26.02.2023, 19:00 • KeyBank Center, Buffalo • Michal Raška

Tipsport: 2.44 4.09 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 60:00
Darcy Kuemper (WSH) – 14 zákroků, 5 OG, úspěšnost 73,7%, odchytal 30:07
Charlie Lindgren (WSH) – 17 zákroků, 2 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 29:53

Česká a slovenská stopa

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 24:44

Tři hvězdy utkání

1. Dylan Cozens (BUF) 3+1
2. Tage Thompson (BUF) 1+0
3. Vinnie Hinostroza (BUF) 1+1
Je konec. Buffalo Sabres zvítězilo nad Washingtonem Capitals 7:4. Velmi atraktivní souboj přinesl hned šest branek ve druhé třetině a především hattrick Dylana Cozense. Buffalo se tak momentálně dostává na postupovou pozici do playoff, zatímco Washington o ni bude muset ještě tvrdě bojovat.

59:46

Capitals se nepodařilo vystřelit v přesilové hře a Kyle Okposo vyvezl kotouč.

59:26

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Henri Jokiharju – 2 min., hákování.

59:04

Tage Thompson ještě nebezpečně pálil z pravého křídla, ale Charlie Lindgren si poradil bez problémů.

58:33

Následně se kotouč ocitl v ochranné síti ve třetině domácího mužstva.

58:22

Posléze se Sabres povedlo vyhodit puk na polovinu soupeře.

57:53

Washington se usadil v útočné třetině, ale zatím nepřišla žádná střela na bránu.

56:57

Nyní se Sabres provinili zakázaným uvolněním a necelé tři minuty před koncem základní hrací doby následuje buly v pásmu Buffala.

56:02

55:32

Jevgenij Kuzněcov dokázal vyhodit kotouč ze svého pásma a Buffalo pokračuje v tlaku při přesilové hře.

55:08

Dylan Cozens si sjížděl z pravého křídla na přihrávku, ale ta nebyla přesná.

54:35

Jeff Skinner se ocitl v dobré možnosti ke skórování, jelikož rána Tagea Thompsona vyrazila Lindgrenovi nůž z brusle a brána zůstala prázdná. Střela domácího hráče ovšem úspěšná nakonec nebyla.

54:02

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Nic Dowd – 2 min., krosček.

53:08

Martin Fehérváry se dostal ke střele z levé strany, ale jeho rána letěla vedle svatyně Luukkonena.

52:15

Znovu se domácí celek dostal do třetiny soupeře, ale pokus z otočky letěl vedle.

51:52

51:52 Dylan COZENS - 7:4

51:52

Buffalo právě vstřelilo branku!
Na led létají čepice, jelikož tady máme první hattrick DYLANA COZENSE! Casey Mittelstadt za bránou posunul puk Hinostrozovi, který před bránou našel právě Cozense, jenž si s brankářem poradil famózně a bekhendovým blafákem zakončil za záda Lindgrena. Asistence: Vinnie Hinostroza a Casey Mittelstadt.

51:18

Opět se k puku dostal Alexandr Ovečkin a diváci začali okamžitě bučet. Není tak jasné, jestli podporovatel masového vraha Putina bude pokračovat také v další sezóně.

50:42

Nick Jensen ulovil kotouč ve středním pásmu a vydal se dopředu po pravé straně. Posléze našel Ovečkina, ale jeho rána byla zblokována.

50:00

Zbývá posledních deset minut a Buffalo nadále vede nad Washingtonem 6:4.

49:09

48:39

Buffalo se nadále snaží držet kotouč a nežene se dopředu za každou cenu. Nyní se navíc Sabres dopustili zakázaného uvolnění.

47:31

Jeff Skinner se snažil prosadit z pravého křídla, ale jeho nabídka skončila jen u obrany soupeře.

47:09

Nick Jensen – 2 min., hákování.

46:26

Nyní toho není moc k vidění, jelikož Buffalo hraje přesně to co potřebuje a drží puk celkem daleko od svatyně hostů.

45:23

Washington zatím marně dohání dvoubrankové manko. Měl by navázat na konec druhé periody.

