konec (2:1)

27.11.2022, 17:00 • Skupina F • Tomáš Kubečka

Tipsport: 2.24 3.24 3.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:5. (18:57:56)
Je konec! Chorvatsko zvládlo duel s Kanadou a vítězí 4:1. O úvodní branku se ale už ve druhé minutě postaral Alphonso Davies. Ve 26. minutě Kramarić rozvlnil síť, ale branka nemohla platit pro ofsajd. Ve 35. minutě pak Livaja nechal vyniknout kanadského brankáře Borjana. O minutu později se ale Chorvatsko dočkalo odměny za svou aktivitu, když vyrovnal Andrej Kramarić. Ve 44. minutě navíc přízemní střelou dokonal obrat Marko Livaja. Po změně stran se Kanada snažila hrát aktivně, ale dvacet minut před koncem přidal chorvatskou pojistku svou druhou brankou Kramarić. Kanada poté musela otevřít hru a Majer v nastavení napsal gólovou tečku.

90+6

90+5

Kanaďané se ihned po rozehrávce vydali do útoku, jenže vysoký centr z levé strany schoval Dominik Livaković do rukavic.

90+4

Chorvatsko právě vstřelilo branku! Chorvatsko v závěru přidává čtvrtou branku! Po chybě posledního hráče Kanady šli dva hráči Chorvatska sami na brankáře! Oršić přihrál před odkrytou svatyni a LOVRO MAJER zakončil pod břevno!

90+3

Do odraženého míče se zpoza pokutového území opřel Junior Hoilett, nicméně jeho projektil prolétl kolem chorvatské branky.

90+2

Dominik Livaković se v závěru opět zapojil do rozehrávky, nicméně jeho pobídka směřující na Petkoviće byla nepřesná. Chorvatský útočník se navíc dopustil faulu.

90+1

Nastavuje se šest minut!

90

Petković poslal zpětnou přihrávku na Oršiče, který pohotově zakončil placírkou, ale jeho rána skončila v rukavicích brankáře Borjana.

89

Alphonso Davies se na polovině Chorvatska chtěl blýsknout rozehrávkou patičkou, ale míč poslal do zámezí. Sosa s vhazováním nespěchá.

88

Ismaël Koné poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně akce skončila zásahem chorvatské defenzivy.

87

Kanadský brankář si dal pozor na napadajícího soupeře a rozehrál na levou stranu. Po následné akci mohl vpřed postupovat Lucas Cavallini, ale Dejan Lovren mu skluzem vystavil stopku.

86

Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Mario Pašalić,
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Mislav Oršić,
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lovro Majer.

85

Kamal Miller a Luka Modrić se zbytečně pustili do potyčky, za kterou oba vyfasovali žlutou kartu.

84

Alphonso Davies se krásně uvolnil na polovině Chorvatska, jenže Junior Hoilett jeho snahu zmařil nepřesným přenesením hry na levou stranu.

83

Kanadský brankář chtěl přenést hru na levé křídlo, kde si skvěle počínal chorvatský zadák Josip Juranović, který měl přehled o prostoru kolem sebe a pustil míč do autu.

82

Střídající Lucas Cavallini svedl hlavičkový souboj se Sosou, v němž se podle rozhodčího dopustil nedovoleného zákroku.

81

Sam Adekugbe dostal přihrávku na levou stranu, jenže pod tlakem si musel pomoci přihrávkou do zadních řad.

4:1

konec (2:1)

Branky: 36. Kramarić (Perišić), 44. Livaja (Juranović), 70. Kramarić (Perišić), 90+4. Majer (Oršić) – 2. Al. Davies (Buchanan)

Karty:   56. Lovren (CRO), 85. Modrić (CRO) – 52. Buchanan (CAN), 85. Miller (CAN)

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:5.

Chorvatsko: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, B. Sosa – Modrić (C) (86. Majer), Brozović, Kovačić (86. Pašalić) – Livaja (60. Petković), Kramarić (73. Vlašić), Perišić (86. Oršić).
Náhradníci: Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Erlić, Jakić, Stanišić, Šutalo, Sučić.

Kanada: Borjan – Johnston, Vitoria, Miller – Laryea (62. Hoilett), Hutchinson (C) (73. Adekugbe), Eustáquio (46. Koné), Al. Davies – Buchanan, Larin (46. Osorio), David (72. Cavallini).
Náhradníci: Pantemis, St. Clair – D. Cornelius, Fraser, Kaye, Millar, Piette, Ugbo, Waterman, Wotherspoon.

Rozhodčí: Matonte – Taran, Soppi