Univerzitní liga ledního hokeje

Black Dogs Budweis – HC North Wings Ústí nad Labem

5:1

konec (3:0, 0:0, 2:1) Stav série: 2:0

22.02.2023, 20:15 • Hokejová hala POUZAR, České Budějovice • Čtvrtfinále • Adam Čuba

Tipsport: 1.3 5.74 5.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 82 diváků. (22:22:24)
Jihočeši tak v sérii odskakují do vedení 2:0 na zápasy a v Ústí tak mohou rozhodnout! Duel o bytí a nebytí je v plánu na pondělí 27.2 od 18:30.
Musíme konstatovat, že výkon North Wings nebyl dnes vůbec špatný. Ano, první třetina se vůbec nevydařila a už ve třetí minutě bylo zle, když hosté prohrávali 0:2, nicméně od té doby se jejich výkon kontinuálně zvedal. Nejprve sehráli vyrovnanou druhou a třetinu a v té třetí dokonce řekl bych dominovali! Nicméně i přes převahu inkasovali další dva góly a prohráli.

Trošku mrzet Ústí musí častá vyloučení, konkrétně jich bylo 6 + 1 trestné střílení. Jihočeši se v přesilovkách sice dost trápili, nicméně jejich soupeři to ubíralo dost tolik potřebné energie.

Suma sumárum: Black Dogs vs North Wings 5:1.

59:56

Ještě jeden domácí pokus, puk cinkl o horní tyč!

59:34

Tým BLACK DOGS Budweis právě vstřelil branku!
Přeci jen ještě jeden zásah! Tomáš Vochozka využil chybky soupeře, pokryl sim kotouč a nakrátko předal poodstoupenému JAKUBU ANDERLEMU, jenž byl na kruhu nikým nehlídán a skóruje přesnou ranou na bližší tyč, konkrétně někam mezi ruku a tělo. Asistence: Tomáš Vochozka a David Svoboda.

58:09

Kubeš si jakožto obránce sjížděl až do předbrankového prostoru, kotouč ale nakonec nedokázal zpracovat a dopředu jde hostující Sajdl.

57:38

Jan Janoch si vyjel až na osu a odtud pálí, Gerstner připraven.

56:51

Do nahození Hanuše Petržilky ještě sáhl Pavel Grauer, čímž pěkně vyděsil svého gólmana Dvořáka! Ten si ale nakonec poradí a přeruší hru.

56:32

Hosté kombinují v pásmu, zatím jsou ale na mantinelech. U kotouče Svoboda, následně přichází pokus od modré, ale Miškovičovi se pokus nevyvedl.

55:19

Tým North Wings právě vstřelil branku!
Gól cti! Matyáš Šebesta si sel až na pravý kruh, kde dostal prostor a vyslal tak ránu zápěstím. Kotouč možná i cinknul o tyčku, každopádně ale spadl do brankoviště kde čekal JAN JINDRA a nadvakrát jej doklepl do prázdné sítě! Marek Dvořák má po nule a v Budějovicích nás možná ještě čeká drama! Asistence: Matyáš Šebesta.

54:05

Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis:
Pavel Grauer – 2 min., sekání.

54:05

Velká šance! Bartoš ještě kombinoval se Sajdlem, nicméně hosté to opět trošku překombinovali! Sajdl je navíc seknut do rukavice a je po šanci.

53:51

Tomáš Vochozka se uvolnil a zkusil to z úhlu na bližší tyč, Dominik Gerstner se nenechal zaskočit.

52:21

Matouš Masopust šel opět do úniku a zakončoval kličkou do backhandu, kterou ale Dominik Gerstner tentokrát chytil.

51:58

Icing North Wings, vhazuje se u Gerstnera.

51:22

Výhoz přes všechny čáry, o osvobození se postaral Michal Přívozník.

5:1

Branky a nahrávky: 2. Kubeš (Kaisler), 4. Janoch, 16. Rolínek (Grauer, Masopust), 49. Masopust (TS), 60. Anderle (Vochozka, Svoboda) – 56. Jindra (Šebesta)

Black Dogs Budweis: Marek Dvořák (Ludvík) – Kubeš, Hubáček, Grauer, A. Hrůša, Krtek, D. Svoboda – P. Hrůša, Rolínek, M. Masopust, Vochozka, Kaisler, Š. Masopust, Kronus, Janoch, Anderle, Matěj Dvořák, Krcho, Přívozník
Trenér: David Oulík

HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner (Kožnar) – Štěpánek, Šebesta, Miškovič, Petržílka – Tot, T. Jarý, M. Svoboda, Jindra, Bartoš, Sajdl, Vrba, Janoušek.
Trenér: Lukáš Místecký

Rozhodčí: Jílek, Šperl – Rubáš, Kaiser

02:00 BDB 1:0 Kubeš (Kaisler)
03:02 BDB 2:0 Janoch
04:05 NWU 2 Miškovič, podrážení