44:08

Martin Fehérváry se snažil stát jedenáctým střelcem v tomto utkání, ale jeho pokus skončil v moci Luukkonena.

42:48

Posléze přišlo zakázané uvolnění Buffala a následuje tak vhazování před brankářem Ukko-Pekkou Luukkonenem.

41:25

Capitals se sice chvíli usadili v pásmu soupeře, ale ke střele se nedostali.

40:38

Hned na začátku třetí periody se domácí dostali do šance, ale Owen Power neprostřelil Lindgrena.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:01.

40:00

39:57

Jeff Skinner si přehodil kotouč na bekhend, ale jeho zakončení vyrazil Charlie Lindgren!

39:43

Alexandr Ovečkin pálil z pravého křídla, ale Ukko-Pekka Luukkonen předvedl další dobrý zákrok.

38:59

Opět zmatky v pásmu Sabres, kteří nyní musí děkovat svému gólmanu Ukko-Pekua Luukkonenovi, jenž chytil další střelu soupeře.

38:40

38:40 Sonny MILANO - 6:4

38:40

Washington právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Přihrávka domácího hráče byla naprosto katastrofální, čehož využil SONNY MILANO a bekhend zakončil fantasticky pod břevno u pravé tyče. Bez asistence.

38:00

Dylan Cozens – 2+2, hrubost.

Martin Fehérváry – 2 min., hrubost.

38:00

Tage Thompson se snažil protlačit kotouč za brankáře Lindgrena, ale to se mu nepodařilo a následně opět došlo k velké strkanici.

37:34

Buffalu se ale zatím nedaří v přesilové hře nic vážnějšího vymyslet.

36:32

Jack Quinn – 5 min., bitka.

Nicolas Aube-Kubel – 5 min., bitka + 2 min., krosček.

36:32

36:32 Bitka Aube-Kubela s Quinnem.

36:32

Nicolas Aube-Kubel se nyní pustil do rvačky Jackem Quinnem!

35:49

35:49 Alexandr OVEČKIN - 6:3

35:49

Capitals snižují na 3:6 a s góly se dnes roztrhl pytel. Erik Gustafsson pálil od modré, ale puk se odrazil od zadního mantinelu k hokejce ALEXANDRA OVEČKINA, jenž zakončil k pravé tyči. Asistence: Erik Gustafsson a Jevgenij Kuzněcov.

35:20

Ukko-Pekka Luukkonen si po dlouhé době připsal zákrok po střele soupeře.

33:28

A znovu se Dylan Cozens dostal do zakončení a útočil na hattrick, ovšem Charlie Lindgren byl tentokrát připraven.

32:49

32:49 Dylan COZENS - 6:2

32:49

Tak tohle už vypadá na pořádný nářez! Jack Quinn fantastickou přihrávkou mezi dva obránce našel sjíždějícího DYLANA COZENSE, jenž prostřelil gólmana k pravé tyči. Asistence: Jack Quinn.

31:11

Nyní došlo ke strkanici po další střele Buffala a následuje komerční přestávka.

30:38

Nyní se sice Capitals dostali ke střele, ale ta letěla jen vedle domácí svatyně.

30:07

Střídání v týmu Washington Capitals:
ze hřiště odchází Darcy Kuemper, přichází Charlie Lindgren.

30:07

30:07 Vinnie HINOSTROZA - 5:2

30:07

Sabres uniká do třígólového vedení! Cozens na levém křídle posunul puk pod sebe Powerovi, který našel VINNIEHO HINOSTROZU, jenž si blafákem poradil s brankářem a zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Owen Power a Dylan Cozens.

29:19

Washington Capitals si zatím ve druhé části nevypracoval nic nebezpečného a Buffalo zaslouženě vede.

28:36

28:36 Zemgus GIRGENSONS - 4:2

28:36

A je to o dva góly! Kyle Okposo vyhrál souboj u mantinelu a posunul kotouč před bránu ZEMGUSU GIRGENSONSOVI, jenž se nemýlil a prostřelil Kumpera. Asistence: Kyle Okposo a Tyson Jost.

27:29

Owen Power měl na levém křídle dostatek místa, ale jeho pokus těsně minul vzdálenější tyč.

