26.02.2023, 19:00 • KeyBank Center, Buffalo • Michal Raška

Tipsport: 2.44 4.09 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 60:00
Darcy Kuemper (WSH) – 14 zákroků, 5 OG, úspěšnost 73,7%, odchytal 30:07
Charlie Lindgren (WSH) – 17 zákroků, 2 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 29:53

Česká a slovenská stopa

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 24:44

Tři hvězdy utkání

1. Dylan Cozens (BUF) 3+1
2. Tage Thompson (BUF) 1+0
3. Vinnie Hinostroza (BUF) 1+1
Je konec. Buffalo Sabres zvítězilo nad Washingtonem Capitals 7:4. Velmi atraktivní souboj přinesl hned šest branek ve druhé třetině a především hattrick Dylana Cozense. Buffalo se tak momentálně dostává na postupovou pozici do playoff, zatímco Washington o ni bude muset ještě tvrdě bojovat.

59:46

Capitals se nepodařilo vystřelit v přesilové hře a Kyle Okposo vyvezl kotouč.

59:26

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Henri Jokiharju – 2 min., hákování.

59:04

Tage Thompson ještě nebezpečně pálil z pravého křídla, ale Charlie Lindgren si poradil bez problémů.

58:33

Následně se kotouč ocitl v ochranné síti ve třetině domácího mužstva.

58:22

Posléze se Sabres povedlo vyhodit puk na polovinu soupeře.

57:53

Washington se usadil v útočné třetině, ale zatím nepřišla žádná střela na bránu.

56:57

Nyní se Sabres provinili zakázaným uvolněním a necelé tři minuty před koncem základní hrací doby následuje buly v pásmu Buffala.

56:02

55:32

Jevgenij Kuzněcov dokázal vyhodit kotouč ze svého pásma a Buffalo pokračuje v tlaku při přesilové hře.

55:08

Dylan Cozens si sjížděl z pravého křídla na přihrávku, ale ta nebyla přesná.

54:35

Jeff Skinner se ocitl v dobré možnosti ke skórování, jelikož rána Tagea Thompsona vyrazila Lindgrenovi nůž z brusle a brána zůstala prázdná. Střela domácího hráče ovšem úspěšná nakonec nebyla.

54:02

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Nic Dowd – 2 min., krosček.

53:08

Martin Fehérváry se dostal ke střele z levé strany, ale jeho rána letěla vedle svatyně Luukkonena.

52:15

Znovu se domácí celek dostal do třetiny soupeře, ale pokus z otočky letěl vedle.

7:4

Branky a nahrávky: 11. Cozens (Mittelstadt, Ljubuškin), 17. Ta. Thompson, 26. J. Skinner (Samuelsson, Quinn), 29. Girgensons (Okposo, Jost), 31. Hinostroza (Power, Cozens), 33. Cozens (Quinn), 52. Cozens (Hinostroza, Mittelstadt) – 15. D. Strome (Jensen, Oshie), 17. Oshie (D. Strome, Jensen), 36. Ovečkin (E. Gustafsson, Kuzněcov), 39. Milano

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Samuelsson, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Clague, Ljubuškin – Okposo (C), Ta. Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Cozens, Peterka – Quinn, Jost, Mittelstadt – Hinostroza, Krebs, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Washington Capitals: Kuemper (31. C. Lindgren) – Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, McIlrath, Irwin – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), D. Strome, Milano – Cr. Smith, Bäckström (A), Sheary – Aube-Kubel, Dowd, Eller.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Blandina, Nicholson – Kovačik, Tobias

10:40 BUF 1:0 Cozens (Mittelstadt, Ljubuškin)
14:45 WSH 1:1 D. Strome (Jensen, Oshie)
16:35 BUF 2:1 Ta. Thompson