DHL Extraliga juniorů

HC Dukla Jihlava – HC Litvínov

3:4

konec (1:1, 0:2, 2:1)

03.03.2023, 18:00 • Moravské Budějovice, Zimní stadion • 51. kolo • Vendula Zdražilová

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:12:04)
Je dobojováno. Domácí ve třetí třetině dvěma góly srovnali na 3:3 a poté to vypadalo, že se půjde do prodloužení. V osmapadesáté minutě ho ale odmítl Tadeáš Svoboda, který prostřelil Maláče a strhl vedení na stranu Litvínova. To si hosté už ubránili a z ledu Jihlavy tak na sever Čech povezou tři body.

59:44

Znovu se Jihlavští protlačili před branku soupeře, kde ale nedokázali ohrozit Lukáše Kliku. Po chvilce pak dostal Litvínov puk ven z pásma.

59:01

Domácí klec je prázdná a hosté hned dostali puk do středního pásma, ale trefit ji nedokázali.

58:31

Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23

57:23 Tadeáš SVOBODA - 3:4

57:23

Litvínov právě vstřelil branku!
V závěru třetího dějství strhávají hosté vedení opět na svou stranu. Zády k Maláčovi vystřelil bekhendem TADEÁŠ SVOBODA a jeho pokus končí v síti – 3:4. Asistence: Jan Ekrt a Marek Slavík.

56:35

Jaroslav Bystřický se dostal v obranném pásmu na puk a dostal ho daleko od Lukáše Kliky. Litvínovští tak mohou jít do další útočné akce.

55:53

Maláč lapil pokus soupeře a po zákroku raději přerušil hru.

54:22

Domácí jsou v plném počtu.

53:45

Jihlavští se dostali v oslabení do útočného pásma, kde ale Kliku neohrozili.

53:19

Hosté se usadili v pásmu Jihlavy a operují před Maláčem. Ten musí být mezi třemi tyčemi hodně pozorný.

53:06

Domácí se zatím dobře brání a vyhodili puk až před hostující klec. Litvínovští tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.

52:22

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Václav Kudrna – 2 min., podrážení.

51:15

Andrej Klapica z mezikruží trefil jen připravené betony Lukáše Kliky.

50:25

Adam Werner zablokoval pokus soupeře a hned po chvilce se Litvínov opět dere do útočné akce.

49:59

Nahození Dudáčka od modré čáry si obrana Jihlavy pokryla a dostala puk do své moci. Hned na to se pak domácí hráči dostávali před Lukáše Kliku. Ale brzy o puk přišli.

3:4

Branky a nahrávky: 6. Baťa (Číhal, Jungwirth), 41. Báťa (Chvátal, Jungwirth), 46. Topol (Sojka, Matějíček) – 15. Čech (Postl, Vopat), 28. Slavík (Svoboda), 30. Hora (Svoboda, Ekrt), 58. Svoboda (Ekrt, Slavík)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Stránský) – Chvátal (C), Matějíček, Jeletz, Ludvík, Číhal, Topol, Vandas – Rauš (A), Pavelec, Kudrna – Kuprijanov, Jungwirth, Straka – Coufal, Broš, Sojka – Báťa (A), Kravec, Klapica
Trenér: Michal Broš

HC Litvínov: Klika (Kubík) – Bystřický, Dudáček, Beran, Werner, Vyhlídal, Hora – Čech, Svoboda, Špaček – Ščislák, Bednařík, Vopat (C) – Slavík (A), Ekrt, Postl
Trenér: Radek Mrázek

Rozhodčí: Bejček, Červenka – Horažďovský, Jurak

03:22 LIM 2 Čech, podrážení
05:21 JIH 1:0 Baťa (Číhal, Jungwirth)
07:57 JIH 2 Klapica, sekání