DRACI PARS ŠUMPERK – HC Dynamo Pardubice B

5:4

po prodl. (3:2, 1:1, 0:1 - 1:0)

01.03.2023, 18:00 • Škoda aréna, Šumperk • 52. kolo • Mateo

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek večera. (20:18:40)
Utkání je za námi. Prodloužení bylo plné šancí na obou stranách. Mohlo skončit už po 19 vteřinách, ale proti Šuhajovi skvělým zákrokem zasáhl Matěcha. Sám Šuhaj nakonec zápas rozhodl v 63. minutě, kdy ujel sám na Matěchu a překonal ho povedenou kličkou. Pardubice na závěr sezóny berou jeden bod a i v příští sezóně je uvidíme v Chance lize. Draci se rozloučily dvěma body, ale od příští sezóny budou hrát třetí nejvyšší sezónu, tedy 2. ligu.

62:33

62:33 Vojtěch ŠUHAJ - 5:4

62:33

Draci právě vstřelili branku! Šumperk vítězí! Na brankáře Matěchu se řítil sám VOJTĚCH ŠUHAJ, který ho překonal povedenou kličkou a rozhodl zápas ve prospěch Draků. Bez asistence.

61:41

Další šance domácích. Mácha vypálil a snažil se dostat puk mezi Matěchovy betony, ale hostující gólman dokázal udržet puk ve výstroji.

61:33

Průžek se vytočil před bránu od mantinelu, ale rána skončila zákrokem Matěchy, který schoval puk ve své výstroji.

60:19

Matěcha proti Šuhajovi vytáhl skvělý zákrok! Šuhaj mohl hned z první akce prodloužení zápas rozhodnout.

60:01

Šumperk ve třetí třetině dlouho vedl, ale Pardubice v posledních minutách této části hry zvyšovaly svůj tlak, který se jim nakonec povedlo zužitkovat. Zdráhal v 58. minutě totiž ranou do horního růžku srovnal na 4:4 při hře bez gólmana a dostal zápas do prodloužení.

60:00

59:52

Kubíček selhal před prázdnou brankou, když do ní nedokázal dorazit kotouč.

57:48

57:48 Jan ZDRÁHAL - 4:4

57:48

Pardubice B právě vstřelily branku! Pardubice srovnávají! Při hře bez brankáře se kousek za modrou čarou opřel do puku JAN ZDRÁHAL, jehož tvrdá střela vymetla horní růžek Hamalčíkovy branky. Asistence: Tomáš Hanousek a Jiří Půhoný.

57:36

Tvrdá rána Lichtaga z pravého kruhu skončila zákrokem Hamalčíka, který ukryl puk mezi svými betony.

55:36

Puk na střídačce Šumperka. Buly před Hamalčíkem.

55:30

Hra zůstává před Hamalčíkem po jeho dalším zásahu.

54:50

Michal Machač se řítil sám na Hamalčíka, jenže jeho bekhendová klička skončila těsně mimo bránu.

54:15

Pochobradský měl další dobrou příležitost, ovšem Hamalčík má na svém kontě další zákrok.

5:4

Branky a nahrávky: 2. Eliáš (Jouza, Mácha), 4. Matě. Svoboda (Šuhaj, Š. Jelínek), 13. Průžek (Kunst, Bartoš), 29. Žálčík (Bartoš), 63. Šuhaj – 12. P. Machač (Půhoný, Hanousek), 20. M. Rohlík (Nedbal, Kaplan), 25. Zdráhal (Půhoný, Kubíček), 58. Zdráhal (Hanousek, Půhoný)

DRACI PARS ŠUMPERK: Hamalčík (Lackovič) – Eliáš, Kunst, Dudycha, Kadeřávek, Hrachovský – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Mácha, Bernat, Jouza – Nedvídek, Vachutka (A).
Trenér: Josef Málek

HC Dynamo Pardubice B: Matěcha (Klouček) – Bukač, Hanousek, Nedbal (C), Drtina (A), Kubíček, Zdráhal (A) – Matýs, T. Urban, Rouha – Kaplan, M. Rohlík, Lichtag – M. Machač, T. Zeman, Pochobradský – Kulhánek, P. Machač, Půhoný.
Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Vrba, Rapák – Hanzlík, Veselý