NHL

Dallas Stars – New Jersey Devils

2:3

po prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

28.01.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • Tomáš Taybner (@TTaybner)

Tipsport: 2.01 4.15 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To by bylo pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek víkendu. Třeba právě s NHL.

Dobrou noc. (05:22:41)
Dnešní utkání sledovalo 18 532 diváků.
Statistika
Střely na bránu: 35 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8 | Zblokované střely: 12 – 24 | Hity: 11 – 14

3. Jack Hughes (NJD) 2+0
Je dobojováno. Dallas bere bod, hosté z New Jersey po trefě Jacka Hughese uzmuli dva. Stars tak prohrávají třetí zápas v řadě stejným výsledkem – 2:3 po prodloužení.

60:20

60:20 Jack HUGHES - 2:3

60:20

New Jersey právě vstřelilo branku!
No, tak to bylo rychlé. Bratt u hostující střídačky vybojoval puk a poslal jej na levou stranu útočného pásma, kam si najel JACK HUGHES. Jeho střelu chtěl zblokovat Seguin, ale právě od jeho hole se kotouč vznesl a zapadl za Oettingera. Asistence: Jesper Bratt a Dougie Hamilton.

60:03

K puku se dostávají Devils a Haula, který vyhrál buly, odchází střídat.

60:01

Ve třetí části jsme branku neviděli. Oba celky s ubývajícím časem vsadily spíše na obranu a nechtěly chybovat. To se jim povedlo, a tak uvidíme prodloužení, které začne zhruba za 2 minutky.
Střely ve třetí třetině: 4 – 10.

60:00

59:36

Běloruský útočník z levé strany přestřeluje.

59:18

Šarangovič zpoza branky přihrával do slotu, tam touš sebral Benn.

59:00

Od prodloužení nás dělí 60 sekund.

58:48

Hakanpää znovu neprostřelil bránícího hráče, tím byl český útočník Palát.

58:29

Domácí hráči se dostali do pásma, kde kombinují.

57:53

Hamilton v krátkém časovém sledu dvakrát prověřil domácího gólmana, jeho vyrážečka byla vždy tam, kde být měla.

57:27

Woodova střela z levé strany končí v Oettingerově lapačce.

57:00

180 sekund do konce třetí části.

56:33

Z obou stran je to teď opatrné.

55:59

Hakanpää nepropálil bránící dvojici Devils.

55:30

Z pravé strany střílel Bratt, jenž však trefil střed branky a Oettinger tak situaci bez problémů zvládl.
Následuje komerční přestávka, po které nás čeká samotný závěr třetí třetiny.

55:19

Ofsajd domácích přerušuje hru.

55:12

Akci Bastiana zastavil Suter, jenž ho obral o puk.

54:55

Pavelski zastavil střelu Siegenthalera.

54:38

Oettinger vypomáhá s rozehrávkou.

54:01

Marchment bekhendem minul hostující klec.

53:39

Po jeho předávce pálil Tatar, Oettingerova vyrážečka byla na své místě.

53:29

Mercer vybojoval puk u mantinelu.

52:41

A jeden z domácích hráčů se dostal ke střele z levé strany, po které se kotouč odrazil a kutálel se kolem pravé tyčky. Tam stál volný Pavelski, jemuž se nepodařilo doklepnout kotouč za Vaněčka.

52:29

Hamilton byl dobře napadán a ztratil kotouč.

51:55

Dobře postavený Severson přerušil kombinaci domácích před Vaněčkovou brankou a hosté míří na druhou stranu.

51:28

Pokus Hughese před brankou zablokoval Lundkvist.

51:12

Hamiltonovu střelu před brankou tečoval Šarangovič, Oettinger však stihl zareagovat.
Komerční přestávka.

50:54

Marchment hrál vysokou holí, hra je přerušena.

50:40

Domácí hráči jsou v posledních minutách aktivnější.

50:23

Hra se ale vrací před Vaněčka.

50:04

A další vyhození, po kterém hosté odcházejí střídat.

49:40

Bastian u vlastní branky obral domácí hráče o kotouč a vyvezl jej.

