HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav

1:2

konec (0:0, 1:0, 0:2)

11.03.2023, 13:00 • Enteria arena, Pardubice • 54. kolo • Lukáš Hrdina

Zápas je u konce! Vyhrocený závěr utkání nám přinesl dvě branky, které otočily průběh utkání na stranu hostí. Boleslav si tak z Pardubic odváží plný počet bodů. (15:19:44)

59:12

Kubíčkova střela od modré končí v lapačce Hory.

58:41

Dynamo nastoupí již bez gólmana.

58:41

Dynamo si vyžádalo oddechový čas.

58:08

Gromadzki si nedokázal převzít přihrávku.

57:01

Situaci tři na jednoho zvládl Tvrdík, který zamezil přihrávku na druhou tyč.

55:46

Střela Kalužíka z prostoru mezikruží míjí branku.

54:00

Hráčská lavice – 2 min., nesportovní chování, odpyká Šachl.

54:00

Burda – 2 min., hrubost.

Malínek – 2 min., hrubost.

54:00

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav poprvé do vedení! Vykombinovaná akce skončila u NIKITY MOYSEYEVA, který prostřelil Matěchu.
Asistence: Vojtěch Malínek, Vojtěch Polák.

53:27

Polákovo zakončení ihned po vhazování minulo pardubickou branku.

52:07

Gromadzki vyjel do útočného pásma a poslal puk za sebe, kam si najížděl jeden z pardubických hráčů, avšak obránce hostí byl u puku dříve.

50:45

Šachl mohl poslat kotouč na osamoceného Gardoně, ale dobrý zákrok Červenky přihrávku zastavil.

49:40

Dynamo drží Boleslav v tlaku, ale šance si nevytváří.

48:05

Tvrdík – 2 min., hrubost.

Hrouda – 2 min., napadení.

48:05

Zakončení Poláka končí v náručí Matěchy.

47:05

Tvrdík vyhrál souboj o puk v rohu hřiště a vyhazuje.

46:37

Červenka – 2 min., hákování.

46:20

Herčíkovo zakončení bylo zblokováno mimo ohrožení branky.

45:18

Chabadova střela od modré se dostala až k brance hostí, ale reflexivní zákrok Hory zamezil ve skórování.

44:34

Je srovnáno! Vimmer našel v útočném pásmu MATĚJE GARDONĚ, který střelou z prostoru mezikruží srovnává.
Asistence: Štěpán Vimmer.

44:34

Kalužík dostal dobrou přihrávku před branku, ale netrefil puk.

43:05

Tomas dostal přihrávku, ale dlouho vyčkával se zakončením.

42:13

Hruškovo nahození na branku Matěcha vyráží.

41:23

Střela Malínka z úhlu skončila mezi betony Matěchy.

40:35

Pavlatovo zakončení po zemi nedělalo gólmanovi hostů problémy.

40:01

I třetí třetinu začíná Dynamo na vhazování vítězně.

40:01

Prostřední část zápasu je u konce. Dynamo si vytvořilo více šancí než soupeř, což dokázali zužitokovat devět vteřin před koncem úvodní brankou zápasu. Třetí třetina začne přibližně ve 14:40.

40:00

39:51

Dynamo právě vstřelilo branku!
Rychlou kombinaci využil ADRIAN GROMADZKI, jenž dostal přihrávku od Herčíka před odkrytou branku a rozvlnil síť hostů.
Asistence: Daniel Herčík, Dominik Pavlata.

39:51

Hruškova dorážka těsně minula branku Dynama.

39:17

Červenkova střela byla vyražena betonem Hory.

38:04

Střela Hrušky od pravého kruhu sice mířila k pravé tyči, ale byla vyražena do rohu hřiště.

37:39

Hromadný souboj před brankou hostů nám přinesl hned čtyři vyloučení. Týmy hrají pět na pět.

37:39

Fiala – 2 min., hrubost,
Chabada – 2 min., hrubost.

Gardoň – 2 min., hrubost,
Hradec – 2 min., hrubost.

