4:3

po prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

09.01.2023, 01:00 • United Center, Chicago • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 5.48 4.9 1.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a z výhry se po prodloužení raduje domácí Chicago. Třetí třetina přinesla snahu obou celků zvrátit výsledek na svou stranu, ale jestliže v první dvou dvacetiminutovkách nacházeli střelci recept na gólmany, tak ti ve třetí části uzamkli svá území a jak Stalock, tak i Vladař předváděli výborné výkony. Gól tak nepadl a šlo se do nastavení, To netrvalo dlouho, neboť ve druhé minutě podnikli domácí rychlý výpad a po Reichelově přihrávce rozhodl bekhendovým blafákem Max Domi. Chicago tak získalo prémiový bod a vyhrálo 4:3. Chicago je po tomto výsledku na osmém místě Centrální divize s 24 body, Calgary je v Pacifické divizi na čtvrtém místě se 46 body.

Chicago se v dalším utkání představí doma 13. ledna od 2:30 proti Coloradu, Calgary bude hrát už 11. ledna od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:14:07)

Chicago právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, po kombinaci s Reichelem se před branku dostal MAX DOMI a překonal Vladaře bleskově provedeným bekhendovým blafákem – 4:3. Asistence: Lukas Reichel, Jake McCabe.

60:33

Stalock si připsal první úspěšný zákrok v nastavení, když nad sebe vyrazil Hanifinovu střelu z levého kruhu.

60:01

60:00

59:29

Hanifinovu bombu od modré čáry nechtěně zablokoval jeho spoluhráč, hosté se ale udrželi v útoku.

58:50

Domácí se neudrželi v útočném pásmu, nyní se musí rychle vracet. Ale ani Calgary už nikam nespěchá, nechce riskovat případnou chybu.

57:39

Domácí po buly lehce zazmatkovali, k puku se dostal na pravé straně Huberdeau a dostal hned dva pokusy na zakončení. Gólman Chicaga ale zvládl pokrýt jak střelu, tak i následnou dorážku.

57:23

Střela od modré čáry v podání Anderssona skončila ve Stalockově lapačce.

57:08

Andersson pouze objel branku domácích a snažil se o přihrávku k modré čáře. Obrana Chicaga teď ale pracuje na výbornou a nedovoluje soupeři nebezpečné střely.

56:35

No a do třetice zakázané uvolnění domácích...

4:3

Branky a nahrávky: 3. L. Reichel (S. Jones), 11. Blackwell (Lafferty, R. Johnson), 21. Kurashev (L. Reichel, Domi), 62. Domi (L. Reichel, McCabe) – 9. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson), 22. Huberdeau (Lucic), 30. Kadri (E. Lindholm, Toffoli)

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – Kurashev, Domi, L. Reichel – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Athanasiou, Dickinson, Seney – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson

Calgary Flames: Markström (21. Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Zohorna, Ružička.
Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Furlatt, StLaurent – Brisebois, Cormier

Diváci: 18 123

02:39 CHI 1:0 L. Reichel (S. Jones)
07:36 CHI 2 T. Johnson, podrážení
08:49 CGY 1:1 E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson)
10:10 CHI 2:1 Blackwell (Lafferty, R. Johnson)
20:35 CHI 3:1 Kurashev (L. Reichel, Domi)
20:35 CGY -Markström +Vladař (Střídání)
21:02 CGY 3:2 Huberdeau (Lucic)
25:30 CHI 5 McCabe, bitka
CGY 5 Mi. Stone, bitka
29:31 CHI 2 Mitchell, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
29:40 CGY 3:3 Kadri (E. Lindholm, Toffoli)
35:44 CHI 2 Domi, hrubost