49:28

Zakázané uvolnění Dallasu.

49:15

Momentum se otočilo, lepším dojmem teď působí Stars.

48:56

Lundkvist našel u pravé tyčky Hintze, Vaněček byl natlačený u brankové konstrukce a jeho střelu tak zvládl pokrýt.

48:40

To se teď změnilo a domácí měli velkou šanci. Kiviranta za brankou po osobním souboji vybojoval puk a před brankou zůstal osamocený Gurjanov. Ten ale Vaněčka nepřekonal ani nadvakrát!

48:06

S kotoučem ale častěji hrají hosté, podaří se jim vybojovat si pro sebe přesilovku?

47:37

Útoky se teď valí z jedné strany na druhou, obrany jsou ale zatím dobře postavené a tak nejsou k vidění větší šance.

47:03

Bratt se v pravém rohu ukličkoval a jeden z domácích kotouč odklidil do středního pásma.

46:18

A po jeho pasu ze slotu vypálil Robertson, Vaněček znovu připraven.

46:09

Dellandrea vyráží do protiútoku.

45:51

Severson na modré nezastavil pas Hauly a musí pro puk zpět.

45:14

Na druhé straně mířil do šance Gurjanov, v souboji jeden na jednoho ale nestačil na Siegenthalera.

44:45

Seguinova nepřesná přihrávka skončila v moci Bastiana, který vyrazil do protiútoku.

44:10

Šarangovič před brankou clonil Smithovu střelu, Oettinger si však kotouč našel.

43:28

Domácí tým vyhazuje puk do středního pásma a Stars odcházejí střídat.

43:09

Hakanpää z modré netrefil branku, kotouč ukořistil Severson.

42:45

Ofsajd Ďáblů.

42:38

Glendening z pravé strany střílel na vzdálenější tyč, ale narazil na Vaněčkovu vyrážečku.

42:21

Po nepřesné přihrávce už hra směřuje na druhou stranu.

42:06

Marchment dostal domácí hráče před Vaněčka.

41:33

Na útočné modré na puk čekal Faksa, dobrou obrannou práci ale odvedl Smith.

41:12

Zetterlund vypálil, Oettinger touš ukryl v lapačce.

40:59

Hughes byl podražen ve středním pásmu, pískat se nebude.

40:35

Právě domácí kapitán pak v mezikruží natáhl ke střele, ta byla zblokována.

40:13

Benn ve středním pásmu zastavil rychlou akci hostů.

40:01

Pokračovat tak budeme za vyrovnaného stavu 2:2. Rozhodne se ještě v základní hrací době nebo si oba týmy body rozdělí?
Druhá třetina toho nabídla spoustu. Nejprve jsme byli svědky rychlého snížení z hole Jacka Hughese, následovalo vyrovnání. To zařídil Miles Wood. Poté se hned několikrát předvedl Vaněček, jenž si z druhé třetiny udělal svoje vystoupení, během kterého zastavil hned 18 střel z hokejek domácích borců. Ani Oettinger se nenechal zahanbit a předvedl několik důležitých zákroků.
Střely ve druhé třetině: 18 – 13.
Další třetina začne přibližně v 4:33.

40:00

39:58

Faksa předvedl dobrý obranný zákrok na levém kruhu, kde zastavil Hughese od myšlenky vystřelit.

39:40

Hvězdám byl dlouho signalizován ofsajd, Seguin přesto pokračoval ve snaze vybojovat puk a postavení mimo hru je tak odpískáno.

39:24

Oettinger pokryl pokus Hughese z pravé strany, následně ho Zetterlund klepl přes lapačku, což se domácím obráncům vůbec nelíbilo.

39:15

Hosté drželi pásmo a stihli i vystřídat.

38:59

McLeod dostal puk do středního pásma.

38:39

Heiskanen objel branku, při snaze o střelu mu kotouč sjel z čepele.

38:29

Gurjanov spěchal za vyhozeným pukem a Vaněček ho raději přikryl, jelikož věděl, že by se zakázané uvolnění stejně nepískalo.

37:55

Haulův bekhend z pravé strany Oettingera pořádně protáhl, k dorážce se ve slotu natahoval Mercer, na puk ale nedosáhl.

