AZ Havířov – Polsko U16

1:0

konec (0:0, 0:0, 1:0)

26.02.2023, 13:00 • 34. kolo • Lukáš Jandora

Havířovskou Gascontrol Arénou zní Věrka Špinarová a její "Raketou na Mars". Slaví se, domácí uhájili hubené vítězství. V né moc pohledném utkání, kdy šancí bylo málo, vítězí fotbalovým skóre 1:0. Hezký zbytek neděle z Havířova. (14:53:50)

59:55

Hosté se nakonec nedostali ani ke hře bez brankáře.

59:10

Hostující Drabik se prakticky ihned po návratu z trestné lavice řítil sám na Žbánka, ale bránu netrefil!

58:02

Havířovský Kósa málem zasunul puk zpoza brány za Tyczyńského.

57:35

V solidní šanci se ocitl Bielesz.

57:20

Svižná střela Tomy trefila jen vyrážečku polského brankáře.

57:07

Domácí střídačka si bere oddechový čas.

57:07

Vyloučení v týmu Polsko U16:
Drabik – 2 min., nebezpečná výstroj.

57:02

Střelu od modré vyslal Bortoli, hostující gólman srazil betony včas.

56:38

Polský ofsajd, bude se vhazovat.

55:15

Havířovští už brání výsledek, na puku jsou nyní prakticky jen Poláci.

53:20

A opět výborně Žbánek, tentokrát se rychle přemístil a vyrazil střelu Guminského.

52:50

A další zákrok Žbánka, Poláci nyní hrají dobrou přesilovku.

52:11

Žbánek u tyče dobře zasáhl proti střele Zajace.

51:38

Vyloučení v týmu AZ Havířov:
Beleš – 2 min., nedovolené bránění.

51:11

Zblokovaná střela hostujícího Ziobera.

50:53

Žbánek má kotouč v lapačce, uklidňuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

50:12

Havířov právě vstřelil branku! Domácí se konečně dočkali! Obrovský závar před hostující bránou, velká změť těl, nikdo dlouho nevěděl, kde je kotouč, ten do brány nakonec z bezprostřední blízkosti dorazil MARCUS KÓSA. Asistence Wiktor Makula a Bruno Barnošák

49:04

Střela od modré končí v lapačce hostujícího Tyczynśkého.

46:50

Nyní je hra plná nepřesností, prakticky nevidíme střelu na bránu.,

45:13

Polské zakázané uvolnění.

43:33

Tohle nebyla povedená havířovská přesilovka.

43:09

A opět se jim to daří.

42:44

Hosté vyhazují před všechny čáry.

41:56

Nahození se před bránou snažil šikovně tečovat Barnošák.

41:26

Drabik – 2 min., napadení.

41:20

Střele Poláka Myszky mířila nad bránu.

40:44

Hráči polského týmu se provinili postavením mimo hru.

40:01

Ani druhá třetina nám nepřinesla gól, přinesla opět jen minimum šancí. Dočkáme se branky v dějství závěrečném, které začne přibližně ve 14:26.

40:00

38:40

Střelu Drabika golfákem vykopl Žbánek svým pravým betonem.

37:42

Domácí se nyní provinili zakázaným uvolněním.

36:56

Polské postavení mimo hru.

35:30

Stále sledujeme utkání s minimem šancí, moc záživný hokej to není.

33:40

Domácí si v přesilovce vypracovali několik střel, ale žádná z nich nebyla tak nebezpečná, aby skončila gólem.

32:25

Konesz – 2 min., hrubost.

Stolarski – 2 min., hrubost.

32:25

Hezká střela jednoho z havířovských, mířila do protipohybu brankáře, však ten puk vykopl svým betonem.

32:04

Ziober – 2 min., držení.

31:01

Po polském nahození od modré byl před havířovskou bránou závar, však nevzešla z něj ani jedna střela.

29:57

Střela z mezikruží, havířovský Bielesz mířil nad lapačku, ale kotouč dostatečně nezvedl.

28:45

Pěkný a tvrdý hit hostujícího Biedy.

27:41

Ofsajd hostujícího celku.

27:30

Ani jeden brankář nemá ve druhé třetině prakticky žádnou práci.

26:20

Zblokovaná střela domácího Barnošáka.

25:35

Polská střela, vlastně spíše nahození, od modré končí ve Žbánkově lapačce.

