Mistrovství světa - III. B Divize

Bosna a Hercegovina – Írán

9:2

konec (1:1, 3:1, 5:0)

02.03.2023, 20:00 • Skenderija Sports Arena, Sarajevo • 3. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

BETFAN: 1.0 12.0 37.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je u konce a Bosna a Hercegovina jej dotáhla k výrazné výhře. Třetí třetina byla jednoznačně v režii pořádajícího týmu a dokonce se mu povedlo vyhnat Hassanzadeha z branky. Stalo se tak ve 45. minutě, kdy jej v krátkém úseku překonali Mirza Omer, Dino Cordalija a Adnan Mlivić. Ale i střídající Mahdavi se ocitl pod palbou a za jeho záda se dostaly puky po střelách Tarika Mrkvy a Mirzy Omera. I ten tak vedle Dina Cordaliji zkompletoval hattrick a velkou měrou se postaral o celkový výsledek 9:2.

Bosna a Hercegovina je po této výhře na třetím místě s pěti body, Íránu patří páté místo s třemi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:38:34)
Utkání sledovalo 569 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 48:34
Zásahy brankářů: 32:39
Vyhraná vhazování: 50:31
Trestné minuty: 10:8
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Mirza Omer (BIH) a Farzad Houshidari (IRI).

59:50

Tribuny aplaudují a oslavují jasnou výhru.

59:10

Puk je za brankou Bosny, ale v držení právě hráčů v modrém.

58:26

Levou stranou si najížděl do útočného pásma Mrkva, jenže nevystřelil, naopak si doslova najel do protihráče.

57:38

Zápas se už jen dohrává, o vítězi je už hodně dlouho rozhodnuto. Hraje se jen o to, jestli dokáže Bosna dát desátý gól.

56:36

London je zase na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

56:16

Přesilovka Íránu se pomaličku blíží ke svému konci, Pasović si trochu zachytal a nadále předvádí povedený výkon.

55:10

Před brankou se najednou objevil Keyhanfar, zblízka ale nedokázal najít mezírku, kudy by dostal puk za Pasoviće.

54:36

Další trest, nyní na straně Bosny. Dvouminutový trest za držení dostal Anthony London.

53:49

53:49 Mirza OMER - 9:2

53:49

Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku!
Přesilovka je nakonec využitá a pomaličku se nám přiblížila desítka. O devátý gól se po vyjetí si z křídla na střed postaral MIRZA OMER – 9:2. Asistence: Adnan Mlivić.

53:07

Před Mahdavim je rušno, létá to na něj ze všech možných pozic.

52:17

Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, nyní tu máme přesilovku pro Bosnu a Hercegovinu. Dvě minuty za sekání dostal Nima Mehraban.

51:23

Je po přesilové hře, Miškić se vrátil na ledovou plochu.

50:59

Pasović si připsal pohotový zákrok proti střele od pravého mantinelu, kterou na něj vyslal Ghorbani.
Prudká střela od modré čáry končí vysoko nad, puk dokonce opustil ledovou plochu.

50:20

Bosna vyhazuje přes všechny čáry, tohle oslabení zatím tým v modrém zvládá na výbornou.

49:23

Írán si dá přesilovku, soupeř dostal dvě minuty za příliš mnoh hráčů na ledě. Trest odsedí Denny Miškić.

48:39

Mlivić s Ljevakem se dostali do přečíslení, jenže to překombinovali a k zakončení se vůbec nedostali.

48:01

A máme tu strkanici po souboji u mantinelu, do potyčky se zapojili skoro všichni hráči, co byli zrovna na ledě.

47:14

Zakázané uvolnění Íránu, vše se tak po chvilce vrací před Mahdaviho.

46:39

Po dlouhé době se do útoku dostal i Írán, Korehei ale prováhal svou chvilku pro zakončení a celou akci zazdil zbytečnou zadovkou, která spoluhráče nenašla.

46:08

Další střely na Mahdaviho, už tu zase máme hokej na jednu branku a Pasović se ve svém brankovišti musí nudit.

45:30

45:30 Tarik MRKVA - 8:2

45:30

Mahdavi čistý štít neudržel dlouho, už ze své branky tahal první puk. Po rychlé kombinaci se před ním objevil TARIK MRKVA a z bekhendu jej pohotově překonal ranou po ledě – 8:2. Asistence: Din Alen Filipović.

44:44

V brance Íránu dochází ke změně, Oveise Hassanzadeha nahrazuje Alireza Mahdavi.