37:33

Ofsajd hostů.

37:16

Z levé strany příklepem vystřelil Seguin, Vaněček na puk viděl a zasáhl.

36:45

Severson se na pravé straně opřel do odraženého puku a Oettinger se štěstím vyrazil, ale i to k hokeji patří.

36:29

Icing Dallasu.

36:19

Hughes z vrcholku kruhů nastřeloval kotouč do ohně před branku, kde stáli dva jeho spoluhráči.

36:07

Ta jim ale nevyšla, do útoku míří hosté.

35:41

Oettinger zastavuje puk za vlastní brankou, jeho spoluhráči se ujmou rozehrávky.
Následuje komerční přestávka.

35:32

Ofsajd Ďáblů z New Jersey.

35:31

35:11

Další rána Hughese, také Oettinger několikrát podržel svůj tým a skóre zůstává vyrovnané.

34:56

Mercer ve slotu převzal pas Hughese a vypálil, puk skončil na vyrážečce domácího brankáře.

34:29

Z levého kruhu pálil Hughes, trefil však jen střed branky a s ním i Oettingera.

34:01

Další osvobození pro Stars, tak střídají.

33:52

Tomu se nyní povedlo vyhodit.

33:39

Přihrávku Hamiltona vytečoval mimo kluziště domácí kapitán Benn.

33:31

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Ty Dellandrea – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

33:31

Benn a Dellandrea před brankou doráželi nepřesnou střelu od modré čáry a přímo před Vaněčkem vznikla nepřehledná mela, puk ale přes brankovou čáru neprošel, což je v tuto chvíli to klíčové.

33:08

Druhá třetina patří Vaněčkovi! Po nahození se ke kotouči dostal Johnston a po jeho přihrávce před brankou zůstal volný Benn, jenž přímo před brankou zakončil po otočce. Na českého brankáře si nepřišel.

32:28

Tam se k němu dostali domácí a od modré vystřelil Suter, Vaněček má 23. zákrok.

32:08

Severson na modré nezachytil přihrávku Bastiana a bude se muset vrátit pro puk do vlastního pásma.
Komerční brejk.

31:55

Další rána zleva už na Vaněčka prošla, ten však předvedl úspěšný zákrok.

31:38

Glendening měl na levé straně prostor pro střelu, ale Siegenthaler se stihl vrátit a kotouč zablokovat.

30:55

Závar před brankou Dallasu ukončila tvrdá střela Seversona.

29:55

Pavelski z trestné lavice vyrazil rovnou do úniku, položil si Vaněčka a mínil zakončit do odkryté klece. Na poslední chvíli se mu ale do cesty postavila Vaněčkova hokejka!

29:48

29:39

Tatar z levé strany minul a kotouč je daleko od Oettingera.

29:13

29:01

S pukem teď hrají hosté, které čeká krátká přesilovka.

28:28

Dallas v pásmu kombinoval dokud o kotouč nepřišel Hintz.

28:03

Miller zavezl puk do pásma, hraje se ve čtyřech a na ledě je tak spousta místa.

27:48

Joe Pavelski – 2 min., podrážení.

27:42

Další práce pro Čecha v brance Devils, od modré to zkusil Heiskanen.

27:37

Vaněček kryje Robertsonův příklep z pravého kruhu.

27:13

Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Dougie Hamilton – 2 min., hákování.

27:13

Lindellova střela Vaněčkovi prošla mezi jeho betony a před brankou chtěl volný kotouč dorážet Seguin. Toho před prázdnou brankou zahákoval a poté sroloval obránce Hamilton, za což bude vyloučen.

26:58

Hakanpää z modré minul hostující klec.

26:41

Haula po přechodu modré čáry nic nevymýšlel a z pravé strany rovnou poslal puk na Oettingera, ten si jej nechal pro sebe.

26:31

Hned po vhazování střílel Marchment, kotouč skončil v ochranné síti.

26:29

Icing hostů.

26:19

Utkání má rázem jiný náboj, hosté jsou po vyrovnání aktivnější a čekají nás tak zajímavé momenty.

