Mistrovství světa

Maroko – Španělsko

0:0

po penal. (3:0) (0:0)

06.12.2022, 16:00 • Education City Stadium, Al Raján • Osmifinále • Michal Raška

Tipsport: 6.51 3.8 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (18:58:58)
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 15:14.
Úvod utkání toho příliš nepřinesl, neboť míč drželi především Španělé, ale bez nějaké větší aktivity směrem na bránu Búnúa. Ve 25. minutě se Španělsko dostalo do obrovské šance, ale Gavi ani Torres gól vstřelit nedokázali. Posléze se ale odmával ofsajd. O minutu později se Asensio dostal ke střele z úhlu, ale trefil jen boční síť. Ve 33. minutě vyslal Mazráwí tvrdou ránu, kterou musel nadvakrát likvidovat brankář Simón. Před poločasovou přestávkou se Akird dostal ke hlavičce po centru Búfála, ale tu poslal jen nad bránu Španělů.
Ve druhé části zápasu byli hosté nebezpečnějším týmem, ale nevypracovali si žádnou tutovou šanci. V 55. minutě pálil z dálky Olmo, ovšem jeho pokus byl vyboxován brankářem. V 89. minutě se Williams dostal ke střele, ale ta byla zblokována. Šlo se tak do prodloužení.
Ve 104. minutě se totiž dostal Walíd Šeddíra do největší šance zápasu, ale Simón jej vychytal. V obrovské šanci se v poslední minutě nastavení druhého poločasu prodloužení ocitl Pablo Sarabia, ale jeho pokus se otřel o levou tyč. Následovaly penalty.
Sarabia, Soler, Busquets, tito hráči své penalty neproměnili. Za Maroko se neprosadil pouze Bánún. O rozhodující pokutový kop se ve 4. sérii postaral Ašraf Hakimí.
Ať se to zdá trochu neuvěřitelné, Maroko na letošním mistrovství světa obdrželo pouze jednu branku a klidně k tomu můžeme připočíst také dnešní pokutové kopy. Severní Afrika tak slaví postup do čtvrtfinále, ve kterém se Maročané utkají s vítězem večerního utkání mezi Portugalskem a Švýcarskem.
Maroko je ve čtvrtfinále mistrovství světa! Španělé v pokutových kopech zcela vyhořeli, neboť neproměnili ani jednu penaltu! Ve 4. sérii nakonec rozhodl trochu nepovedenou, ale přesto účinnou, panenkou Ašraf Hakimí.