2. liga skupina Západ

HC Klatovy – HC Vlci Jablonec nad Nisou

5:3

konec (2:0, 2:1, 1:2)

28.01.2023, 17:30 • Zimní stadion města Klatov, Klatovy • Nadstavba B • Jan Zatočil

Tipsport: 1.6 5.0 3.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že se zápas dohraje v poklidu. Opak byl ale pravdou a Vlci se prosadili dvakrát v dvojnásobné přesilovce a navíc při hře bez brankáře. Nakonec se však domácím ulevilo, když kýženou trefou do prázdné klece uzavřel na konečných 5:3 pro Klatovy Jiří Beránek. (19:50:16)

59:32

59:32 BERÁNEK - 5:3

59:32

Klatovy právě vstřelily branku!
S vypětím všech sil nakonec domácí skórují do prázdné klece, když zakončoval JIŘÍ BERÁNEK. Asistence: Martin Lang a Jiří Beníšek.

58:22

57:50

Hostům se teď nedaří udržet se v útočném pásmu.

56:50

56:50 PAVLŮ - 4:3

56:50

Vlci právě vstřelili branku!
V další přesilovce šesti proti třem tentokrát Koláře prostřelil MICHAL PAVLŮ a domácí teď budou zažívat další perné chvíle. Asistence: Lukáš Abraham.

55:44

Přesilovku šesti proti třem využívá bombou z vrcholu levého kruhu ROMAN ŠVÍK. Asistence: Lukáš Abraham a Vojtěch Strnad.

55:34

Kolář Kristián – 2 min., sekání.

54:41

Kristián Kolář zůstává ležet po souboji v brankovišti, vypadá to ale, že bude v pořádku.

54:20

Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím však nevystřelili.

53:55

Jablonec to zkusí v šesti proti čtyřem!

53:55

Oddechový čas pro tým HC Vlci Jablonec nad Nisou.

53:55

Houfek – 2 min., krosček.

51:15

Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, protože potřebují vystřídat.

50:30

Zprava střílel Ženíšek, jeho střela byla také zblokována.

49:30

Střela Michala Pavlů byla sražena do ochranné sítě.

48:00

Domácí hráči kontrolují průběh utkání a Vlky do ničeho nepouští.

47:18

Stejná situace se opakuje i o několik vteřin později.

46:40

Jablonec se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

45:20

Na kotouči jsou více domácí a vypadá to, že budou chtít tento stav udržet co nejdéle.

44:38

Zakázané uvolnění hostů.

44:00

Střelu Šilhána vyrazil Horák do rohu kluziště.

43:15

Klatovy nyní zastavil ofsajd.

42:36

Tomáš Horák si připisuje další zákrok, tentokrát po střele Matouška.

42:00

Kotouč skončil na střídačce hostů a bude se vhazovat po pravici Horáka.

41:40

41:32

41:10

Hosté zkoušejí něco vymyslet, zatím však Kolářovu branku neohrozili.

40:01

Ve druhé části Klatovy dokázaly své vedení ještě navýšit. Z kraje třetiny se trefil Kvasnička. Na tuto branku se povedlo Jablonci odpovědět, když se ve 26. minutě prosadil Špaček. Poslední slovo v prostřední části však měl Martin Lang, který dal podobu průběžnému výsledku. Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

38:50

Domácí se dokonce dostali před Horáka a ušetřili cenné vteřiny.

38:00

Hosté kombinovali v útočném pásmu. Abrahamovi přeskočil na modré kotouč hůl a Klatovy mohou bezpečně vystřídat.

37:13

Kvasnička – 2 min., držení hole.

36:41

36:41 LANG - 4:1

36:41

MARTIN LANG to vzal na sebe a nikým nehlídán projel z obranného pásma až na útočnou modrou a následně krásnou střelou zápěstím do protipohybu Horáka zvyšuje na 4:1. Asistence: Jiří Beránek a Vladimír Kremláček.

35:45

Vlci mají opět problém udržet kotouč v útočném pásmu.

33:55

Kolářovu pozornost vyzkoušel opět Špaček, tentokrát na něj nevyzrál.

32:40

Vlci jsou teď lepším týmem a domácí se teď brání pouze za cenu vyhazování kotoučů z obranného pásma.

31:50

Zakázané uvolnění domácích.

30:27

30:10

Domácí se osvobozují a mohou vystřídat.

29:43

Tvrdou ránu Pavlů schytal jeden z domácích obránců.

28:27

Beníšek – 2 min., držení.

28:20

S dalším nepříjemným pokusem přispěchal Beníšek.

28:05

Z levé strany nebezpečně pálil Lang.

27:11

Vlci teď zahráli pouze na zakázané uvolnění.

26:32

Kollertovu střelu tentokrát Kolář kryje.

25:46

25:46 ŠPAČEK - 3:1

25:46

Foerster vystihl špatnou rozehrávku domácích a je z toho kontaktní branka hostů, když se v předbrankovém prostoru dokázal prosadit DANIEL ŠPAČEK. Asistence: Lukáš Abraham a Petr Foerster.

23:45

Pokus Špačka zachytil do lapačky Kolář a raději přerušuje hru.

23:07

Oba týmy hrají v plném počtu.

22:45

Hráči z Klatov drží kotouč na svých hokejkách a vypadá to, že počkají na příchod obou hráčů z trestné lavice.

22:00

Při hře ve čtyřech mají zatím více ze hry hosté, zatím si však žádnou šanci nevytvořili.