25:56

Domácí znovu v pásmu, ale ani tentokrát se tam moc dlouho neudrželi.

25:33

Gurjanov zaváží touš do pásma, za brankou byl poté zastaven Gravesem.

25:00

Další akci hostů vymýšlel slovenský útočník Tatar, ten však v rohu přišel o puk.

24:26

Puk končí na střídačce Dallasu.

23:55

23:55 Miles WOOD - 2:2

23:55

Na podruhé už to MILES WOOD zvládl, když po přechodu modré čáry přebral puk od Bastiana a z mezikruží zamířil přesně k pravé tyčce. Oettinger měl zacloněný výhled a na kotouč tak zřejmě vůbec neviděl. My tak za stavu 2:2 začínáme od znovu. Asistence: Nathan Bastian a Damon Severson.

23:30

Wood pronikl s kotoučem až před Oettingera, ke střele se ale nedostal.

23:00

Hra je přerušena po dalším zákroku Vaněčka, český gólman se na startu prostředního dějství nenudí.

22:19

Gurjanov na levém kruhu převzal pas a vypálil, přesouvající se Vaněček byl u pravé tyčky včas a předvedl další důležitý zákrok.

22:05

Icing Devils.

21:47

Robertson z levé strany neprostřelil Vaněčka a hosté se drží.

21:05

21:05 Jack HUGHES - 2:1

21:05

Po zákroku Vaněčka vyrazil do protiútoku JACK HUGHES, jenž slibnou příležitost proměnil v gól a hosté jsou v kontaktu. Americký útočník po pasu Hamiltona zakončil únik střelou mezi Oettingerovy betony – 2:1. Asistence: Dougie Hamilton.

20:59

Vaněček vyráží střelu z levé strany.

20:46

Seguin nahazuje do pásma, kde se domácí usazují.

20:28

Hamilton pálil z pravé strany, Oettinger odpověděl svým betonem.

20:10

Hischier hned po buly zatáhl puk do pásma.

20:01

Po prvním dějství zaslouženě vede domácí celek, který byl aktivnější ve střeleckých pokusech a zvládá zůstávat mimo trestnou lavici, když vynecháme prohřešek Marchementa. To hosté už pykali třikrát, jednou byli za nedisciplinovanost potrestáni. Stars šli do vedení v 11. minutě, kdy Vaněčka překvapil Ty Dellandrea , na 2:0 poté v přesilovce upravil Roope Hintz.
Střely v první třetině: 13 – 5.
Další třetina začne přibližně v 3:35.

20:00

19:53

Hintz si najel s pukem na levý kruh, touš poté poslal jen do Vaněčkovy lapačky a skóre se tak nepohne.

19:13

Hischierovo nahození Oettinger vytěsnil vyrážečkou.

19:05

18:09

Ke střele z mezikruží natáhl Seguin, Hughes ji obětavě blokuje.

17:05

Mason Marchment – 2 min., podrážení.

17:05

Klasickou přesilovku už Hvězdy nevyužijí, bude se totiž vylučovat na domácí straně.

16:44

16:44 Roope HINTZ - 2:0

16:44

Dallas právě vstřelil branku!
A ta je velmi záhy využita a jak to bylo jednoduché. Pavelski vyhrál buly, na modré se k puku dostali Heiskanen a po jeho přihrávce z pravého kruhu vypálil ROOPE HINTZ. Finský ostrostřelec se trefil přesně do pravého vinglu a vyloučený Haula se může vrátit zpět. Asistence: Miro Heiskanen a Joe Pavelski.

16:39

Oddechový čas pro tým Dallas Stars. Hvězdy čeká přesilovka 5 na 3!

16:39

Ryan Graves – 2 min., podrážení.

16:19

Heiskanen z modré nastřelil připraveného Vaněčka, hosté vyhazují.

15:45

Erik Haula – 2 min., hákování.

15:20

Hosté oslabení přečkali bez problémů, vyloučený Wood je zpět.

13:20

Miles Wood – 2 min., podrážení.

12:57

Statistiky si na druhé straně kluziště vylepšuje Vaněček, jenž zneškodňuje střelu Lindella.

