Střely na bránu: 31 – 29 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Justus Annunen (COL) – 0 zákroků, 6 OG, úspěšnost 00,0 %, odchytal 60:00
Vítek Vaněček (NJD) – 14 zákroků, 5 OG, úspěšnost 73,7 %, odchytal 41:26
Akira Schmid (NJD) – 12 zákroků, 0 OG, úspěšnost 1000 %, odchytal 18:34

Ondřej Palát (NJD) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:22
Tomáš Tatar (NJD) – 1+2, +3 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:25

Tři hvězdy utkání
1. Dawson Mercer (NJD) 1+3
2. Artturi Lehkonen (COL) 0+2
3. Nathan MacKinnon (COL) 2+0
Devils ve druhém utkání po sobě nasázeli sedm branek. Proti úřadujícím šampionům Stanley Cupu se zapotili, i když ve 26. minutě vedli už 5:1. Colorado za to pořádně vzalo a po třech slepených gólech se mu málem podařilo vyrovnat. Místo toho Mercer uklidnil hosty gólem na 6:4 a Avs ve třetí třetině zbyly síly jen na sporné snížení Ničuškina. Ďábly v koncovce držel Schmid, jenž po pátém inkasovaném gólu nahradil Vaněčka.

59:35

MacKinnonova střela zápěstím prosvištěla kolem Schmidovy levé tyče. Avs to nechtějí vzdát a opět jsou v šesti.

59:10

Akira Schmid zůstal stoprocentní i po Ničuškinově projektilu od modré čáry. Puk skončil ve Švýcarově lapačce.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:46

58:46 Nico HISCHIER - 5:7

58:46

New Jersey právě vstřelilo branku!
Mercer stihl před příjezdem napadajícího oponenta přihrát Tatarovi. Slovákův oblouček dojel NICO HISCHIER a dovezl puk až do prázdné brány. Asistence: Tomáš Tatar, Dawson Mercer.

58:25

Schmid vyrazil MacKinnovo nahození ze středního pásma mezi kruhy. Graves puk vyzvedl a poslal ho co nejdál.

57:42

Annunen odjel na střídačku zrovna ve chvíli, kdy byl Ničuškin odstaven od kotouče. Haula však trefil tyč prázdné brány.

56:26

Naopak je to icing Larse Ellera a jeho nového zaměstnavatele z Colorada. Oba týmy působí už dost unaveně.

56:01

Haula z několika soubojů dostal puk pryč z obranného pásma. Zakázané uvolnění to v tomto případě nebylo, Jack Johnson musí hrát.

55:10

Newhook vyhrál vhazování na Rodriguese. Ten se rychle zhotovil ke střele, jenže narazil na bloky Bahla.

55:03

A další zakázané uvolnění. Způsobil jej hostující kapitán Nico Hischier.

54:46

Zase McLeod jenom přijel k červené čáře a odevzdal kotouč Coloradu, kterému se pomalu krátí čas na vyrovnání.

54:16

Odhodit puk z vlastní poloviny a napadat. Na nic jiného Devils ve třetí třetině nesází. Wood tímto způsobem zavinil icing.

53:11

Ačkoliv Devils nasázeli už šest gólů, tak je jejich nejproduktivnější hráč Jack Hughes nadále bez kanadského bodu. Platí to i po jeho chyceném bekhendu.

5:7

Branky a nahrávky: 20. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen), 28. Rantanen (Manson, Newhook), 29. MacKinnon (Byram), 30. Compher, 42. Ničuškin (Lehkonen, Girard) – 2. Palát (Bratt), 8. Bastian (M. McLeod, Severson), 12. Tatar (Hischier, Mercer), 24. Hamilton (M. McLeod, Wood), 26. Wood (Haula, Mercer), 37. Mercer (Graves, Tatar), 59. Hischier (Tatar, Mercer)

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – D. Toews (A), Girard, Manson, Byram, J. Johnson, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Malgin.
Trenér: Jared Bednar

New Jersey Devils: Vaněček (42. Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier (C), Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Shewchyk, Gawryletz

Diváci: 18 131

01:07 NJD 0:1 Palát (Bratt)
07:52 NJD 0:2 Bastian (M. McLeod, Severson)