HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK

3:4

po prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)

19.01.2023, 16:45 • KV Arena, Karlovy Vary • 13. kolo • Marie Valentová

Po napínavém závěru třetí třetiny se podařilo Viktorovi Wardasovi poslat zápas do prodloužení. V něm měly oba týmy několik šancí, i přesto že hosté hráli bez brankáře s jedním hráčem v poli navíc. Energetici ustáli i oslabení. Dvakrát jim kotouč projel kolem prázdné klece. Zápas nakonec svou střelou rozhodl Jiří Klíma a bod navíc putuje do Hradce Králové. To je pro dnešek z Karlových Varů vše. Přeji krásný večer. (19:04:19)

63:40

Hradec právě vstřelil branku! Tak to je déjà vu. Tato situace zmařila na MS šance na zlatou medaili a tady na vítězství domácích. JIŘÍ KLÍMA zachytil kotouč na modré čáře a dostal se do úniku, ze kterého překonal karlovarského gólmana a získal pro svůj tým bod navíc.

63:12

Petřík je zpět ve své brance.

62:24

Už podruhé vyhození energetiků minulo prázdnou branku.

60:47

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Ebenstreit – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Mähler.

60:40

Ebenstreit po zákroku zůstal bez hole a čelí tlaku hostů.

60:09

Petřík zůstal na střídačce.

60:01

60:00

59:53

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Dělovka Víta Záhejského z mezikruží se neujala, ale z boku branky byl připravený VIKTOR WARDAS, který kotouč poslal kolem tyčky za Petříkova záda a srovnal skóre. Asistence Vít Záhejský a Vojtěch Čihař.

59:43

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Janeček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

59:09

Po střele Záhejského opět zaduněly betony a nevyšla ani dorážka jednoho z energetiků.

58:32

Záhejského střela rozvlnila síť na špatné straně branky.

58:19

Petřík ustál závar před svou brankou, i když před přerušením se ohlížel, kde kotouč skončil.

57:49

Ebenstreit zůstal na střídačce.

57:49

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

57:49

Samek – 2 min., držení.

57:32

Kotouč po Kůrkově dělovce od modré skončil na hrudi Petříka.

3:4

Branky a nahrávky: 42. Záhejský (Pastor), 48. Záhejský (Váňa), 60. Wardas (Záhejský, Čihař) – 12. Pavlík (Jón, Páleník), 29. Jón, 54. Jón (Černý, Forejtek), 64. Klíma

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Postl (A), Kůrka, Pelikán, Cipko, Mähler (C), Dyk – Galnor, Čihař, Zeman, Kožík, Wardas, Záhejský, Poizl, Váňa, Pastor
Trenér: Martin Gombár

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Samek (A), Černý, Forejtek, Janeček, Burda, Pánek – Vítek, Král, Klíma, Hendrych, Aschenbrenner, Novotný, Voděracký, Pavlík, Jón (C), Páleník

Prodloužení
60:47 KVA 2 Ebenstreit, zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Mähler
63:40 HKM 3:4 Klíma