37:39

Herčík se snažil dotlačit před branku, ale neúspěšně.

33:56

Herčík se snažil vystřelit, avšak Hruška mu na poslední chvíli strčil hokejku do zakončení.

33:20

Skvělá akce Chabady! Ten projel celé hřiště a dostal se i do zakončení, které bohužel pro Pardubice Hora chytil do lapačky.

32:21

Fialova střela zápěstím minula mladoboleslavskou branku.

31:55

Hlinský – 2 min., podrážení.

31:37

Kalužíkova křižná přihrávka nepřešla před obránce.

30:53

Tomas si převzal přihrávku před brankou hostů, ale při střele netrefil puk ideálně.

30:09

Koudelka vyváží puk a pobízí domácí ke střídání.

29:25

Koudelkova střela byla zblokována do ochranné sítě.

29:05

Vimmer – 2 min., vysoká hůl.

28:53

Situaci tři na jednoho při oslabení nevyužil Pavlata, kterému byla adresována přihrávka ne druhou tyč, ale dobrý přesun Hory, který chytil puk do lapačky zastavil pardubickou šanci.

28:32

Červenka – 2 min., vysoká hůl.

28:25

Herčík zkusil sólovou akci, která došla až do zakončení, avšak branku neohrozila.

26:46

Chabada zkusil přízemní střelu, ale blok Hory vytěsnil puk mimo nebezpečí.

25:51

O střelu golfem se pokusil Hruška, který přestřelil pardubickou branku.

25:05

Vlasákova střela byla zblokována jednou z pardubických hokejek.

24:05

Dynamo vyhrává buly ve vlastním pásmu a vyhazuje.

23:59

Gromadzki – 2 min., krosček.

23:19

Chybu obrany hostů se snažil přetavit v branku Kalužík, ale nepřekonal Horu.

21:58

Kalužíkova střela z nulového úhlu končí v lapačce Hory.

21:22

Střela Hlinského od modré neprošla přes obranný blok Dynama.

20:30

Gardoňova střela z prostoru mezikruží trefila beton Matěchy.

20:01

Úvodní vhazování prostřední části zápasu vyhrává Dynamo.

20:01

První třetina je u konce! Opatrný start utkání nám i přes pár slibných šancí gól nepřinesl. Druhá třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:20

Dynamo se drží v útočné třetině, avšak gólové šance si nevytváří.

17:48

Tvrdíkovu rychlou přihrávku si Kubíček nedokázal převzít.

17:04

Rychlou akci Dynama zastavuje ofsajd.

16:35

Burdovi byla adresována přihrávka před branku, kde se ocitl úplně sám, ale jeho střela mezi betony Hory neprošla.

15:30

Dalekonosná střela Vimmera Matěchu nijak nepřekvapila.

14:27

Pavlata dostal přihrávku před branku, ale nedokázal usměrnit kotouč za záda Hory.

13:30

Boleslav vyhrála vhazování a ihned poslala puk na druhou stranu hřiště.

13:18

Herčíkova připravená střela z prostoru levého kruhu těsně minula branku.

12:58

Hradec – 2 min., faul loktem.

12:46

Pavlatova teč před brankou jen těsně minula boleslavskou svatyni.

12:00

Sólová akce Poláka až do zakončení nedošla.

11:46

Vimmer – 2 min., hákování.

11:23

Chabada vyhazuje puk z obranného pásma a dává domácím příležitost ke střídání.

10:47

Paleček – 2 min., hákování.

10:15

Kalužík zachytil špatnou přihrávku mladoboleslavského obránce, ale jeho střela příklepem netrefila branku.

09:37

Mladá Boleslav dokázala přečkat první oslabení bez újmy.

08:52

Herčíkova přihrávka do prostoru mezikruží nenašla žádnou z pardubických hokejek.

07:50

Dynamo bude mít k dispozici první přesilovku v zápase. Aktuálně kombinují v útočné třetině.

07:35

Němec – 2 min., nedovolené bránění.

