28.10.2022, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 15. kolo • Petr Koval

Tipsport: 1.7 4.4 4.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hezký zbytek prodlouženého víkendu! (18:59:31)

Tomáš Rachůnek (HC Energie Karlovy Vary)
Střely na branku:

Mountfield HK 33 (11, 12, 10)

HC Energie Karlovy Vary 18 (9, 7, 2)
Východočeši byli po celý zápas aktivnějším týmem. Delší doba v útoku ani střelecká převaha však na dobře bránící Karlovy Vary nestačila. Hradec ve třetí třetině v cestě za vyrovnáním přibrzdily především fauly. Celkem tým kolem Radka Smoleňáka zapsal v této části hry čtyři dvouminutové tresty a výrazně si zkomplikoval šanci na bodový zisk. V závěru hráli Lvi třiaosmdesát vteřin v šesti proti čtyřem. Tlak nicméně nedokázali využít. Energie tak po vítězství 2:1 v Hradci Králové prodloužila svoji bodovou sérii na pět zápasů v řadě.

59:48

Hra je ve středním pásmu, Karlovy Vary si zpod Bílé věže odvezou cenné vítězství.

59:36

McCormack zakončil hradeckou kombinaci, když pálil z levého křídla. Lukeš byl ale včas na správném místě a jednoduše pokryl ránu asi nejčastěji zakončujícího hradeckého beka v tomto zápase.

59:00

Domácí se ženou za vyrovnání v šesti proti čtyřem.

58:37

Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

58:37

Velká šance Mountfiedlu. Ten bude hrát závěr v přesilovce.

58:31

Hradecká klec je prázdná! Lvi to zkouší se šesti muži v poli.

57:48

Jergl uklidnil hru ve středním pásmu a následně si najel pro přihrávku, aby mohl zavést puk do třetiny.

57:00

Rachůnek znovu zavezl touš do útočného pásma. Tam se ale k zakončení neprobojoval.

55:50

Obrázek je stále stejný. Vary urputně brání a Hradec začíná své útočné snažení do rozestavěné obrany.

55:07

Lalancette v souboji upadl, hradečtí fanoušci si hlasitě žádali faul, jenže zákrok zůstal bez povšimnutí. Navíc Dlapa osvobodil karlovarskou pětici, když vyhodil do středního pásma.

54:40

Blainovo nahození zablokoval Černoch. Energie stále brání jednobrankové vedení.

53:50

Po skrumáži před brankou vyplaval touš k Cingelovi. Slovenský útočník, který patří k služebně nejstarším v hradeckém dresu, však Lukeše z bezprostřední blízkosti nepropálil.

52:42

Rachůnek po levém křídle zavezl kotouč do útočné třetiny, kde v pádu ještě stihl posunout puk na obránce.

52:10

Domácím se po sérii vyloučení nedaří navázat na soustavný tlak. Hráči v bílých dresech sice pobývají v útočném pásmu, jenže tam se nedokáží prosadit proti obrannému valu Energie.

1:2

Branky a nahrávky: 15. Smoleňák (Cingel, Lalancette) – 4. Rachůnek (Kružík), 36. J. Baláž

Mountfield HK: Kiviaho (J. Růžička) – Kalina, McCormack, Jank, Blain, F. Pavlík (A), Nedomlel, Pilař – Okuliar, Lev (A), Zachar – Kev. Klíma, Cingel, Jergl – R. Pavlík, Lalancette, Kel. Klíma – Smoleňák (C), Štohanzl, Pajer.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Mikyska – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Redlich, Jiskra, J. Baláž – Sapoušek.
Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Úlehla, Kika –⁠ Lučan, Kis