11:41

Palátův bekhend končí v moci domácího brankáře Oettingera, Stars tak nadále vedou.

10:50

10:50 Ty DELLANDREA - 1:0

10:50

Domácí celek otevírá skóre, Hvězdy jdou do vedení díky nahození z levého rohu kluziště, které vyslal TY DELLANDREA. Vaněčkovi puk propadl do branky a hosté budou muset dotahovat. Asistence: Jamie Benn a Wyatt Johnston.

09:22

Faksa si v českém souboji u mantinelu našel Paláta, oba borci skončili na ledě.

08:33

McLeod pálil z levého kruhu, Oettinger drží skóre hostů na nule.

07:49

Ofsajd Dallasu.

06:51

Vaněček vyráží střelu od modré, tu vyslal Hakanpää.

06:30

Heiskanen z levé strany trefil připraveného brankáře Devils.

05:21

Také Bastianova střela končí v moci brankáře Hvězd, Jakea Oettingera.

03:56

Icing domácích Hvězd z Dallasu.

03:17

Nahození Smithe ze středního pásma vyráží Oettinger do rohu.

02:31

01:59

Domácí akci zastavila přihrávka rukou ve středním pásmu.

01:30

Johnstonova střela zablokována Smithem.

00:08

Hosté začali ofsajdem.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea – Marchment, Faksa, Seguin – Kiviranta, Glendening, Gurjanov.
Trenér: Peter DeBoer

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Severson, B. Smith, Bahl – Palát (A), Hischier (C), Bratt – Šarangovič, J. Hughes (A), Zetterlund – Tatar, Haula, Mercer – Wood, M. McLeod, Bastian.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Alphonso, Murray.
Dallas Stars

Hvězdy s dvoubodovým náskokem vedou tabulku Centrální divize, zároveň jsou na 1. místě celé Západní konference.

Dallas naposledy na domácím ledě vyzval Carolinu, která šla brzy do vedení, ještě v první periodě skóre otočili Johnston a Robertson. Po vyrovnání z hole Burnse se šlo do prodloužení, kde rozhodl Nečas. Stars tak prohráli 2:3 po prodloužení.

Nejproduktivnější hráči: Jason Robertson (33+33), Joe Pavelski (14+33), Roope Hintz (19+26)
Posledních 5 zápasů: PP – PP – V – V – P
Kdo bude chybět: Stars by měli nastoupit v plné sestavě.
New Jersey Devils

Ďáblům v tabulce Metropolitní divize náleží 2. příčka za vedoucí Carolinou, celkově jsou červení 4. nejlepším týmem Východu.

New Jersey naposledy hrálo v Nashvillu, kde po hned třikrát vedli. Preds ale vždy dokázali srovnat krok, ve třetí části poté odskočili do dvoubrankového vedení. Snížení s hole Mercera už hostům nepomohlo a prohráli 4:6.

Nejproduktivnější hráči: Jack Hughes (31+31), Jesper Bratt (19+30), Nico Hischier (21+25)
Posledních 5 zápasů: P – VP – VP – PP – VP
Kdo bude chybět: John Marino, Jonathan Bernier (zranění)
Poslední vzájemný zápas

14.12.2022
New Jersey Devils – Dallas Stars 1:4
Branky: 28. Wood – 27. Dellandrea, 40. Hintz, 59. Lindell, 60. Marchment
Společně budeme sledovat souboje mezi týmy Dallas Stars a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

2:3

Branky a nahrávky: 11. Dellandrea (Ja. Benn, W. Johnston), 17. Hintz (Heiskanen, Pavelski) – 22. J. Hughes (Hamilton), 24. Wood (Bastian, Severson), 61. J. Hughes (Bratt, Hamilton)

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Alphonso, Murray

Diváci: 18 532

10:50 DAL 1:0 Dellandrea (Ja. Benn, W. Johnston)
13:20 NJD 2 Wood, podrážení
15:45 NJD 2 Haula, hákování
16:39 NJD 2 Graves, podrážení
16:44 DAL 2:0 Hintz (Heiskanen, Pavelski)
17:05 DAL 2 Marchment, podrážení