Mistrovství světa do 20 let

Lotyšsko – Finsko

0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1)

29.12.2022, 17:10 • Avenir Centre, Moncton • Skupina B • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 13.3 9.48 1.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Finsko se po tomto zápase tedy posunulo do čela skupiny, momentálně má na kontě 7 bodů. Naopak Lotyši jsou s jedním bodem poslední a jestli chtějí postoupit do čtvrtfinále, musí v závěrečném duelu skupiny porazit za tři body Slovensko.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:31:56)
Statistiky

Střely na bránu: 31 – 29
Trestné minuty: 6 – 10
Využití přesilovek: 0 – 0
Vhazování: 21 – 23
Finsko dnes potvrdilo roli favorita, ale snadný zápas to rozhodně nebyl. V první třetině byli Lotyši o chlup lepší, jenže jedinou branku první dvacetiminutovky vstřelil Jani Nyman. Ve druhé části už Finsko svého soupeře přehrálo, ve 30. minutě navíc navýšilo své vedení díky trefě Nika Huuhtanena. Zhruba v polovině třetí periody se Lotyšsko nadechlo k velkému tlaku, ale dnes výtečný Jani Lampinen si udržel stoprocentní úspěšnost až do konce. V 58. minutě navíc definitivně rozhodl gólem do prázdné klece Konsta Kapanen.

59:42

Utkání se už z obou stran jen dohrává. Je jasné, že tři body budou brát Finové.

58:44

Emils Veckaktinš se celkem rychle protáhl po pravém křídle, ale přesně přihrát už nestačil.

58:18

Girts Silkalns se dostal do útočného pásma, ale souboj u mantinelu nezvládl.

57:45

57:45 Konsta KAPANEN - 0:3

57:45

Finsko právě vstřelilo branku!
Ale Lotyšsko powerplay nesehrálo vůbec dobře. Po pár vteřinách o kotouč zabojoval KONSTA KAPANEN, který celkem snadno dopravil puk do opuštěné klece. Finové dnešní utkání vyhrají. 0:3. Asistence: Sami Päivärinta.

57:36

Lotyšský brankář už zůstal na střídačce. Máme tady powerplay.

57:36

Lotyši vybojovali útočné pásmo a nyní si vzali oddechový čas.

57:23

Ville Koivunen na druhé straně vyrazil do otevřenější obrany. Kotouč si napoprvé nezpracoval ideálně, ale nakonec vystřelil. Patriks Berzinš si pomohl vyrážečkou.

56:45

Niks Fenenko se po přistrčení kolegy dostal do příhodné střelecké pozice, finský brankář utěsnil prostor u přední tyče.

56:02

Suomi se vrátil na led. Finové přežili oslabení, i když je Lotyši zatlačili.

55:44

Klavs Veinbergs vystřelil zápěstím z levého kruhu, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

55:13

Oliver Kapanen se pokusil o napadání lotyšské rozehrávky, což se mu celkem povedlo.

54:42

Jani Nyman zastavil křížnou přihrávku a poté kotouč vyhodil co nejdále od finské klece.

54:18

Jani Lampinen musel v brankovišti znovu čarovat! Pokryl si dvě rány od modré čáry a poté i teč Darelse Dukurse po přihrávce Danse Ločmelise.

54:02

Vyloučení v týmu Finsko:
Jimi Suomi – 2 min., hákování.

0:3

Branky a nahrávky: 5. Nyman (Malinen, Salin), 30. Huuhtanen (Nyman, Salin), 58. K. Kapanen (Päivärinta)

Lotyšsko: Berzinš (Lipskis) – Ozolinš (C), Hodass, Simanovičs, Fenenko, Kazaks, Mackevičs – Lavinš (A), Ločmelis, Darzinš – Purmalis, Veinbergs, Dukurs (A) – Ravinskis, Bukarts, Veckaktinš – Vilmanis, Rullers, Cjunskis – Samitis, Silkalns.
Trenér: Artis Abols

Finsko: Lampinen (Koskenvuo) – Vilén, Heimosalmi (A), Malinen, Salin, Ruotsalainen, Suomi – Kemell, O. Kapanen (C), Koivunen (A) – Nyman, Miettinen, Huuhtanen – Hämeenaho, Rönni, Lambert – Väisänen, Päivärinta, K. Kapanen – Kaskimäki.
Trenér: Tomi Lamsa

Rozhodčí: Hamilton (CAN), Tscherrig (SUI) – Wyonzek (CAN), Goncalves (FRA)

04:43 FIN 0:1 Nyman (Malinen, Salin)
09:05 LAT 2 Ozolinš, podrážení
13:42 FIN 2 Rönni, hákování