Liga mistrů

Benfica Lisabon – Club Bruggy KV

5:1

konec (2:0)

07.03.2023, 21:00 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica • Osmifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.38 5.15 8.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (23:00:27)
Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 3:7.
Fotbalisté Benfiky naprosto ovládli tento dvojzápas. Po výhře 2:0 na hřišti soupeře 2:0 zvítězili na domácím stadionu vysoko 5:1.

Portugalský celek zahájil utkání aktivně, ale z několika šancí gól nevytěžil. V momentě, kdy to vypadalo, že by se Bruggy mohly do utkání ještě dostat, to tam ale domácím padat začalo. Ve 38. minutě zužitkoval Ramosův centr Rafa Silva. V nastavení první půle se pak Gonçalo Ramos sám vtělil do úlohy střelce, když v pokutovém území přehrál několik protihráčů a zvýšil na 2:0. Po změně stran navíc stejný hráč v 57. minutě definitivně dorazil hosty třetím gólem. Pak už to byla exhibice a fanoušci Benfiky se mohly radovat ještě dvakrát. Pokutový kop proměnil João Mário a poté se trefil také střídající David Neres. V závěru přišel alespoň čestný úspěch Brugg, který krásnou střelou do šibenice zařídil Bjorn Meijer.

90+1

90+1

Asi závěrečnou střelu zápasu si připsal hostující Ferran Jutgla. Ten netrefil zařízení.

90+1

Turecký sudí už přidá jen jednu minutu. Víc není třeba.

90

Tu rozehrál Casper Nielsen. Jeho centr domácí odvrátili. Následně Nielsenovi neprošel na bránu ani střelecký pokus.

90

Verissimo fauloval Nusu a hosté budou zahrávat standardní situaci.

88

Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází António Silva, přichází Lucas Veríssimo.

87

87. Bjorn MEIJER - 5:1

87

Bruggy právě vstřelily branku!
Hosté se dočkali čestného gólu. A jakého! Tajon Buchanan posouval u pokutového území míč doleva na volného BJORNA MEIJERA. Tomu balón přišel přesně proti noze a tak ho levačkou napálil do vzdálenější šibenice. Krásná střela! Alespoň nějaká radost pro kotel Brugg.

86

Po nedovoleném zákroku Grimalda rozehrávají hosté z Brugg.

85

Po delší době se dostali dopředu hosté. Dobrou práci odvedl Bjorn Meijer, který na levé straně utekl Gilbertovi. K jeho centru se však nedokázal dostat Jutgla.

84

Zpoza šestnáctky to vyzkoušel Rafa Silva. Jeho rána minula levou tyč.

83

Hosté už rezignovali na nějaké napadání a vyčkávají v bloku. Hlavně už nechtějí dostat další góly.

82

Domácí si troufají také na technické parádičky. S míčem si hrál u postranní čáry Gilberto. Bude z toho aut pro Benficu.

80

Domácí se nadále vrhají směrem dopředu. Takový Gonçalo Ramos má chuť na hattrick.

77

77. David NERES - 5:0

5:1

konec (2:0)

Branky: 38. R. Silva (G. Ramos), 45+2. G. Ramos (João Mário), 57. G. Ramos (Grimaldo), 71. João Mário (pen.), 77. Neres (Neves) – 87. Meijer (Buchanan)

Karty:   29. Otamendi (BNF) – 18. Jaremčuk (BGY), 21. Lang (BGY), 43. Sylla (BGY), 48. Meijer (BGY)

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Bah (63. Gilberto), Ant. Silva (88. Veríssimo), Otamendi (C) (74. Morato), Grimaldo – Florentino, Chiquinho (63. Neres) – João Mário (74. Neves), R. Silva, Aursnes – G. Ramos.
Náhradníci: Soares – Guedes, Tengstedt, Schjelderup, Musa, Rodrigues, Ndour.

Trenér: Roger Schmidt

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata (62. Odoi), Mechele, Sylla – Buchanan, Nielsen, Vanaken (C) (75. Rits), Sowah (75. Nusa), Meijer – Lang (46. Onyedika), Jaremčuk (62. Jutgla).
Náhradníci: Bursik – Boyata, Sandra, Talbi.

Trenér: Scott Parker

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoglu (TUR)