
V oslabení – 0:0
Druhá třetina tohoto utkání byla ve znamení pokračujícího dobrého výkonu Havířova. Zhruba v polovině utkání se začalo častěji vylučovat a hosté se tak mohli trochu dostat do hry, ale nevyužili šanci. To Havířov dokázal na druhé straně ve 32. minutě prostřelit Šimona z hole Bruna Barnošáka. Domácí si pak připravili několik velkých šancí, ale už další branku nepřidali. Na druhé straně hosté měli více šancí, než v dosavadním průběhu utkání a v závěru třetiny obrovský závar před brankou, ale do kabin se jde za stavu 4:1 pro Havířov.

40:00

39:54

Obrovský závar před brankou Havířova! Několik dorážek hostů, a především skvělý zákrok brankáře Krále, který udržel AZet ve vedení 4:1. Ten se dokázal přesunout a vleže vytěsnit puk mimo branku.

38:58

Hosté kombinují v útočném pásmu. A po střele Šedivého měli domácí, co dělat, aby uklidili puk mimo branku Krále!

38:42

Bortoli – 2 min., podrážení.

38:00

Tak už je vše v pořádku a hra bude pokračovat vhazováním po jeho pravé ruce.

38:00

Menší problém s výstrojí brankáře Šimona, který si upravuje svůj pravý beton.

38:00

Další dobrá akce Havířova. Od modré čáry na jejím konci vypálil příklepem Burgert. Puk Šimonovi nevypadl a Makula tak nemohl dorážet!

37:19

Nyní se dokázal dostat do dobré pozice po delší době i hráčů hostů. Konkrétně Václav Šedívý prověřil Krále, ale tomu puk nevypadl a skončil v jeho výstroji.

37:08

Hosté mají problém s tím, že Havířov čte dobře jejich přihrávky ve středním pásmu.

35:41

Jeden z hráčů Havířov zlomil hůl, odjel střídat a Makula, který za něj naskočil mále ujel do šance. Hosté na něho mále zapomněli.

35:01

Zakázané uvolnění Náchodu. Hra se vrací před Šimona.

34:49

I když to nyní vypadalo, že se hosté dostanou do útočné akce, domácí dokázali celou akci utnout.

34:00

Bielesz nabral slušnou rychlost po pravém mantinelu, ještě hledal přihrávkou Makulu, ale tomu puk prošel pod hokejkou jen do rohu.

33:29

Až nyní byli v útočném pásmu, ale sami se o něho připravili.

32:46

Havířov je nyní aktivnější a hosté mají problém najít cestu k brance.

32:07

Po jedné z přihrávek před branku se puk zamotal pod bruslemi Šenkyříkovi, ještě, že tak pros hosty, jinak by střílel z velmi dobré pozice.

31:02

Havířov dává velmi důležitou branku, kterou si bere zpátky tříbrankové vedení. Paradoxně měli hosté před touto akcí na druhé straně velkou šanci, ale úspěšný je Havířov. Po přihrávce Adama Ščerby se dokázal přesně trefit z prostoru před brankou BRUNO BARNOŠÁK, který měl dnes už několik velkých šancí, ale nyní může zvedat ruce nad hlavu.
Asistence: Adam Ščerba, Marcus Kósa.

30:02

Hosté zahrozili a Král musel zasahovat! Dobrá příležitost Frolíka, ale končí po zákroku Krále mimo branku.

29:33

Vylučováním ztratil Havířov něco ze svého tlaku, ale uvidíme, jak bude utkání pokračovat v pěti na obou stranách.

29:20

Oba týmy jsou v plném počtu.

28:39

Podobná šance a v ní opět Barnošák. Šimon s dokázal poradit i se střelou z pravého kruhu.

28:16

Barnošák jel s Jarolímem dva na jednoho, ale vzhledem k tomu, že už nebyla možná přihrávka, musel Barnošák vystřelit. Puk ale skončil ve výstroji Šimona.

27:40

Trochu emocí na ledě. Havířov měl hrát oslabení, ale hostující hráč jednoho z domácích napadl a pykat tak budou oba. Hraje se 4 na 4.

27:20

Burgert – 2 min., hrubost.

Šedivý – 2 min., hrubost.

27:09

26:24

26:22

Barnošák dokázal projet až do zakončení, ale Šimon dokázal jeho pokus vyrazit!

25:09

Kósa – 2 min., podrážení.

24:24

Krögler – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

23:50

23:27

Tato přesilovka se Havířovu moc nedaří. Hosté zatím klidně brání.

22:55

Nepřesnosti, po kterých Podškubka osvobodil svůj tým.

22:11

Hosté vyvezli puk mimo pásmo a Havířov musí začít od vlastní branky.

