5:2

konec (2:1, 2:1, 1:0)

23.12.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 3.25 4.22 1.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný pátek a někdy opět na počtenou. (07:18:01)
Hvězdy utkání

1. Erik Karlsson (SJS) – 1+3
2. Timo Meier (SJS) – 1+1
3. Nick Bonino (SJS) – 0+1
Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?

Filip Gustavsson (MNS) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 58:18
James Reimer (SJS) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:00
Statistiky

Střely na bránu: 25 – 26 | Přesilová hra: 2/6 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 28
San Jose ve třetí třetině už spíš jen odráželo útoky Minnesoty, která nechtěla přijít o svou vítěznou šňůru. Reimer však už i s pomocí svých obránců neinkasoval ani jednu branku a naopak v úplném závěru pečetil výhru střelou do opuštěné klece Labanc.

V domácím drese opět zazářil obránce Erik Karlsson, jenž zažil další čtyřbodový zápas a jen pod poslední branku Sharks se nijak nepodepsal.

San Jose Sharks tedy před Vánoční přestávkou ukončilo vítězné tažení Minnesoty Wild, kterou na svém ledě porazili poměrem 5:2.

59:46

59:46 Kevin LABANC - 5:2

59:46

San Jose právě vstřelilo branku!
Minnesota ještě přeci jen odvolala svého brankáře, ale Kaprizov při svém založení útoku ztratil kotouč hned na KEVINU LABANCOVI, který puk poté i rychle dojel a poslal ho do opuštěné klece Wild. Bez asistence.

59:09

Karlsson přihrával k bráně Nietovi, ale ten kotouč hned nezpracoval, a tak ani nemohl nijak ohrozit Gustavssona.

58:49

Tak šance Minnesoty jsou zřejmě u konce, protože dvě minuty za sekání dostává Matt Boldy (MNS).

58:34

Brodin vypálil od modré čáry a jeho střela byla hodně nepřesná a kotouč se poté odrazil do středního pásma.

58:12

Kaprizov zkoušel střílet z levého kruhu, ale trefil jen bránícího Benninga.

57:40

Boldy zpoza klece nahrával Eriksson Ekovi, kterému však jeho střela vůbec nesedla a Bonino následně vyvezl touš z obraného pásma Sharks.

57:19

To tedy znamená, že Gustavsson už míří na svou střídačku a hosté budou hrát v šesti bruslařích.

57:19

Domácí hokejisté poslali kotouč přes celé kluziště a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

56:54

Couture vzápětí narazil do brány Minnesoty, kterou vykotvil ze své pozice a po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:49

Domácí hokejisté šli ve dvou na jednoho, kde nakonec Meier nahrával Couturovi a jeho střela orazítkovala tyč hostující klece!

56:11

Spurgeon zkoušel střílet tentokrát z pravé strany, avšak do jeho střely se položil bránící Ferraro.

5:2

Branky a nahrávky: 1. E. Karlsson (Jayc. Megna, Barabanov), 12. Gregor (E. Karlsson, Benning), 33. Meier (E. Karlsson, Bonino), 38. Lindblom (E. Karlsson, Meier), 60. Labanc – 3. J. Eriksson Ek (Merrill), 40. Zuccarello (Kaprizov, Boldy)

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, Harrington – Meier, Couture, Barabanov – Nieto, Bonino, Labanc – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
Trenér: David Quinn

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon, Middleton, Brodin, Dumba, Addison, Merrill, Goligoski – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – J. Eriksson Ek, Greenway, Reaves – Dewar, Shaw.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Hebert, Samuel-Thomas – Toomey, Murchison

Diváci: 13 128

00:44 SJS 1:0 E. Karlsson (Jayc. Megna, Barabanov)
02:20 MNS 1:1 J. Eriksson Ek (Merrill)