27:08

Nyní se Nicklas Bäckström ocitl v zajímavé pozici, ale jeho rána letěla vedle.

25:49

25:49 Jeff SKINNER - 3:2

25:49

Sabres se potřetí v utkání dostávají do vedení! Jack Quinn si objel bránu a posunul kotouč Samuelssonovi, který nebyl úspěšný, ale následně se k puku dostal volný JEFF SKINNER a dotlačil jej do svatyně Kuempera. Asistence: Mattias Samuelsson a Jack Quinn.

25:15

Ukko-Pekka Luukkonen si poradil se střelou Dylana Stromeho. Capitals ale zůstávají v momentálním tlaku.

24:50

Sonny Milano se bekhendem snažil o nahození před bránu, což se mu povedlo, ale jeho spoluhráči se nedostali ke střele.

23:40

Kyle Okposo střílel z otočky, ale na Kuempera si nepřišel. Následně přišel brejk Washingtonu, ale ten nenabídl nic vážnějšího.

22:42

Zatím se nehraje v takovém tempu jako na začátku první třetiny.

21:40

Darcy Kuemper už nyní musel být v pohotovosti, protože přišla střela z pravého křídla.

21:18

Hostům se nedařilo vyhodit kotouč ze své třetiny, ale Sabres tlak na začátku druhé periody nevyužilo.

20:45

Buffalo se sice dostalo do pásma soupeře, ale zatím si nevypracovalo možnost ke střele.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:02.

20:00

19:56

Před koncem první třetiny se hosté dopustili ještě jednoho zakázaného uvolnění.

18:33

Zakázané uvolnění ze strany Washingtonu Capitals a hra se přesune zpět před svatyni Darcyho Kuempera.

17:40

Konec první třetiny se rovněž hraje ve velmi vysokém tempu a rozhodně se je na co dívat.

16:50

16:50 T. J. Oshie - 2:2

16:50

Capitals okamžitě srovnávají na 2:2! Střelu od modré sice Luukkonen vyrazil, ale pouze před sebe, kde se k puku dostal Strome, jenž jej posunul T. J. OSHIEMU a ten zakončil do odkryté svatyně. Asistence: Dylan Strome a Nick Jensen.

16:35

16:35 Tage THOMPSON - 2:1

16:35

Sabres se dostávají zpět do vedení! Po katastrofální přihrávce hostujícího hráče se k puku dostal TAGE THOMPSON a jeho pokus skončil přesně v levé šibenici.

15:35

Nyní se hraje převážně v pásmu hostů, kde Buffalo kombinuje a snaží se vymyslet gólovou situaci.

14:45

14:45 Dylan STROME - 1:1

14:45

Je srovnáno na 1:1! Nick Jensen zachytil puk na modré čáře a místo střely našel na zadní tyči DYLANA STROMEHO, jenž z první prostřelil Luukkonena. Asistence: Nick Jensen a T. J. Oshie.

14:08

Dylan Cozens byl velice blízko druhému gólu, neboť se hosté dopustili velké chyby, ale Darcy Kuemper předvedl parádní zákrok!

12:58

Nic Dowd bojoval o kotouč na levé straně, ale proti přesile neměl šanci.

11:46

Sabres šli znovu dopředu po pravé straně, ale tam přišla ztráta puku.

10:40

10:40 Dylan COZENS - 1:0

10:40

Domácí mužstvo se ujímá vedení! DYLAN COZENS rozjel akci přihrávkou na pravou stranu Mittelstadtovi, který mu vrátil kotouč do velké šance a Cozens zakončil k pravé tyči. Asistence: Casey Mittelstadt a Ilja Ljubuškin.

09:31

Na střely je to vyrovnáno 5:5. Od začátku vidíme skvělý atraktivní zápas.

08:06

Peyton Krebs dostal skvělou přihrávku od Peterky z pravé strany, ale jeho rána letěla vedle.

07:44

Tentokrát se hosté prodrali dopředu, ale Ukko-Pekka Luukkonen předvedl třetí jistý zákrok.

06:46

Tage Thompson vyjel s kotoučem z vlastního pásma a po pravé straně se dostal až ke střele, která orazítkovala tyč!