44:44

44:44 Adnan MLIVIĆ - 7:2

44:44

Další únik a další gól! Nyní všechny Íránce přebruslil ADNAN MLIVIĆ a střelou upravil na 7:2. Bez asistence.

44:02

Je po přesilovce, Bosna a Hercegovina je zase v plném počtu.

42:15

42:15 Dino CORDALIJA - 6:2

42:15

Tak tohle se íránským hráčům vůbec nepovedlo. Hned po buly se do sóla dostal DINO CORDALIJA a svůj únik korunoval povedenou kličkou gólmanovi. Sám zkompletoval hattrick a stav je 6:2. Bez asistence.

42:06

Přesilovka pro Írán, dvě minuty za vysokou hůl dostal Igor Ljevak.

40:56

40:56 Mirza OMER - 5:2

40:56

Bosně se vydařil vstup do třetí části a přidává pátý gól. Zpoza branky si do volného prostoru najel MIRZA OMER a pohotovou střelou překvapil Hassanzadeha – 5:2. Asistence: Adnan Mlivić.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a Bosna a Hercegovina si ve druhé dvacetiminutovce vybudovala slibný náskok. Ve velkém tlaku mezi 23. a 29. minutou skórovala hned třikrát, když se postupně prosadili Dino Cordalija, Mirza Omer a Nikko Gaković a bylo to o tři branky. Mnoho nescházelo a tento náskok si tým odnesl i do šatny, jenže v poslední minutě přišel faul na trestné střílení a Farzad Houshidari upravil na současných 4:2.

40:00

39:10

39:10 Farzad HOUSHIDARI - 4:2

39:10

Írán právě vstřelil branku!
FARZAD HOUSHIDARI tak dostal druhou možnost si dát samostatný nájezd a nyní nikým neobtěžován uspěl. Předvedl proti Pasovićovi povedenou kličku a po ledě zasunul za brankovou čáru – 4:2.

39:10

Aby toho nebylo málo, tak Igor Ljevak podrazil do úniku chvátajícího Houshidariho a rozhodčí nařídil trestné střílení.

38:56

Přesilovka ovšem neměla dlouhého trvání, za podrážení se vylučuje i na opačné straně, dvě minuty dostal Danial Bagheri.

38:48

Teď se už ale pískalo a je tu vyloučení na straně Bosny. Dvě minuty za podrážení obdržel Muhamed Dinalić.

38:30

Celá střídačka Íránu nyní reklamovala tvrdý zákrok u mantinelu, ale i tohle nechal sudí Park bez povšimnutí a nevylučuje.

37:59

Trochu krkolomná rozehrávka Bosny v útočném pásmu, puk jen poskakoval po holích hráčů.

37:06

Přesilovka Íránu je u konce, oba celky jsou zase v plném počtu.

36:14

V oslabení ujel Mrkva, při své snaze zakončit byl tvrdě atakován a upadl na led, dle sudího to ale bylo vše v pořádku a faul se nepískal.

35:30

Na levém kruhu byl na chvíli volný Keyhafnar, mířil na bližší tyčku, Pasović všal lehce povyjel a výborně vykryl střelecký úhel.

35:04

První přesilovka zápasu pro Írán, dvě minuty za podrážení dostal Anthony London.

34:01

Hassanzadeh s dnes skutečně hodně zachytá a je jasně nejlepším hráčem svého celku.

33:24

Miškić minul z mezikruží, tohle byla velice dobrá pozice.

32:59

Po dlouhé době se dopředu dostal i zástupce Asie, od levého mantinelu nepřesně střílel Arman Bahri.

32:15

Střela Ljevaka šla nad branku. Pokračuje zcela jednoznačný zápas, co se šancí týká.

31:37

Gaković s Mlivićem v další šanci u íránské branky, tentokrát to skončilo vedle.

30:44

Po získání náskoku se teď Bosna a Hercegovina nijak zvlášť nehrne do útoku, přesto to stačí na poměrně výraznou převahu.

29:27

Je to opravdu hokej na jednu branku, na tu íránskou. No a ta byla při dalším výpadu vychýlena ze své pozice. vhazuje se před Hassanzadehem.

28:36

28:36 Nikko GAKOVIĆ - 4:1

28:36

Přesilovka e využitá a už je to o tři branky. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal zpoza branky na hůl NIKKA GAKOVIĆE a ten zblízka doklepl do odkryté části branky – 4:1. Asistence: Mirza Omer, Adnan Mlivić.

28:27

Tlak hráčů v modrých dresech, dvě střely musel na svém brankovišti vyřešit gólman Hassanzadeh.

