NHL

Calgary Flames – Colorado Avalanche

1:4

konec (0:3, 0:0, 1:1)

19.01.2023, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.1 4.1 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Artturi Lehkonen (COL) 2+0
3. Alexandar Georgijev (COL) 34 zákroků (06:11:27)
Hokejisté Calgary se sice ve třetí třetině snažili ze všech sil, aby s výsledkem něco udělali, nakonec se jim ale povedlo pouze snížit na 1:3 a další gól nedali. Colorado dobře bránilo své vedení, v útoku už nebylo tak aktivní a díky výbornému výkonu Alexandara Georgijeva nakonec také zvítězilo 4:1, když v poslední minutě byla uznána branka Mikkovi Rantanenovi, který se dostal při hře bez brankáře soupeře až před brankoviště, ale byl faulován a rozhodčí mu přiřkli gól.

59:02

Nazem Kadri ještě obdržel desetiminutový osobní trest.

59:02

59:02 Mikko RANTANEN - 1:4

59:02

Colorado právě vstřelilo branku!
Rozhodčí po debatě rozhodli, že pokud by k faulu Zadorova nedošlo, byla by vsítěna branka. Přisuzují tak MIKKOVI RANTANENOVI gól! Bez asistence.

59:02

Rantanen se dostal s pukem do útočného pásma, už byl poblíž brankoviště, ale stále nestřílel. Až mu Zadorov vysekl hokejku z rukou.

58:36

Další icing Colorada.

58:28

Příležitost Ramusem Anderssona, který střílel kolem svého spoluhráče Jonathana Huberdeaua. I tak Georgijev zapisuje úspěšný zákrok a drží svůj tým v dvoubrankovém vedení.

57:55

Hra bude po komerční pauze pokračovat. Markstrom je stále na střídačce.

57:55

Postavení mimo hru, kterého se domácí dopustili.

57:45

Tečované vyhození od Ničuškina. O zakázané uvolnění se nejedná.

57:20

Další icing. Compher přes celé kluziště minul prázdnou klec soupeře.

57:12

Icing Colorada.

57:05

Flames hrají bez brankáře!

56:30

Colorado nyní především odvrací útoky soupeře. Samo se do útočení příliš nežene. A tato taktika nyní slaví svůj úspěch.

55:52

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Rodrigues se marně tlačil do zakončení, Markstromovu branku neohrozil.

55:15

Calgary vede na střely 34-29.

54:35

Čas ale nemilosrdně rychle ubíhá.

54:10

Laviny se ubránily dalšímu nepříjemnému tlaku soupeře. Calgary má v posledních minutách jasně více ze hry.

53:27

Ale i tak se Calgary dostalo do hodně zajímavé šance! Lindholm vystřelil zpoza kruhů a po Georgijevově zákroku se hnali domácí za dorážkou. Avšak neúspěšně, puk se domácímu hráči zamotal mezi brusle.

52:30

Hostům se nyní povedlo dobře pošetřit trochu času u mantinelu v útočném pásmu. Je jasné, že Colorado už nebude chtít ve zbytku utkání předvádět nějaký superútočný hokej. Důležitá pro něj je zabezpečená defenziva.

51:47

Obrovská šance Lewise, který po trošce šermování se soupeřem dokázal trefit z bekhendu ležící kotouč. Georgijev reflexivně máchl lapačkou a letící puk zachytil. Komerční pauza.

50:50

Toffoliho střelu Georgijev vrazil jen před sebe. Přestože se za dorážkou hnali dva hráči Calgary, oba nechali puk za sebou.

50:17

Rychlý přechod do útoku ze strany Colorada. Na středu najíždějící O'Connor dostal kotouč, ale branku Markstroma přestřelil.

49:25

Georgijev nadvakrát vytěsnil agresivně útočícího Colemana na zadní mantinel a zachránil nyní svůj tým od inkasování.

49:14

Icing Calgary.

48:52

Coleman se prodral před brankoviště a zakončil svou zteč bekhendem. Georgijev jeho zakončení lapil.

48:30

Calgary už snížilo poměr střel na 27-28 a snaží se o další zdramatizování utkání. Hanifin ale střílel z takřka nulového úhlu, bez větší šance.

47:29

Komerční pauza.

