2:2

po penal. (3:4) (0:1)

09.12.2022, 20:00 • Lusail Iconic Stadium (Lusail) • Čtvrtfinále • Petr Sumbal

Tipsport: 3.85 3.26 2.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera. (23:24:08)
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:2.
Dost možná nejlepší utkání na dosavadním světovém šampionátu je u konce, Argentina se raduje z postupu do semifinále, poté co porazila Nizozemsko 3:2 po pokutových kopech.

V prvním poločase se hrál dosti opatrný fotbal z obou stran, ale aktivnější byli přeci jen Argentinci, kteří se také po zásluze dostali do vedení. Ve 35. minutě našel Messi nádhernou přihrávkou Nahuela Molinu a ten tváří v tvář Noppertovi nezaváhal a překonal ho. Nizozemsko mělo několik standardních situací, ale ještě se nedostalo k žádné střele na branku.

Vypadalo to, že Argentina směřuje za jasným postupem, v 73. minutě poslal Argentince do vedení gólem 2:0 z penalty Lionel Messi. Nizozemci se snížení dočkali v 83. minutě, kdy se prosadil hlavou střádající Wout Weghorst. Nastavovalo se deset minut a v samotném závěru nastaveného času se přeci jen Nizozemci dočkali vytouženého vyrovnání. Opět se prosadil Wout Weghorst, který se prosadil po chytře rozehrané standardní situaci.

První prodloužení nic zajímavého nepřineslo, v tom druhém si Argentinci vytvořili několik zajímavých šancí, Fernández dokonce trefili tyč. Nakonec rozhodly o postupu Argentiny pokutové kopy. V semifinále se Argentina utká s Chorvatskem.

120

Kromě Dumfriese obdržel kartu žluté barvy ještě Noa Lang, pro něj to byla ovšem první.

120

Denzel Dumfries neunesl porážku a po ukončení zápasu inkasoval za řeči směrem k rozhodčímu druhou žlutou, a tedy červenou kartu.

120

Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Denzel Dumfries).

Lautaro MARTÍNEZ

5. série 3:4

Lautaro Martínez penaltu proměňuje a posílí Argentinu do semifinále mistrovství světa!

Luuk de Jong

5. série 3:3

Luuk de Jong těžký moment ustál a penaltu proměnil. Pokud ale teď Noppert nechytí, Argentina postoupí.

4. série 2:3

Enzo Fernández penaltu neproměňuje! Netrefil branku!

Wout Weghorst poslal Martíneze k opačné tyči a střelou po zemi se prosadil a snížil na 2:3. Pokud ale další penaltu Argentina promění, tak postoupí.

Gonzalo MONTIEL

3. série 1:3

Noppert si znovu vybral opačnou stranu, takže také Gonzalo Montiel penaltu proměnil a Argentina vede 3:1.

Teun KOOPMEINERS

3. série 1:2

Emiliano Martínez zůstal stát na místě a Teun Koopmeiners svou penaltu proměnil. Nizozemsko ještě žije.

2. série 0:2

Leandro Paredes se prosazuje prudkou a dobře umístěnou střelou k tyči a Argentina vede v penaltách 2:0.

Steven BERGHUIS

2:2

Branky: 83. Weghorst (Berghuis), 90+11. Weghorst (Koopmeiners) – 35. Molina (Messi), 73. Messi (pen.)

Karty:   43. Timber (NED), 45+2. Weghorst (NED), 76. Depay (NED), 87. Berghuis (NED), 91. Bergwijn (NED), 120. Dumfries (NED), 120. Lang (NED) – 31. Scaloni (ARG), 43. Acuňa (ARG), 45. C. Romero (ARG), 76. Li. Martínez (ARG), 89. Paredes (ARG), 90+11. Messi (ARG), 90+12. Otamendi (ARG), 109. Montiel (ARG), 112. Pezzella (ARG)   120. Dumfries (NED)