07:27

Boleslav mohla jít tři na jednoho, ale jeden z hostů přejel do útočného pásma dřív než puk.

07:10

Napadání hostů dělá Dynamu značné problémy v rozehrávce.

05:36

Herčíkova nečekaná střela z úhlu proletěla nad břevnem boleslavské branky.

04:27

Nahození pardubického obránce do útočného pásma dokázal zachytit Moravec.

03:43

Malínek zkusil střelu z úhlu, se kterou však neměl Matěcha problém.

03:11

Zmatek před brankou hostů zastavuje Hora, který schoval puk pod lapačku.

02:46

Nahození Vítka si Tvrdík pohlídal.

01:57

Burda se rozjel do útočného pásma a na poslední chvíli přenechal puk Červenkovi, který ale netrefil zařízení.

01:15

Tvrdík podobně jako Chabada zkusil štěstí od modré, ale dobře mířenou střelu k tyči si Hora pohlídal.

00:28

První střelu zápasu si připsal Chabada, jehož střela od modré neprošla až ke gólmanovi hostů.

00:02

Úvodní vhazování vyhrávají domácí.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Hebek, Koudelka, Helikar, Chabada, Rájek, Tvrdík, Červenka, Vachun, Novotný, Burda, Fiala, Kubíček, Herčík, Tomas, Pavlata, Kalužík, Gromadzki, Paleček.
Trenér: Jiří Malinský

BK Mladá Boleslav: Hora (Forst) – Hlinský, Vlasák, Hrouda, Vochvest, Němec, Moravec, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Polák, Moyseyev, Gardoň, Malínek, Hradec, Vimmer.
Trenér: Lukáš Zörkler

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Roischel.
BK Mladá Boleslav
Mladá Boleslav je oproti domácím v lepší pozici a díky čtvrté příčce má již Play Off zajištěné. V rámci posledního kola vyjeli mladoboleslavští na půdu hradeckého Mountfieldu. Hosté se v úvodu zápasu dostali do vedení, které na začátku druhé třetiny ještě navýšili. Hradci se poté podařilo snížit, avšak následné dvě branky znamenali vedení Boleslavi již 4:1. V závěrečné třetině Boleslav upravila pouze skóre na konečných 5:1.

Nejužitečnější hráči
Vojtěch Polák 51 bodů (28+23)
Marek Vlasák 29 bodů (6+23)
Vojtěch Hradec 27 bodů (11+16)
HC Dynamo Pardubice
Dynamo aktuálně hájí osmou příčku juniorské Extraligy, která jako poslední zaručuje postup do Play Off. V posledním kole hostil pardubický celek Liberec. Po opatrné první třetině se na začátku té druhé dostalo Dynamo do vedení, avšak následné dvě branky hostů v rozmezí tří minut otočili skóre zápasu na stranu Liberce. Dynamo ještě do konce třetiny dokázalo srovnat a na začátku závěrečné dvacetiminutovky se díky dvěma brankám prodruhé v zápase dostali do vedení. Liberec ještě zdramatizoval závěr utkání, ale Dynamo si zápas pohlídalo.

Daniel Herčík 41 bodů (23+18)
Dominik Pavlata 40 bodů (20+20)
Pavol Štetka 33 bodů (8+25)
Dobré sobotní odpoledne. Vítám vás u zápasu čtyřiapadesátého kola juniorské Extraligy, ve kterém se střetne domácí HC Dynamo Pardubice s týmem BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

1:2

Branky a nahrávky: 40. Gromadzki (Herčík, Pavalta) – 45. Gardoň (Vimmer), 54. Moyseyev (Malínek, Polák)

07:35 MBL 2 Němec, nedovolené bránění
10:47 PCE 2 Paleček, hákování
11:46 MBL 2 Vimmer, hákování
12:58 MBL 2 Hradec, faul loktem
23:59 PCE 2 Gromadzki, krosček
28:32 PCE 2 Červenka, vysoká hůl
29:05 MBL 2 Vimmer, vysoká hůl
31:55 MBL 2 Hlinský, podrážení