46:57

Dlouhý pas na Ružičku zpoza vlastní branky sice slovenský útočník zachytil, přes obranu Colorada ale nepronikl.

45:53

Dvě střely Zadorova. První Cogliano zastavil nohou, druhou pak nadrazil svou hokejkou až do ochranné sítě.

45:26

Georgijev má v lapačce kotouč po střele od pravého mantinelu, kterou jeho směrem vyslal Stone.

44:50

Colorado se pokusilo vytvořit tlak na své soupeře. Kromě nepřesné střely Englunda od modré ale ničeho nedosáhlo.

43:53

Důrazný útok Ničuškina, po kterém má Markstrom kotouč ve svém držení. A branka za jeho zády je mimo postavení.

43:35

Calgary by nutně potřebovalo po vstřelení gólu přetavit situaci na ledě v herní převahu, ale v tuto chvíli se to domácím nedaří. Colorado nevypadá, že by bylo inkasovaným gólem výrazněji zasaženo.

42:27

42:27 Tyler TOFFOLI - 1:3

42:27

Calgary právě vstřelilo branku!
Pro domácí je hodně důležité, že vsítili branku na začátku třetí třetiny! TYLER TOFFOLI vypálil zpoza levého kruhu, zamířil k pravé tyči a poprvé v utkání překonal Georgijeva! Asistence: Rasmus Andersson, Elias Lindholm.

42:18

Domácí jsou zpět v útoku. Toffoliho střelu Georgijev vyrazil.

41:52

Ničuškin vyvezl kotouč ze svého pásma a dokonce po přebruslení středního pásma vypálil na Markstroma.

41:46

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Logan O'Connor – 2 min., hákování.

41:12

Rychlý přechod středního pásma Lavinám nevyšel. Ofsajd.

41:02

Dění ve třetí třetině odstartoval Icing Colorada. Po dvou třetinách je poměr střel 26-22 ve prospěch hostů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:25.
Colorado udrželo ve druhé třetině vedení 3:0, když bylo znovu vysoce aktivní, ale mělo i pořádnou dávku štěstí. A to především v polovině třetiny, kdy Kadriho střelu tečoval mezi kruhy Mangiapane a kotouč zazvonil za zády Georgijeva o tyč.

40:00

39:57

Kadri byl dostatečně důrazný a dostal se dokonce do zakončení. V pádu ale svým bekhendem trefil jen vykopnutý Georgijevův beton.

39:05

Mangiapane zabránil MacKinnonovi, aby dorážel puk do zčásti odkryté branky Calgary. Colorado bylo velmi blízko čtvrtému gólu!

38:46

Rodriguesovu střelu od modré vyrazil Markstrom až do ochranné sítě.

38:30

Lindholm, který byl tísněn MacKinnonem, nedokázal přejít s pukem střední pásmo.

37:35

Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci. Calgary se stále nepovedlo najít recept na dobře chytajícího Georgijeva, což je velký problém. Colorado dnes vypadá v defenzivě silně a těžko si lze představit, že by ve třetí třetině třikrát inkasovalo.

37:13

Nakonec se povedlo. Jenže Kadriho střelu má ve svém držení Georgijev. Komerční pauza.

36:35

Flames se povedlo uzamknout hráče soupeře v jejich pásmu. Nedaří se jim ale dostat kotouč do prostoru.

35:50

Dubeho střelu vyrazil Georgijev jen vedle sebe a dal tím příležitost domácím k dorážce. Ta se ale neujala a na Georgijeva další střela nezamířila. Hra je následně přerušena, jelikož kotouč opustil ledovou plochu. Komerční pauza.

35:15

Hraje se znovu dlouhý úsek bez přerušení. Colorado vede na střely 24-19.

34:21

Přečíslení hostů! Lehkonen na levé straně cílil za hattrickem, dostal přihrávku, ale střelou z jízdy minul branku Markstroma.

33:11

Ničuškin z pravého kruhu těsně minul branku Calgary a orazítkoval zadní hrazení.

32:38

Po ráně Hanifina od modré čáry, kterou Georgijev dokázal vyrazit před sebe, se Colorado dopouští zakázaného uvolnění.

32:15

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. V útočném pásmu je nyní Calgary.

31:32

MacDonaldovu střelu od modré čáry dokázal Markstrom svým betonem poslat na zadní mantinel.