21:55

Havířov vyhrál vhazování a kombinuje v útočném pásmu.

21:50

Špetla – 2 min., faul kolenem.

21:25

Podškubka nastřelil jednoho ze svých spoluhráčů a je z toho ofsajd. Ten totiž nestihl vyjet ven ze třetiny.

20:55

Od modré nastřelil puk na branku Burgert, ale Šimon si puk našel lapačkou a přerušil hru.

20:51

Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazuje se po pravici Šimona.

20:15

Uvidíme, co přinese druhá třetina. První střelu si v ní připisují domácí, ale pokus Bortoliho od pravého mantinelu skončil pouze na Šimonovi, který puk vyrazil.

20:01

Statistiky po první třetině:

Vyloučení – 0:1
Využití – 0:0
První třetina nám nabídla hned 4 branky. A na začátku utkání to byl uragán, který předvedli domácí hráči s AZ na dresu. Nejprve se prosadil ve 3. minutě Wiktor Makula, ve 4. minutě Adam Ščerba a v 5. minutě znovu Wiktor Makula. Třetí brankou domácí vyhnali brankáře Beránka z branky. Hosté pak dokázali po teči a sraženém puku snížit v 10. minutě, branka byla připsána Filipu Pavlovi. Havířov ale na ledě působí velmi dobře, má více šancí a velmi často motá hosty v pásmu, kteří neví, kudy rozehrát. I hosté ale umí zahrozit, což ale zatím zneškodňuje obrana a brankář Král.

20:00

19:30

Důležitý Bortoli zákrok ve středním pásu, kdy bruslí odkopnul puk. Jinak by hosté šli do přečíslení 2 na 1.

18:40

Střela Szarowského trefila Bohuňka do nohy a mále se tak hostující hráč dostal do úniku, ale Havířovští se dokázali vrátit a akce zneškodnit už v jejím zárodku.

18:03

Několik soubojů v rohu útočného pásma Havířova. Tyto minuty stojí hosty hodně sil.

17:36

Havířov nyní motal hosty v pásmu. Náchod se následně pokusil o protiútok, ale opět ztroskotal ve středním pásmu. Havířov nyní dobře bránil.

16:53

Další tlak Havířova. Jarolím si dokázal nabruslit zpoza branku až do šance, ale prostor, který musel trefit mezi rukou a tyčkou byl velmi malý a trefil tak jen tyčku!

16:24

Střela Frolíka od modré čáry skončila vysoko nad brankou Krále.

15:30

Vše na branku – i tak by se dalo popsat to, jakým způsobem nyní Havířov hraje. Po nastřelení ze středního pásma Šimon lapil puk a přerušil hru. Havířov tak vybojoval vhazování v útočném pásmu.

14:48

Lacina se nyní pokoušel tečovat nastřelení od modré, málem se mu to povedlo, ale puk šel jen mimo branku.

14:38

Burgert nahodil puk na Šimona, který puk kryje. Havířov to zkouší velmi často.

14:31

Sražený puk do ochranné sítě po nahození od modré čáry. Vhazování před Šimonem se bude opakovat.

13:56

Menší problémy s rozehrávkou měl nyní i Havířov, ale puk nakonec skončil ve středním pásmu, tedy daleko od Krále.

13:15

Souhra Jarolíma s Kósou skončila neúspěšně. I tak se ale bude vhazovat po pravici Šimona.

12:34

12:10

Několika odrazů, hosté měli štěstí, ale vyhazují puk mimo pásmo.

11:40

A další pěkná akce domácích, kteří soupeře zatlačili a od modré čáry vyslal nízkou střelu nad ledem Bortoli, ale hostující brankář se dokázal natáhnout a puk udržet!

11:04

Havířov se po vyhození soupeře dostal zpátky do pásma, chvíli kombinoval až se puk dostal na modrou čáru na hůl Burgerta, jehož střela skončila pouze v lapačce Šimona, který působí zatím jistěji, než jeho předchůdce.

10:34

Flaška – 2 min., krosček.

09:18

Náchod právě vstřelil branku!
Dnes jsou to v Havířov brankové hody. Hosté sek nim nyní přidávají a korigují stav utkání na rozdíl dvou branek. Tato akce sice nemusela vypadat pěkně, ale pro hostující hráče a fanoušky určitě, a především byla účinná. Po střele Kulhánka z modré čáry se puk odrazil od FILIPA PAVLA a možná se ještě tečoval o jednoho z bránících hráčů až za záda Krále do prostoru u levé tyčky.
Asistence: Kryštof Kulhánek.

