Extraliga dorostu

HC RT TORAX Poruba – HC Vítkovice Ridera

2:1

konec (0:0, 1:1, 1:0)

19.11.2022, 12:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Skupina Východ • Gabriela Juříková

Z dorosteneckého utkání je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a za hodinu se z RT TORAX ARENY přihlásíme u zápasu Chance ligy.

Ve 22. kole přivítá Poruba Kolín. (14:53:59)
Vyrovnanost ve výkonu a nasazení pokračovala od obou týmů i po druhé přestávce. Prim pořád hráli brankáři a také obětavost v obraně nejen obránců. Tyto dva výběry ukázaly, že hrají jeden za druhého a všichni za jednoho. Když se schylovalo ke konci přesilovky, kterou domácí odehráli víceméně v útočném pásmu, vypadalo to, že se Ridera tlaku ubrání. Ale přišla střela od modré a teč Mykyty Bodnara před Vávrou a RT TORAX od 49. minuty vedl o branku.
Minutu poté mohl být stav vyrovnán, kdyby Jiří Douda proměnil nařízené trestné střílení. Záchrannou brzdu spustil Tobiáš Vehovský a podruhé ji zatáhl Samuel Sobol, když puk při trestném střílení betonem jemně vytěsnil mimo bránu.
Poruba se dál pokoušela o navýšení vedení a na druhé straně Vítkovice vysílaly střely hodné vyrovnání. I přesto, že se dostaly do dalšího oslabení. Ovšem v závěru třetiny, v poslední minutě základní hrací doby, sáhly po hře bez gólmana a porubský brankář si připisoval jeden zákrok za druhým. A to mnoho střel blokovali hráči před ním i leháním do střel. Po ukončení zápasu se pod domácí střídačkou vyřizovaly účty a sám porubský kapitán musel některé emotivní hráče odstrkovat, aby nevznikla větší pumelice.

HC RT TORAX Poruba dokázala vedení udržet a tím se dostat bodově na druhou pozici za Třinec (doma vyhrál nad Šumperkem) před dnešního soupeře HC Vítkovice Ridera.
Šarvátka se prodloužila a domácí, místo aby slavili výhru nad městským rivalem, klidnil kapitán své emotivní hráče. Dle zápisu uvidíme, zda sudí rozdal dodatečně tresty.

59:58

Pod domácí střídačkou se schyluje k bitce!

59:30

Sobol vykrývá střely až zázračně. Do Židkovy se položil Stasiuk a puk letí z pásma.

59:15

Ridera hraje bez gólaman!

58:10

Vítkovice byly blízko vyrovnání. Samuel Sobol střelu vyrazil.

57:32

Další porubská hrozba v podání Koidy s Jevtěchovem. Vávra se včas přesunul k pravé tyči a i když ležel na břiše, nějak se mu podařilo Koidův pokus odrazit.

56:37

Hlaváč vystihl zpětnou nahrávku Zvejšky a tak se dostal spolu se Zachariaszem do přečíslení. To zhatil druhý obránce a tak nedošlo ani ke střele.

56:07

Rideře se útočný výpad nepovedl a tak je u slova RT TORAX. Hanselovo zakončení má Vávra v lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.

55:06

54:42

Druhé vjetí do třetiny se Bodnarovi podařilo s pomocí Jevtěchova. Ten nahrál zpoza brány na modrou Stasiukovi. Proti němu se postavil obránce, tak kotouč posunul na Bodnara na ose hřiště a ten střílí. Ovšem mimo bránu.

54:03

Dělovka Bodnara končí na zadním mantinelu.

53:52

Pravou tyč si Vávra uchránil před Petrem Sobolem, který převzal nahrávku zpoza brány od Indrsta.

53:31

Koida si počínal v brankovišti nedovoleně a tak je hra rozhodčím zahájena ve středním pásmu.

53:06

Nazad – 2 min., faul kolenem.

52:50

Průnik Skorochoda kolem mantinelu u trestných lavic je zastaven nedovoleně. RT TORAX má výhodu.

2:1

Branky a nahrávky: 27. P. Sobol (Indrst), 49. Bodnar (Jevtěchov) – 33. Douda (Hofman)

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Láryš) – Pavlíček, F. Veselý, Bodnar, S. Stasiuk, Bortoli, Jeřábek, Gebauer – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, T. Vehovský – Dragon
Trenér: David Moravec

HC Vítkovice Ridera: Vávra (Skoumal) – Čuba Vít. Glos, Zvejška, Richards, Fojtík, Kisza – Fasner, Žídek, Hanák, Matějka, Nazad, Muroň, Fojtík, Douda, Saxa, Hofman
Trenér: Darek Stránský

Rozhodčí: Šutara – Bartek, Kurtin

07:40 VIT 2 Hofman, krosček
19:16 POM 2 T. Vehovský, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
26:45 POM 1:0 P. Sobol (Indrst)
32:10 VIT 1:1 Douda (Hofman)
34:19 VIT 2 Hofman, hákování
44:32 POM 2 Jevtěchov, hrubost