30:30

Oba celky předvedly dva rychlé útoky, oba ale ztroskotaly na brankářích.

30:15

A za brankou Georgijeva nyní zazvonila tyč! Kadri si vybral pořádnou dávku smůly, když sice překonal brankáře Colorada, ale gól nedává.

29:52

Změnil to z levé strany Backlund, jehož křižnou střelu dokázal Georgijev ramenem vytěsnit mimo tři tyče. Důležitý zákrok hostujícího brankáře.

29:25

Na brankáře Georgijeva už dlouhých sedm minut nezamířila žádná střela.

29:15

Ničuškin našel mezi kruhy Comphera, jehož střela ale byla zblokována.

28:02

27:57

Newhook se prosmýkl před brankoviště, dostal ze strany přihrávku, ale Markstrom pohotově zasáhl svým betonem.

27:27

Následně ovšem dochází k plnohodnotnému osvobození Calgary zásluhou vyhození přes všechny čáry.

27:13

Hosté se sami vyhodili z útočného pásma. Rychle se ale vrací.

26:22

Backlund se nadvakrát pokusil na začátku oslabení zaútočit. Ač neuspěl, Calgary pošetřilo trochu času.

26:02

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Michael Stone – 2 min., sekání.

25:39

Kotouč končí v hledišti jako suvenýr některého z diváků. Vhazovat se bude v pásmu Calgary.

24:57

MacDonald také zkusil své střelecké štěstí. Ránu od modré ale Markstrom zlikvidoval a přerušil hru.

24:14

Hunt vypálil zpoza levého kruhu, Markstrom vyrazil kotouč do pravé strany, kde se marně po dorážce natahoval Ničuškin.

23:54

Povedlo se. Dokonce při souboji u mantinelu byl puk sražen na střídačku hostů. Takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:33

Icing Colorada vrací dění před branku Lavin. Celá formace Colorada je na ledě okolo minuty, nutně se tak potřebuje dostat mimo své pásmo.

22:22

Ani domácí se ale nehodlají nechat zahanbit. Ružička doufal, že jeho střela od pravého mantinelu přinese odraz od Georgijeva. Skutečně Georgijev kotouč vyrazil, ale mimo dosah domácích hráčů.

21:17

Ničuškin zpoza pravého kruhu ohrozil branku Markstroma, znovu se ale domácímu brankáři povedlo odrazit puk mimo nebezpečný prostor a nepovolit dorážku. Hodně aktivní start Colorada do druhé třetiny.

20:34

Markstrom musel znovu zasahovat, tentokrát letící puk po střele obránce Girarda vyráží.

20:29

MacKinnon si střelou zpoza pravého kruhu vynutil vhazování v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:35.
Colorado přestřílelo Calgary 14-12, tedy žádným drtivým rozdílem. Co je ale podstatnější, tak vedení Avalanche 3:0. V sedmé minutě otevřel skóre svým 30. gólem v sezoně Mikko Rantanen, na kterého následně navázal dvěma trefami Artturi Lehkonen. Napřed využil protiútok po buly ve vlastním pásmu a následně ve 13. minutě využil přesilovou hru.

20:00

19:37

Georgijev přerušuje hru po střele zpoza pravého kruhu. Bude se vhazovat po jeho levici.

19:25

Calgary v tlačenici u mantinelu v útočném pásmu neuspělo a přišlo o postavení před brankou soupeře. Musí hledat cestu zpět.

18:31

Domácí byli zastaveni ofsajdem.

18:16

Hanifin myslel svůj křižný pas od modré na pravou stranu brankoviště hodně dobře, ale bránící Toews kotouč odpálil do středního pásma.

17:56

Icing Colorada vrátí hru před Georgijeva.

17:10

Lewis byl v pravém kruhu v poměrně dobrém postavení, avšak Georgijev i jeho střelu zastavil. Už jedenáctý zákrok brankáře Lavin.

16:14

Ružička se ještě snažil něco vytěžit z pokračující akce Flames, ale střela z mezikruží se odrazila od těla brankáře Georgijeva.

16:12

15:35

Již se povedlo Coloradu zcela osvobodit vyhozením.

15:12

Přestože se nejednalo tak úplně o střelu, byla to největší šance Calgary v dosavadním utkání. Odražený puk z pravé strany proklouzal Georgijevovi skrz brankoviště a jen o centimetry zamířil mimo brankovou konstrukci.

