10.02.2023, 18:30 • O2 Arena, Praha • Daniel Lhotský

Nejlepší hráči

Česko: Jaromír Jágr
Slovensko: Ľubomír Višnovský (21:00:50)
Dnešní slavnostní utkání je u konce. Výročí 25 let od senzačních zlatých medailích na olympijských hrách v Naganu Česko oslavilo výhrou 6:3. Ve třetí třetině se oba týmy prosadily jednou. Nejprve za Česko navyšoval Hejduk, v závěru třetiny ještě upravil na závěrečných 6:3 po kombinaci s bratrem Marcel Hossa. Utkání je sice u konce, nicméně hráči ještě v kabinách jistě chvíli zůstanou a zavzpomínají na časy, kdy společně nastupovali na velkých turnajích. To je ode mě vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

59:26

V posledních vteřinách zápasu se objevil u tyčky sám Petr Nedvěd, přihrávka byla ovšem příliš prudká a přeskočila Nedvědovu hokejku.

58:44

Češi v závěru vyhání Slovensko až k vlastnímu brankáři, hosté se tak budou muset znovu dobývat do útočného pásma.

58:00

Uram se znovu dostal do skvělé pozice, tentokrát mu ale v cestě stál Krajíček, který tečoval puk mimo ohrožení domácí branky.

57:45

Uram se objevil sám v prostoru mezi kruhy a vyslal krásnou střelu na Salfického. Ten ale předvedl ještě hezčí zákrok a švihem zachytil puk do lapačky.

57:05

Procházka posílal Hejdukovi puk přímo před Križanem k druhé tyčce, brankář Slovenska si situaci pohlídal a nenechal Hejduka zakončit.

56:30

Výborný byl u puku dřív než Nagy, Češi ale teď do útoku příliš nespěchali a rozehrávají ve středním pásmu.

55:29

Češi se ženou za sedmým gólem, Výborný hledal před brankou Jágra, ten už ale byl na dorážku příliš daleko.

54:30

Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko ještě neřeklo poslední slovo. MARCEL HOSSA z dálky pálil bekhendem a tato rána prošla Salfickému těsně mezi betony. I když se Salfický otáčel za pukem, nestihl už zabránit gólu Slovenska. Asistence: Marian Hossa.

54:10

Varaďa se dostal s pukem těsně před Križana, ale ani tentokrát mu to nevyšlo, po lehké kličce nedokázal puk poslat behkendem mezi betony brankáře.

53:09

Gáborik nadvakrát zkoušel pálit na Salfického z mezikruží, první ránu domácí brankář vyrazil zpět před sebe, při druhém pokusu už zasáhla do střely domácí obrana.

52:30

Česko zastavuje v přechodu do útočného pásma těsný ofsajd.

52:00

Slovensko se nedostalo v útočném pásmu ke střele a na druhé straně pálil z minimální vzdálenosti Eliáš, Križan ale včas čekal na levé tyči.

51:05

Česko právě vstřelilo branku!
Česko vede už o čtyři branky. MILAN HEJDUK dostal přihrávku od Tlustého k tyči a po lehkém zpracování bekhendem překonal Križana po zemi. Asistence: Jiří Tlustý, Jaroslav Bednář.

50:35

Deset minut před koncem během komerční přestávky dostává velký bojovník, hendikepovaný Jan Alinč šek na léčbu.

50:35

Jaroslav Nedvěd z minimálního úhlu hledal na brankovišti svého bratra Petra, ten ale nedokázal puk ideálně zpracovat a nemohl tak pálit do odkryté branky.

50:10

Uran přihrával k tyčce Vaicovi, který ve velké rychlosti zkoušel poslat puk podél tyčky. Salfický ale skvěle zvládl skluz a dostal se včas k tyčce.

6:3

Branky a nahrávky: 13. Jágr (Bednář, Výborný), 15. Reichel (Tlustý), 20. Vlasák (Hlinka), 31. Nedvěd (Nedvěd), 35. Výborný (Jágr, Klíma), 52. Hejduk (Tlustý, Bednář) – 12. Uram (Vaic), 26. Hossa (Nagy), 55. Hossa (Hossa)

Česko: Salfický, Čechmánek – Jágr, Petr Nedvěd, Výborný, Bednář, Eliáš, Klíma, Reichel, Tlustý, Hlaváč, Hlinka, Vlasák, Hejduk, Varaďa, Moravec, Jaroslav Nedvěd, Krajíček, Nakládal, Procházka
Trenér: Lener, Ručinský, Straka, Beránek, Špaček, Patera, Kučera

Slovensko: Križan, Lašák – Višňovský, Marian Hossa, Marcel Hossa, Gáborík, Kopecký, Podhradský, Handzuš, Čierny, Lintner, Nagy, Sekera, Vaic, Uram, Pucher, Sekeráš, Pavlikovský, Zedník, Šatan, Jurčina, Pálffy, Majeský
Trenér: Filc, František Hossa, Gáborik

Rozhodčí: Micka, Svobodová – Lhotský, Svoboda

Diváci: 17 302

11:03 SVK 0:1 Uram (Vaic)
12:30 CZE 1:1 Jágr (Bednář, Výborný)