06:25

Alexandr Ovečkin sice dával kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráč se nacházel v ofsajdu a ozvala se píšťalka. Následuje komerční přestávka.

05:36

Nadále zápas pokračuje ve velkém tempu, ale defenzíva Washingtonu si poradila s dalším nájezdem Buffala do jeho pásma.

04:14

Caitals se povedlo vyhodit puk ze své třetiny, ale Buffalo pokračuje v nátlaku a znovu drží balón před bránou Kuempera.

03:35

Další velká šance pro hosty! Nicolas Aube-Kubel se ocitl na pravé straně zcela sám, ale Ukko-Pekka Luukkonen předvedl jistý zákrok.

02:52

Buffalo Sabres se dostalo do pásma soupeře, ale Dylan Cozens nedokázal zakončit podle svých představ.

01:48

Tempo je od úvodního buly velmi rychlé a hraje se z jedné strany na druhou.

00:22

Hned na začátku utkání se hosté dostali do zajímavé šance, ale Ukko-Pekka Luukkonen předvedl skvělý zákrok!

00:01

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Samuelsson, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Clague, Ljubuškin – Okposo (C), Ta. Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Cozens, Peterka – Quinn, Jost, Mittelstadt – Hinostroza, Krebs, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, McIlrath, Irwin – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), D. Strome, Milano – Cr. Smith, Bäckström (A), Sheary – Aube-Kubel, Dowd, Eller.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Blandina, Nicholson – Kovačik, Tobias.
Buffalo Sabres se v Atlantické divizi nachází na 4. místě s 64 body a skóre 213:199. Po výhře 6:5 na ledě Tampy se utkalo s Floridou. Tam Sabres rovněž brali výhru a to 3:1. Washington Capitals se v Metropolitní divizi nachází až na 6. pozici s počtem 64 bodů a skóre 184:180. Bude tak ještě svádět velký boj o postup do play-off. Po prohře 2:4 s Anaheimem dokázal Washington doma porazit NY Rangers 6:3.
V dnešním zápase NHL se proti sobě utkají týmy Buffalo Sabres a Washington Capitals. Všechny poslední čtyři vzájemné zápasy nabídly minimálně prodloužení. Naposled se bojovalo na půdě Capitals. Hosté vedli po první třetině 2:1. Ve druhé části vstřelila obě mužstva po gólu a třetí periodu vyhrál Washington. Po základní hrací době tak byl stav 4:4 a šlo se do prodloužení. V tom rozhodl po třech minutách Thompson a Sabres tak zvítězili 5:4. Dnes se bude hrát v KeyBank Center v Buffalu. Úvodní buly je naplánováno na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

7:4

Branky a nahrávky: 11. Cozens (Mittelstadt, Ljubuškin), 17. Ta. Thompson, 26. J. Skinner (Samuelsson, Quinn), 29. Girgensons (Okposo, Jost), 31. Hinostroza (Power, Cozens), 33. Cozens (Quinn), 52. Cozens (Hinostroza, Mittelstadt) – 15. D. Strome (Jensen, Oshie), 17. Oshie (D. Strome, Jensen), 36. Ovečkin (E. Gustafsson, Kuzněcov), 39. Milano

Washington Capitals: Kuemper (31. C. Lindgren) – Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, McIlrath, Irwin – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), D. Strome, Milano – Cr. Smith, Bäckström (A), Sheary – Aube-Kubel, Dowd, Eller.

Rozhodčí: Blandina, Nicholson – Kovačik, Tobias

10:40 BUF 1:0 Cozens (Mittelstadt, Ljubuškin)
14:45 WSH 1:1 D. Strome (Jensen, Oshie)
16:35 BUF 2:1 Ta. Thompson
16:50 WSH 2:2 Oshie (D. Strome, Jensen)
25:49 BUF 3:2 J. Skinner (Samuelsson, Quinn)
28:36 BUF 4:2 Girgensons (Okposo, Jost)
30:07 BUF 5:2 Hinostroza (Power, Cozens)
30:07 WSH -Kuemper +C. Lindgren (Střídání)