14:53

Calgary se drželo v útočném pásmu, nepřesnou přihrávkou podél modré čáry se však samo vyhnalo do neutrální zóny.

14:12

Andrew Cogliano – 2 min., podrážení.

14:12

Komerční přestávka. Bude se vylučovat na straně Colorada.

13:58

Kadri pálil zpoza levého kruhu, další úspěšný zákrok brankáře Colorada.

13:21

Stoneova rána od modré čáry doletěla až ke Georgijevovi, který přerušuje hru.

12:58

12:58 Artturi LEHKONEN - 0:3

12:58

Tohle už je pro Calgary velký problém, inkasuje totiž potřetí v první třetině. Bylo to trochu se štěstím, když Rantanen neusměrnil puk mezi tři tyče na Markstroma, ale ten se odrazil od zadního mantinelu na levou stranu brankoviště, odkud pohotově ARTTURI LEHKONEN prostřelil přesouvajícího se brankáře. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.

12:30

Flames se povedlo dvakrát za sebou poslat puk přes všechny čáry do bezpečí.

12:03

Michael Stone – 2 min., nedovolené bránění.

11:01

11:01 Artturi LEHKONEN - 0:2

11:01

Bleskový protiútok Colorada, které získalo ve svém pásmu kotouč a šlo ve dvou na zteč. Před brankovištěm Calgary poslal MacKinnon pas na levou stranu, kde puk úspěšně protečoval ARTTURI LEHKONEN! Puk se dostal celým svým objemem za brankovou čáru, což potvrdilo i video, k němuž rozhodčí zamířili. Důvodem bylo, že se Markstromovi povedlo kotouč svou nohou zachytit a odrazit ho mimo klec, avšak pouze boční stranou konstrukce, která byla mírně přizvednuta. Asistence: Nathan MacKinnon.

10:53

Georgijev chytá nahozený kotouč od modré čáry a přerušuje hru. Komerční pauza.

09:50

09:42

Markstrom šel po nahození soupeře za svou branku, ale zaváhal. Najednou nevěděl, co s pukem, přišla ztráta a doslova selhání hostujícího útoku. Coloradu se totiž povedlo dostat kotouč od zadního mantinelu do prostoru před brankou, využít prázdnou klec ale už hosté nedokázali.

09:17

Flames se dokázali osvobodit.

08:48

Několik přihrávek a odrazů puku nadělalo Markstromovi velké vrásky. Brankář domácích poskakoval a pokluzoval brankovištěm ze strany na stranu, k jeho štěstí ale žádná střela nepřišla.

08:18

Další vyhození Calgary až ke Georgijevovi.

07:57

Domácím se povedlo po vyhraném buly poslat kotouč přes všechny čáry do bezpečí.

07:50

Andrew Mangiapane – 2 min., nedovolené bránění.

07:13

Tečovaná střela domácích šla do protipohybu Georgijeva, hostující brankář ale trochu se štěstím dokázal bruslí tečovat puk, který šel těsně vedle.

06:17

06:17 Mikko RANTANEN - 0:1

06:17

Hostům se po vhazování v útočném pásmu povedlo rozehrát kombinaci, na jejíž konci vypálil MIKKO RANTANEN z pravého kruhu na bližší tyč. Přestože Markstrom měl dobrý výhled, puk mu propadl kolem lapačky za záda. Asistence: J.T. Compher, Devon Toews.

06:05

Compherovu střelu má Markstrom ve svém držení. Komerční pauza.

05:35

Dvě přerušení v rychlém sledu. Napřed došlo k přihrávce rukou ve středním pásmu, následně ke střele Taneva, kterou Georgijev drží v lapačce.

05:04

Ružička se dostal s pukem už těsně do středního pásma, proto mu při následné otočce bylo písknuto postavení mimo hru.

04:29

Huberdeau zkoušel štěstí z mezikruží, nedokázal ale zamířit přesně a branku Georgijeva minul.

03:53

Dube s Toffolim odpracovali velký kus dřiny u pravého mantinelu. Druhý jmenovaný pak přenesl hru až před levý kruh, odkud pálil z voleje Lindholm. Georgijev vyrazil puk před sebe a následně se ho zmocnil.