20:45

Ukázkovou situaci dva na jednoho zakončil do odkryté klece VLASTIMIL KVASNIČKA. Asistence: Jiří Beránek a Jan Walter.

20:01

Domácí hokejisté vstoupili do tohoto duelu lépe. V 9. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Ženíšek a pět minut po něm zvýšil na 2:0 Kremláček. Hosté si zatím žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:35

První třetina se již dohrává v poklidném tempu.

18:43

Martin Lang střílel z podobné pozice jako Beníšek, ani tentokrát se však domácí neprosadili.

17:10

Icing na straně hráčů z Jablonce.

16:32

Beníšek vyzkoušel pozornost Horáka z levého kruhu.

15:40

Severočeši se zatím prosazují přes domácí obranu jen velmi těžko. Pokus Jursy byl zblokován.

14:44

Na druhé straně zkoušel snížit náskok Klatov Švík, jeho pokus z pravé strany minul branku.

13:01

13:01 KREMLÁČEK - 2:0

13:01

Vlastimil Kvasnička zavezl touš do útočného pásma a poté nahrál na modrou z druhé vlny najíždějícímu VLADIMÍRU KREMLÁČKOVI, který z první propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Vlastimil Kvasnička a Adam Ženíšek.

12:15

Klatovy jsou v první třetině zatím lepším týmem a na brankáře Jablonce se valí jeden útok za druhým.

10:44

Útočnou akci hostů zastavil ofsajd.

10:27

10:20

Střelu Vajnera hostující brankář vyrazil do rohu.

09:55

Od modré nebezpečně pálil Pánek. Horák si tentokrát poradil.

09:20

Domácí se hned usadili v útočném pásmu a dohrávají klasickou přesilovku.

08:55

08:55 ŽENÍŠEK - 1:0

08:55

Přesilovkovou kombinaci úspěšně zakončil ADAM ŽENÍŠEK. Před Horákem si na holi srovnal pul a zamířil přesně pod víko. Asistence: Jan Walter a Jakub Houfek.

05:23

Kaiser teď dvakrát prověřil Horáka v brance hostů.

04:40

04:00

Začátek utkání je zatím velmi opatrný a o kotouč se bojuje hlavně ve středním pásmu.

02:36

Teď o sobě dali vědět i domácí hokejisté, když střelu Beránka ukryl do rukavice brankář hostů.

01:50

Bohužel pro Jablonec vidíme stále stejný obrázek, Klatovy se dobře brání.

01:15

Jablonec jen těžko hledá cestu do útočné třetiny.

00:34

Hosté jsou hned v úvodu pod tlakem a vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01

Hráči právě nastupují na ledovou plochu. Domácí nastoupí v červených dresech.

SHC Klatovy: Kolář K. (Čech K.) – Kremláček, Houfek (C), Pánek, Vajner, Kovařík, Walter (A), Šilhán – Kaiser, Čech D., Beníšek, Lang, Beránek, Matoušek, Kolář F., Kvasnička, Ženíšek (A), Prokop.
Trenér: Michal Straka

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák (Jelínek) – Starý, Kollert, Duschka, Abraham, Had, Meisel, Pavlů (C) – Špaček (A), Kačírek, Brokeš (A), Strnad, Jursa, Foerster, Maďar, Švík.
Trenér: Jan Šuráň

Rozhodčí: Battěk – Maňák, Teršíp.
Dnes od 17:30 budeme sledovat souboj 5. kola nadstavbové části skupiny B 2. hokejové ligy – západ mezi domácími Klatovy a Vlky z Jablonce nad Nisou.

SHC Klatovy dokázaly v 34 zápasech této sezony vybojovat 23 bodů za sedm výher v základní hrací době a jednu výhru v prodloužení. V ostatních případech odcházely z ledu poraženi. V nadstavbě se nacházejí na 6. místě tabulky při pasivním skóre 87:134 se ztrátou pěti bodů na páté Řisuty.

Poslední zápasy:

4. kolo NČ: Řisuty – Klatovy 6:5
3. kolo NČ: Klatovy – Benátky n/J 5:4 v prodl.

Martin Lang – 18 bodů (11+7).

HC Vlci Jablonec nad Nisou v tabulce figurují ještě o jednu pozici níže než jejich dnešní soupeř, a to s 22 body se skóre 98:189. V západní části 2. ligy má už horší obranu pouze poslední Hronov.

Vzájemné zápasy v této sezoně:

10. kolo ZČ: Klatovy – Jablonec n/N 3:6 (0:1, 1:1, 2:4)
24. kolo ZČ: Jablonec n/N – Klatovy 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:3

Branky a nahrávky: 9. Ženíšek (Walter, Houfek), 14. Kremláček (Kvasnička, Ženíšek), 21. Kvasnička (Beránek, Walter), 37. Lang (Beránek, Kremláček), 60. Beránek (Lang, Beníšek) – 26. Špaček (Abraham, Foerster), 56. Švík (Abraham, Strnad), 57. Pavlů (Abraham)

Rozhodčí: Battěk – Maňák, Teršíp

07:17 JBL 2 Brokeš, podrážení
08:27 JBL 2 Kačírek, držení
08:55 KLT 1:0 Ženíšek (Walter, Houfek)
13:01 KLT 2:0 Kremláček (Kvasnička, Ženíšek)
20:45 KLT 3:0 Kvasnička (Beránek, Walter)
21:07 JBL 2 Strnad, krosček