Casey DeSmith (PIT) 41 zákroků, 5 OG, úspěšnost 89,1%, odchytal 62:13
Magnus Hellberg (DET) 19 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 42:13

Jan Rutta (PIT) 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:41
Filip Hronek (DET) 0+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:48
Dominik Kubalík (DET) 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:45

Tři hvězdy utkání
1. Jake Walman (DET) 1+0
2. Jason Zucker (PIT) 2+0
3. David Perron (DET) 1+0 (04:19:35)
Přestože Detroit prohrával po první třetině už 0:4, je to právě on, kdo se raduje z vítězství a zisku dvou bodů. Před obratem se udály dvě důležité situace, které dost možná Red Wings nakoply. První byla změna v brankovišti a příchod Magnuse Hellberga, druhou pak nevyužitý únik Sidneyho Crosbyho – těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby se Pittsburgh dostal do vedení 5:0. Místo toho začala ve 28. minutě spanila jízda Detroitu za vítězstvím. Hosté se dvakrát prosadili v přesilovce, vynutili si prodloužení a v něm rozhodl o triumfu Rudých křídel Jake Walman.

62:13

62:13 Jake WALMAN - 4:5

62:13

Detroit právě vstřelil branku!
Pittsburgh se po tyči soupeře rychle dostal do útoku, jenže Joseph byl z pravého kruhu vychytán a tím se otevřel prostor k dalšímu protiútoku hostů. A tentokrát se už Detroit z branky může radovat! Copp zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál na pravou stranu na rozjetého JAKEA WALMANA, který puk protečoval za záda přesouvajícího se DeSmithe! Asistence: Andrew Copp, Michael Rasmussen.

61:58

Neskutečné! DeSmith vyrazil střelu Rasmussena pouze před sebe a Copp při dorážce napálil tyč zčásti odkryté klece! Tak tomu se říká smůla! A také štěstí, pokud se na to nahlíží z pohledu Pittsburghu.

61:18

Rust to zkusil důrazným průjezdem po levé straně se zatočením před brankoviště. Byl ale dobře bráněn soupeřem, a tak jeho bekhendové zakončení Hellberga příliš neohrozilo.

60:45

Vstup do prodloužení je z obou stran hodně opatrný. Nikdo nechce otevřít prostor k případnému přečíslení.

60:01

60:00

59:30

Rodící se útok domácích přerušilo postavení mimo hru. Vypadá to, že se půjde do prodloužení.

58:50

Adam Erne vybruslil zpoza klece a rychle vypálil na branku Pittsburghu. DeSmith odvrátil kotouč mimo brankoviště.

58:00

Domácí Zucker měl na hokejce dost možná rozhodující střelu, ale Hellberg opětovně podržel své spoluhráče a drží vyrovnaný stav!

57:40

Nebezpečný tlak domácích! Crosby sice dvakrát střílel mimo branku Detroitu, ale k dorážce druhé střely se prodral Rakell, který z ostrého úhlu doufal v nějaký odraz před brankoviště. Detroit nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:52

56:52 David PERRON - 4:4

56:52

A je vyrovnáno! Rasmussen křižnou zadovkou kolem brankoviště našel na levé straně na hraně kruhu pro vhazování volného DAVIDA PERRONA, který okamžitě vypálil a překonal přesouvajícího se DeSmitha! Asistence: Michael Rasmussen, Lucas Raymond.

56:41

Pittsburgh hrál v šesti a přichází tak trest pro střídačku! Detroit bude hrát přesilovku, to ale až po komerční přestávce.

55:47

Šance také pro Penguins. Zucker si přehodil kotouč do bekhendu, Hellberg ale od svého příchodu na kluziště chytá výborně.

55:30

A Red Wings dál hrozí. Kubalík však zpoza pravého kruhu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

4:5

Branky a nahrávky: 3. D. O'Connor (Kapanen, Blueger), 11. Carter (Kapanen, Rust), 15. Zucker, 20. Zucker (Carter, Rust) – 28. Larkin (Hronek, Raymond), 35. Veleno (Chiarot, E. Söderblom), 55. Berggren, 57. Perron (Rasmussen, Raymond), 63. Walman (Copp, Rasmussen)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), Dumoulin, Rutta, P. Joseph, Friedman – Crosby (C), Rakell, Guentzel – Rust, Zucker, Malkin (A) – McGinn, Carter, Kapanen – Heinen, Blueger, D. O'Connor.
Trenér: Mike Sullivan

Detroit Red Wings: Husso (20. Hellberg) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Määttä, Oesterle – Perron, Larkin (C), Rasmussen – Copp (A), Raymond, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Berggren, Veleno, E. Söderblom.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Chmielewski, Charron – Mahon, Toomey

Diváci: 18387

02:36 PIT 1:0 D. O'Connor (Kapanen, Blueger)
04:31 PIT 2 P. Joseph, vysoká hůl