Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:12:23)
Střely na bránu: 25 – 40 | Přesilová hra: 1/6 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 12

Cam Talbot (OTT) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5 %, odchytal 62:04
Darcy Kuemper (WSH) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 61:48

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Alexandr Ovečkin (WSH) 0+2
2. Cam Talbot (OTT) 37 zákroků
3. Marcus Johansson (WSH) 1+0
Ottawa byla dvě třetiny horší, ale díky vedoucímu gólu DeBrincata a spoustě výborných zásahů Cama Talbota byla celé utkání ve hře o body. Z množství šancí za Washington skórovali pouze Kuzněcov a Milano. Ve třetí třetině si hosté sami zavařili fauly vysokou holí a Drake Batherson v jedné z přesilovek vyrovnal na 2:2. V základní hrací době další branky nepadly. Na tu rozhodující jsme si museli počkat do prodloužení. Po dvou minutách se hosté dočkali druhého bodu zásluhou Marcuse Johanssona.

62:04

62:04 Marcus JOHANSSON - 2:3

62:04

Washington právě vstřelil branku!
Gustafsson dobrovolně odcouval do středního pásma a nechal své spoluhráče vystřídat. Jako čerstvý naskočil MARCUS JOHANSSON a od červené čáry našlápl k poslední akci zápasu. Na pár metrech jednoznačně přebruslil Bathersona a z pravého kruhu neomylně zavěsil na zadní tyč. Asistence: Erik Gustafsson, Jevgenij Kuzněcov.

61:56

Gustafsson dal puk do jízdy Shearymu. Ten si ho dával na bekhend, jenže mu při střele sjel do vnějšího oblouku brány.

61:32

Bathersonovi se rychle zhoršoval úhel. Musel to zkusit skrz Orlova a docela zavařil Kuemperovi, jenž hlídal přední tyč.

61:09

Ovečkin nepřesně přihrál Orlovovi a puk pokračoval skrz celé střední pásmo až za bránu Darcyho Kuempera.

60:32

Carlsonovi se napravo otevřela dálnice. Zase mu jí ale uzavřel Talbot, který tvrdou ránu spolehlivě vykopl.

60:01

60:00

59:21

Bekhend Kuzněcova na domácího brankáře rovněž neplatil. Šedesát minut boje o vítězi patrně nerozhodne.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:46

Jensen se od modré čáry posunul až do předbrankového prostoru. Postupně mu ubývaly překážky a až Talbot mu celé sólo překazil.

57:40

Asi nejdelší časový úsek bez zákroku Cama Talbota skončil kvůli propagačnímu pozdravu Milana.

57:10

Chabot objel branku a vrátil se k modré čáře. Tam nechal puk Zajcevovi, jenž ho pouze vracel za Kuempera.

56:03

Za šestnáct minut třetí třetiny Senators zdvojnásobili počet střel na branku z předchozích dvou třetin. Zlepšený výkon probudil i diváky.

2:3

Branky a nahrávky: 5. DeBrincat (Holden, Pinto), 44. Batherson (B. Tkachuk, Stützle) – 8. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson), 26. Milano (Ovečkin, Orlov), 63. Johansson (E. Gustafsson, Kuzněcov)

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Heatherington – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Watson, Kastelic, Motte – Gambrell, Chartier, Kelly.
Trenér: D. J. Smith

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Orlov (A), T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Johansson – Aube-Kubel, Eller, Milano – Hathaway, Dowd, Protas.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Markovic, South – Cormier, Johnson

Diváci: 17 231

04:50 OTT 1:0 DeBrincat (Holden, Pinto)
06:39 OTT 2 Giroux, sekání
07:01 WSH 1:1 Kuzněcov (Ovečkin, Carlson)