27:41

I v tomto oslabení došlo na brejk Íránu, zprava si najížděl Keyhanfar, ale bekhendový blafák na Pasoviće mu nevyšel.

27:11

Přesilovka pro Bosnu a Hercegovinu, dvě minuty za podrážení dostal Amin Korehei.

26:53

Další šance Bosny. Mlivić sice neskóroval, ale poté naservíroval příhru na Miškiće, který však dělovkou trefil pouze ležícího Hassanzadeha!

25:40

Rázem je na ledě pouze jeden tým, Írán je v těžké defenzívě.

24:42

24:42 Mirza OMER - 3:1

24:42

Třetí gól pro Bosnu! Mlivić vyhrál v útočném pásmu buly, puk se dostal na hůl MIRZY OMERA a ten ranou z první překonal Hassanzadeha – 3:1! Asistence: Adnan Mlivić.

24:00

Střela od modré čáry od Hasoviće skončila v chumlu před Hassanzadehem.

23:47

Írán má zatím ve druhé části problém se udržet v útočném pásmu, Pasović má tak trochu volnější režim.

22:56

22:56 Dino CORDALIJA - 2:1

22:56

Máme tu gól pořádajícího celku a ten se tak vrací do vedení. Gól padl po přečíslení dva na jednoho, kdy Hassanzadeh neudržel na brankovišti puk a DINO CORDALIJA zblízka doklepával za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Mirza Omer, Adnan Mlivić.

21:41

Pěknou kličku podél obránce předvedl Krehić, ztratil tím ale rychlost a musel zakončovat z bekhendové strany. Hassanzadeh pohotově zakročil.

20:58

Na opačné straně hledal Gaković přihrávkou z otočky spoluhráče, puk ale pouze vyjel z útočného pásma.

20:31

První střela druhé části přišla o hráčů Íránu, puk ovšem skončil na zadním mantinelu.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která přinesla živý hokej z obou stran. Írán měl v úvodu mírnou převahu, ta se ale vypařila a nakonec dala první branku Bosna a Hercegovina. V sedmé minutě vznikla akce na levé straně a po příhře před brankoviště skóroval Dino Cordalija. Následné pokračování tlaku Bosny už ale další branku nepřineslo, naopak udeřilo na druhé straně po gólu Jalala Keyhanfara. Další gól už i přes obrovskou snahou pořádajícího týmu nepadl a do šaten se odešlo za stavu 1:1.

20:00

19:34

Denny Miškić předvedl u mantinelu tvrdý, ale čistý hit, pokračuje se ve hře.

18:23

Neuspěl ani Miškić, jeho ránu zápěstím srazil jeden z obránců a puk proskákal vedle pravé Hassanzadehovy tyčky.

17:35

Technická střela Igora Ljevaka skončila na brankáři Íránu, puk byl vyražen před brankoviště.

17:07

Hassanzadeh si teď musí dávat velký pozor, v tuto chvíli úspěšně čelil střele z pravého křídla a přerušil hru. Poté se strhla krátká strkanice, tu však sudí rychle ukončili a ani nevylučovali.

16:29

Přes obránce vystřelil Krehić, svou ranou ale trefil pouze zadní mantinel.

15:54

A už je o početní výhodě, Írán je v plném počtu.

15:29

Bosna se sama zbavila útočného pásma svou nepřesnou rozehrou, tahle přesilovka je zatím hodně kostrbatá.

14:38

Velká šance Íránu v oslabení, v pásmu se k puku dostal Houshidari, své sólo ale zakončil pouze střelou do Pasoviće.

13:54

Je tu první přesilovka utkání, zahraje si ji Bosna a Hercegovina. Dvě minuty za podrážení dostal Amir Heidari

13:16

Rodící se brejk Bosny skončil nepřesnou zadovkou, Jahjafendić na puk čekal marně.

12:27

Rána z dálky na Pasoviće, ten nyní předvedl jistý zákrok a vhazovat se bude tentokrát po jeho pravé ruce.

12:14

Tlak Íránu přinesl nyní jediné, posunutou Pasovićovu branku. Vhazovat se bude po jeho levici.

11:27

Na opačné straně předvedl vzduchem plavající střelu Gharar, tohle ovšem letělo o poměrně velký kus vedle Pasovićovy branky.

10:33

Gaković zakončoval od kruhů, byl ve velmi dobré pozici, opět to ale skončilo vedle.