25:01

Střela hostujícího Lojase zblokována, přeletěla bránu.

23:00

První tři minuty druhé periody prakticky bez střely.

20:01

V první třetině jsme moc povedených akcí ani nebezpečných střel neviděli, ta druhá začne přibližně ve 13:44.

20:00

19:52

Velká šance hostujícího Myszky, který dostal puk na hranici brankoviště, Žbánka však nepřekonal, kotouč z velké blízkosti nezvedl tak, aby skončil v síti.

19:12

Střelu Barnošáka z levého kruhu gólman lapil, vhazuje se.

18:49

Postavení mimo hru, provinili se hosté.

17:41

Slabá bekendová střela hostujícího Drabika, Žbánek přerušuje hru.

16:51

Zakázané uvolnění se nyní píská i na druhé straně.

16:16

Icing polských mládežníků.

15:14

Střelu Jarolíma má Tyczyński v lapačce, vhazuje se.

13:41

Havířov byl teď prakticky minutu usazen ve svém útočném pásmu.

12:20

Zatím vidíme utkání bez větších šancí, hra rychle plyne, málo se přerušuje.

10:54

Hned ke třem střelám po sobě se dostal Šenkyřík, však všechny byly zblokovány hostujícími hráči.

9:40

Hezká střela havířovského Tomy, domácí jsou zatím mírně aktivnější.

8:54

Spíše propagační střela havířovského Ščerby, bude se vhazovat před polskou bránou.

8:00

První, však né těžký, zákrok domácího gólmana.

7:33

Kotouč je v hledišti, bude se vhazovat v havířovském obranném pásmu.

6:47

Střela Makuly, který je zatím nejaktivnějším z domácích, brankář hostí má puk v lapačce.

6:21

Situace se opakuje, další vhazování.

6:14

Tyczyński přikrývá kotouč lapačkou, bude se vhazovat v havířovském útočném pásmu.

5:27

Stále čekáme na první nebezpečnější střelu, která by mířila mezi 3 tyče...

4:49

Havířovský icing.

4:29

Hezká šance havířovského Makula, ale tvřá v tvář brankáři přestřelil.

3:00

Zblokovaná střela Wojciechowského, puk je ve středním pásmu.

2:06

Domácí Toma zaváží v oslabení kotouč až za hostující bránu, šetří vteřiny.

1:26

Morillas – 2 min., hrubost.

1:02

Střela domácího Makula netrefuje bránu.

0:34

Píská se první zakázané uvolnění, kterým se provinili hosté.

00:01

AZ Havířov: Žbánek (Král) – Bortoli, Szarowski, Šenkyřík, Jurček, Beleš, Burgert – Toma (C), Lacina, Kósa, Konesz, Morillas, Ščerba (A), Barnošák (A), Jarolím, Makula, Bielesz
Trenér: Marek Pavlačka

Polsko U16: Tyczyński (Jaworski) – Bak, Hanzel (C), Blazej, Kuklinski, Wojciechowski, Mościcki, Bieda – Borys, Guminski, Lojas, Majerczyk, Klucznik, Zajac, Stolarski (A), Drabik, Myszka, Ziober
Trenér: Andrey Gusov

Rozhodčí: Michael Hranoš — Dominik Klimek, Tomáš Vojtášek.
Vítáme vás u onlajn přenosu z Havířova. V rámci 34. kola Ligy dorostenců se proti sobě postaví AZ Havířov a polský výběr U16, který v tomto ročníku hraje naši ligovou soutěž dorostenců.

AZ Havířov je v aktuální tabulce zatím na 6. místě, v poslední době se mu však příliš nedaří. V minulém utkání sice vyhrál v Třebíči 3:2 po prodloužení, avšak v předešlých sedmi zápasech si připsal jeden jediný bodík. Týmovou produktivitu vedou Dominik Bielesz s Jakubem Tomou, kteří si zatím připsali 39, potažmo 34 kanadských bodů.

Polsko U16 je v tabulce na 3. místě s náskokem sedmi bodů na havířovský celek. V minulém utkání vyhráli Poláci 6:4 nad Chrudimí, předtím podlehli po prodloužení Břeclavi na jejím ledě. S 29 kanadskými body je nejproduktivnějším hráčem Bartłomiej Stolarski.

Havířovští jdou do utkání zřejmě jako mírný outsider, nechme se překvapit, zda polské "šestnáctce" vezmou nějaké body...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.