2. liga skupina Západ

HC Klatovy – IHC Králové Písek

1:3

konec (0:0, 1:2, 0:1)

19.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Klatovy • 9. kolo • Ondřej Černý, Štěpán Navrátil (@stepan_navratil)

Tipsport: 1.6 5.0 3.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V dnešním utkání hostující IHC Králové Písek překvapil Klatovské. Po bezbrankové úvodní periodě jsme byli svědky hned trojice gólů v té prostřední. Náskok díky brance Volfa ihned vymazal na druhé straně Kaiser. Hosté však hlavy nesklopili a ve 39. minutě šli zásluhou Práška opět do vedení. Jejich vítězství poté pečetil v čase 44:48 Filip Novák.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou! (20:12:26)

59:26

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
Vladimír Hanus – 2 min., krosček.

59:26

Před brankářem Novákem se strhla mela a rozhodčí ihned zvedl pravici.

59:07

Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

59:01

Písečtí si hájí vlastní náskok zdí ve středním pásmu.

58:55

Oddechový čas pro tým SHC Klatovy.

57:57

Mečl raději přikryl kotouč odražený od zadního plexiskla do své lapačky.

56:42

Je pískán ofsajd hostů.

55:47

Stejný muž nyní vybojoval kotouč v útočném pásmu, nicméně následnou přihrávku ukořistili zpět na své hole hráči v modrém.

54:26

Ženíšek ve vyložené pozici zblokoval ránu Novotného! Obětavým skokem připravil forvarda Písku o možný gól z předbrankového prostoru.

53:31

Nahození Radoše od modré skončilo vedle levé tyče domácí svatyně.

52:49

Pokus Kurfürsta z rychlého úniku neměl gólové parametry.

52:09

Lukáš Volf mohl již ze středního pásma uhánět nikým nerušen na branku Mečla, jenže mu kotouč přeskočil čepel!

51:06

Hosté již podruhé v krátkém sledu vyhazují přes všechny čáry.

50:32

Andrle vypíchl kotouč unikajícímu forvardu domácích a šetří tak cenné vteřiny pro svůj celek.

49:53

K odraženému puku se mezi kruhy dostal Kosnar. Z otočky však pálil jen do blokujících modrých těl.

48:48

47:51

Hosté zatím naprosto s přehledem kontrolují vývoj zápasu.

47:14

Domácí se v dlouhém oslabení dostávají alespoň do hry ve čtyřech.

46:48

Střídání v týmu SHC Klatovy:
ze hřiště odchází Kristián Kolář, přichází Tomáš Mečl.

46:48

Sotva se domácí dostali do čtyř, gólmanu Kolářovi dnes již poněkolikáté ruply nervy a je vyloučen na 2 minuty + osobní trest do konce utkání.

46:48

Vyloučení v týmu SHC Klatovy:
Kristián Kolář – 2 min. + OK, nesportovní chování, odpyká Richard Šeba.

46:01

Po pokusu z ostrého úhlu za Kolářem zazvonila tyč!

45:41

Ránu Bednaříka z vrcholku levého kruhu si Kolář pokryl.

45:14

Kristián Kolář – 2 min., nesportovní chování, odpyká Jiří Beránek.

44:48

Kristián Kolář – 2 min., nesportovní chování, odpyká Aleš Matoušek.

Filip NOVÁK - 1:3

44:48

Písek právě vstřelil branku!
Gólman Klatov naprosto zazmatkoval a po přihrávce zpoza branky se do vyložené příležitosti dostal FILIP NOVÁK, jenž přesnou střelou z bezprostřední blízkosti zakončil k pravé tyči. 1:3. Asistence: Jan Matiášek a Lukáš Volf.

43:42

Kapitánu Roubalovi sice utekl puk z čepele, své zaváhání však o chvíli později odčinil rychlým bruslením a přesnou rozehrávkou.

42:57

Do dobré šance se mohl dostat Kvasnička, jenž uháněl za odraženým pukem. Jako první se do situace ale dostal bek Píseckých.

41:49

Těsně bránění Kaiser pálil z mezikruží jen po ledě vedle pravé tyče branky Písku.

41:02

V dobré šanci před brankou byla Práškovi nadzvednuta hůl.

40:01

Ve druhém dějství jsme byli svědky hned trojice branek. Jako první poslal hosty do vedení Lukáš Volf, nicméně domácí téměř okamžitě odpověděli. Samostatný únik proměnil přesnou střelou k tyči Daniel Kaiser. Necelé dvě minuty před sirénou si ale hosté vzali jednobrankový náskok zpět. Zatím vedoucí branku vstřelil Lukáš Prášek. Oba týmy tak šly do kabin za stavu 1:2 z pohledu domácích.