03:34

Icing Calgary. Vhazovat se tak bude před Markstromem.

02:47

Toews nahodil puk na Markstroma ještě z vlastní poloviny hřiště. Domácí brankář rychle rozehrál.

01:59

První střela Flames v utkání a tedy první zákrok Georgijeva. Ružička se snažil uvolnit před brankovištěm Duehra, jeho bekhend ovšem narazil na beton hostujícího brankáře.

01:44

Colorado tlačilo dál na své soupeře. Po střele Johnsona od modré se přeci jen domácí dostali k puku, při přechodu středního pásma ovšem byl kotouč sražen na střídačku Colorada.

01:04

Colorado pokračuje v aktivním startu do utkání. Compher se odhodlal ke střele z ostrého úhlu od levého mantinelu, Markstrom ovšem vytěsnil kotouč svým ramenem.

00:35

Icing Calgary, které čelilo nepříjemnému náporu soupeře.

00:10

Hned zkraje utkání přišla zajímavá šance hostujícího Evana Rodriguese, který objel branku soupeře a po vyjetí do prostoru se snažil zakončit k tyči. Markstrom zvládl jeho zakončení betonem zastavit.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Weegar, Mi. Stone, Zadorov – E. Lindholm, Dubé, Toffoli – Lucic, Huberdeau, Kadri – Backlund, Mangiapane, Coleman – Duehr, Ružička, Lewis.

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – E. Johnson, D. Toews, Girard, B. Hunt, MacDermid, Englund – MacKinnon, Rodrigues, Lehkonen – Ničuškin, Rantanen, Compher – Cogliano, L. O'Connor, Newhook – Meyers, Blidh, MacDonald.

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Toomey, Apperson.
V říjnu se odehrál první vzájemný zápas těchto týmů v probíhajícím ročníku. Flames dokázali na svém ledě vyhrát 5:3.
O něco lépe je na tom v průběhu tohoto ročníku Calgary, které se nachází na osmém místě Západní konference se ziskem 51 bodů ze 45 zápasů. Samozřejmě, také Flames doufali, že by mohli mít na kontě v této fázi sezony o něco více bodů a patřit na přední příčky Pacifické divize, kde momentálně drží až páté místo. Na druhou stranu je dobré poznamenat, že mají za sebou hodně dlouhý trip, který se pochopitelně trochu na jejich výsledcích projevil. A při návratu před vlastní publikum bude Calgary opět nebezpečné.
Ačkoliv Laviny vyhrály dva poslední zápasy, stále se nachází poměrně hluboko v tabulce Západní konference. Patří jim desáté místo se ztrátou čtyř bodů na postupové pozice, což je vše, jen ne dobrá aktuální pozice. Problémem Colorada v průběhu celé sezony je poměrně široká marodka, na což obhájci Stanley Cupu doplácejí. I nyní jsou mimo hru hodně zajímavá jména – nehrají Landeskog, Malgin, Manson, mezi zraněnými figuruje i elitní obránce Makar... Přesto dokázalo Colorado se skóre 13-3 porazit v posledních dvou duelech Ottawu a Detroit.
Zámořská NHL plynule pokračuje dál a také v noci na čtvrtek nabídne několik utkání. S tím, jak se sezona pomalu posouvá do své závěrečné třetiny, do níž vstoupí v únoru, bude důležitost zápasů dál narůstat. Například Colorado, které přijede na led Calgary, už ale nemá moc na co čekat a potřebuje dobré výsledky co nejdříve.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

1:4

Branky a nahrávky: 43. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm) – 7. Rantanen (Compher, D. Toews), 12. Lehkonen (MacKinnon), 13. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – E. Lindholm, Dubé, Toffoli – Lucic, Huberdeau (A), Kadri – Backlund (A), Mangiapane, Coleman – Duehr, Ružička, Lewis.
Trenér: Darryl Sutter

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – E. Johnson, D. Toews (A), Girard, B. Hunt, MacDermid, Englund – MacKinnon (A), Rodrigues, Lehkonen – Ničuškin, Rantanen (A), Compher – Cogliano, L. O'Connor, Newhook – Meyers, Blidh, MacDonald.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Toomey, Apperson

Diváci: 17768

06:17 COL 0:1 Rantanen (Compher, D. Toews)
07:50 CGY 2 Mangiapane, nedovolené bránění