08:45

Bielesz hledal Koniesze, ale puk mu do dobré pozice nedostal. Hra se následně otočila a je přerušeno po zákroku Krále, který si musel poradit s nebezpečnou akcí hostujícího útočníka.

08:08

I Adam Ščerba je dnes při chuti a dobrou střelou donutil hostujícího brankáře k zákroku. Z toho ale puk nevypadl a hra je přerušena.

07:53

Barnošákův střelecký pokus skončil na chráničích obránce Náchodských.

07:29

Kósa zatáhl puk do pásma, ale skončil v rohu, kde o puk přišel.

06:50

Havířov nyní dobře napadá rozehrávku hostů, kteří momentálně nevěděli kudy kam. Hru přerušuje až zákrok Šimona.

04:40

Filip Pavel prověřil brankáře Krále, který dokázal jeho střelu vyrazit.

04:08

Střídání v týmu HC Náchod:
ze hřiště odchází Beránek, přichází Šimon.

04:08

Oddechový čas pro tým HC Náchod.

04:08

A aby to nebylo málo Havířov pokračuje dále! Po střele Burgerta se puk odrazil na hokejku WIKTORA MAKULY, který dorazil puk do odkryté branky hostujícího brankáře, který tímto gólem odchází z branky. Pro Makulu je to druhá branka v utkání.
Asistence: Adam Burgert, Marcus Kósa.

03:27

To je začátek, který Havířov po včerejší porážce potřeboval. Velmi rychle dokázali domácí přidat druhou branku utkání. Opět to byla velmi povedená akce ze strany havířovského hráče. Po několika přihrávkách se dostal puk z hole Ptáčka k ADAMU ŠČERBOVI, který si z prostoru mezi kruhy počínal přesně a zamířil nahoru nad rameno brankáře Beránka.
Asistence: Matěj Ptáček, Patrik Šenkyřík.

03:10

Havířov se nyní drží v pásmu a už jsme viděli náznak několika šancí.

02:07

A je tady první branka utkání a dává ji domácí Havířov. To byla nádherná akce, kterou teď vystřihl domácí útočník! WIKTOR MAKULA dokázal napadnout rozehrávku hostů u modré čáry, následně vybojovat puk, objet soupeře a zamířit do levého horního růžku!

01:05

Jarolím zavezl sám puk do pásma a domácí se tam usadili. Po nahození od modré přišlo i vyražení puku od hostujícího brankáře, ale nic zásadního.

00:28

To na druhé straně po zakončení Šedivého už má Král první zákrok dne.

00:15

Havířov začal utkání aktivně, ale do šance se nedostal.

00:01

Zápas za malinkou chvíli začne. V hledišti je i skupinka hostujících fanoušků s vlajkami a bubny.

AZ Havířov: Král (Kusak) – Burgert, Jurček, Šenkyřík, Barnošák, Drastich, Szarowski, Krpec, Kósa, Bortoli , Ptáček, Bielesz, Makula, Jarolím, Ščerba, Bolek, Konesz, Lacina

HC Náchod: Beránek (Šimon) – Kysilka, Krögler, Podškubka, Flaška, Karal, Drábek, Štěpnička, Frolík, Špetla, Pavel, Pelda, Šedivý, Vokolek, Bohuněk, Kulhánek, Daniel

Rozhodčí: Jiří Škach — Pavel Blažek, Radek Jurčík.
Oba týmy aktuálně nastupují na rozbruslení, utkání začne o něco později, než bylo původně plánováno. Před tímto utkání se v Havířově totiž trochu protáhlo utkání jiné mládežnické kategorie.
Hezké odpoledne z Havířova. Dnes budeme sledovat 2. utkání Play-out série mezi AZ Havířov a Náchodem. První utkání série získal na svou stranu Náchod 2:3 po prodloužení. Havířov měl sice střelecký navrch, hosté dokázali využívat šance. Dokáže Havířov srovnat sérii nebo se bude domů vracet Náchod s mečboly?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

6:1

Branky a nahrávky: 3. Makula, 4. Ščerba (Ptáček, Šenkyřík), 5. Makula (Burgert, Kósa), 32. Barnošák (Ščerba, Kósa), 42. Bielesz (Krpec), 60. Kósa – 10. Pavel (Kulhánek)

Rozhodčí: Jiří Škach — Pavel Blažek, Radek Jurčík

02:07 HAV 1:0 Makula
03:27 HAV 2:0 Ščerba (Ptáček, Šenkyřík)
04:08 HAV 3:0 Makula (Burgert, Kósa)
04:08 NAC -Beránek +Šimon (Střídání)
09:18 NAC 3:1 Pavel (Kulhánek)
10:34 NAC 2 Flaška, krosček
21:50 NAC 2 Špetla, faul kolenem