09:44

09:44 Jalal KEYHANFAR - 1:1

09:44

A už je srovnáno. Íránci se dokázali vymaniz rohu útočného pásma, puk zamířil k levému kruhu, kde se do něj opřel JALAL KEYHANFAR a ranou z první překonal Pasoviće – 1:1. Asistence: Danial Bagheri.

09:03

Gaković už byl v hodně dobré pozici, zblízka ale Hassanzadeha nepřekvapil.

08:39

Mlivić se snažil z otočky najít spoluhráče, jenže puk šel vysoko a nebyl k zachycení.

07:56

Přes obránce se snažil dostat Cordalija, povedlo se mu i vystřelit, ráně však scházela přesnost.

07:24

Rázem jsou hráči v modrém v laufu a je jich plný led. Do další šance se z levé strany cpal Omer.

06:02

06:02 Dino CORDALIJA - 1:0

06:02

o vida a přesto je tu úvodní gól. Íránci nedokázali ve vlastním pásmu rozehrát, Krehić přihrál před branku, kde byl nepokrytý DINO CORDALIJA a ten zblízka překonal Hassanzadeha – 1:0. Asistence: Tarik Krehić, Tarik Čatović.

05:46

Hráči Bosny mají tak trochu problém vůbec založit útočnou akci, jejich výpady končí zhusta ve středním pásmu.

05:10

Nepřesný pas na modrou čáru, íránští hokejisté se sami zbavili útočného pásma.

04:28

Bekhendové zakončení z mezikruží se na Pasovićovu branku nevešlo, Írán pokračuje v tlaku.

03:48

Hraje se velice živý hokej z obou stran, hra se přelévá od branky k brance.

02:50

Obrovská šance Íránu na otevření skóre. Zleva si do útočného pásma najel Mehraban, kličkou se zbavil obránce, poté si položil i Pasoviće, jenže z bekhendu zakončil tésně vedle!

02:04

Na opačné straně to pravým křídlem zkusil Keyhafnar, ale ani on se ke střele nedostal.

01:31

Od modré čáry vystřelil Ljevak, jeho prudký pokus se zastavil v chumlu hráčů před gólmanem.

00:45

Bosna v prvním útočném výpadu, zatím je to ale bez střeleckého pokusu.

00:01

Bosna a Hercegovina: Pasović (Achmetovski) – Hasović (C), Viden, Ljevak, London, Alić, Dinalić, Šmajlović – Mlivić, Omer (A), Gaković – Filipović, Miškić, Mrkva – Jahjafendić, Cordalija, Čatović – Krehić.
Trenér: Uroš Brestovac

Írán: Hassanzadeh (Mahdavi) – Houshidari (C), Bahri, Ghorbani (A), Ghafoori, Denghani, Mahdiyoun – Gharar, Keyhanfar, Moghadasi – Korehei, Bagheri, Mehraban – Sheikhjafari, Sarooghi, Heidari (A).
Trenér: Kaveh Sedghi

Rozhodčí: Park (KOR) – Garcia Banos (ESP), Šaković (CRO).
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Skenderija Sports Areně v Sarajevu začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Po dvou kolech se situace na turnaji taková, že Bosna a Hercegovina je na pátém místě s dvěma body, když nejprve zdolala Hong Kong 6:5 po nájezdech, ale poté s Kyrgyzstánem padla vysoko 1:10. Na případný postup tak může mužstvo patrně zapomenout.

Írán je v tuto chvíli na třetím místě se třemi body a v obou zápasech, které íránci odehráli, byla k vidění gólová divočina. Nejprve si tým připsal výhru 14:4 nad Malajsií, poté ale přišla drtivá prohra 1:11 s Hong Kongem.
Dobrý večer u dalšího zápasu Mistrovství světa – III. B Divize, ve kterém se potkají Bosna a Hercegovina a Írán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

9:2

Branky a nahrávky: 7. Cordalija (Krehić, Čatović), 23. Cordalija (Omer, Mlivić), 25. Omer (Mlivić), 29. Gaković (Omer, Mlivić), 41. Omer (Mlivić), 43. Cordalija, 45. Mlivić, 46. Mrkva (Filipović), 54. Omer (Mlivić) – 10. Keyhanfar (Bagheri), 40. Houshidari (TS)

Írán: Hassanzadeh (45. Mahdavi) – Houshidari (C), Bahri, Ghorbani (A), Ghafoori, Denghani, Mahdiyoun – Gharar, Keyhanfar, Moghadasi – Korehei, Bagheri, Mehraban – Sheikhjafari, Sarooghi, Heidari (A).

Rozhodčí: Park (KOR) – Garcia Banos (ESP), Šaković (CRO)