40:00

39:34

Hosté po vstřelené brance převzali otěže zápasu. Nyní mají ze hry více, nicméně třetina za chvíli skončí.

Lukáš PRÁŠEK - 1:2

38:22

Jan Matiášek se dostal se svým spoluhráčem do úniku již ze středního pásma. Sám kotouč zavezl až ke kruhu pro vhazování, odkud jemným křižným pasem našel LUKÁŠE PRÁŠKA, jenž kus černé gumy pohotově nadzvedl nad betony ležícího Koláře. 1:2. Asistence: Jan Matiášek a Vladimír Hanus.

36:26

Nádhernou zadovku z rohu kluziště málem poslal do branky Andrle, jenže kotouč lízl pouze patkou čepele!

35:54

Snahu o rychlou rozehrávku uťal ve středu pole skvěle postavený Hrakholski.

35:10

Opět to po kličkách ve středu útočné třetiny zkoušel Filip Novák. Jeho pokus ze středu pravého kruhu byl však ztečován mimo.

34:25

Proti úniku Pouzara a následné střele z levého kruhu si Kolář vyjel až téměř do prostoru mezikruží! Hostující forvard měl skutečně zmenšený střelecký úhel a napálil gólmana soupeře jen do vyrážečky.

33:01

Filip Novák nejprve nahodil na mantinel za soupeřovou brankou a poté k puku dojel jako první. Rychlík v dresu Písku odvedl skvělou práci pro svůj tým.

32:13

Nebezpečné nahození Brtníka od modré i se zakrytým výhledem Novák chytil.

31:42

Rychlík Čech zavezl puk ze středního pásma až za královépíseckou branku, kde kombinuje s Kováříkem.

30:54

Dobře postavený Václav Brož získal kotouč ve středním pásmu a ihned otáčí hru směrem na Kolářovu klec.

30:11

Kaiser se skvěle probíjel po levé straně. Jeho střelu zápěstím však Novák ukryl v lapačce.

29:08

Domácí se provinili icingem.

28:29

Na hrací ploše se nám přiostřilo. To dokazuje pár osobních soubojů u hrazení.

27:18

Vstřelená branka probudila i hrstku klatovských fanoušků v hledišti.

27:00

27:00 KAISER - 1:1

27:00

Klatovy právě vstřelily branku! Domácí rychle odpovídají a začíná se od začátku. Dominik Houdek vyslal na steč DANIELA KAISERA, který sám proti Novákovi spěl přesnou střelou ze zápěstí na zadní tyčku písecké klece. Asistence: Dominik Houdek.

25:29

Jeden z hostujících blokujících hráčů byl tvrdě sestřelen soupeřem. Rozhodčí následně přerušují hru a obětavý hráč míří na střídačku.

24:54

24:54 VOLF - 0:1

24:54

Písek právě vstřelil branku! Máme tu úvodní branku zápasu. Po bleskově využité přesilovce ji vstřelilo hostující mužstvo. Lukáš Prášek vyhrál buly dopředu pro LUKÁŠE VOLFA, který z bezprostřední blízkosti a za pomoci štěstí dokázal kotouč dopravit do sítě. Asistence: Lukáš Prášek.

24:50

Vajner – 2 min., držení.

23:47

Od pravého mantinelu si vybruslil Čech a tvrdou ranou na zadní tyč donutil k práci Nováka.

23:24

Klatovy se snad poprvé ve druhé třetině dostaly do útočného pásma, ohrozit branku Nováka však nedokázaly.

23:02

Nepřesná rozehrávka klatovského týmu nakonec zakázaným uvolněním nekončí, kotouč se nedoklouzal za brankovou čáru.

22:14

Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivněji. Od modré čáry pálil tvrdě Turek. Kolář jeho ránu ukryl ve výstroji.

21:20

Dlouhé vyhození píseckého týmu končí zakázaným uvolněním.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je za námi. Branku jsme v ní neviděli. Oba týmy hrají hodně fyzický a důrazný hokej s minimem šancí. Rozhodně největší šanci na skórování měli domácí, kteří hráli skoro minutovou přesilovku 5 na 3, ale při ní se nedokázali pořádně udržet v útočném pásmu a ohrozit branku Davida Nováka.

20:00

19:45

Radoš ostře nabízel kotouč před branku, kde naštěstí pro domácí nikdo v modrém nebyl.

19:20

Roubal nedal přednost na modré čáře Šebovi, a tak se píská ofsajd klatovského celku.

19:01

Začíná poslední minuta první třetiny.

18:24

Od modré čáry zkusil vystřelit Čančura, jeho tvrdý pokus skončil jen na postranní síti domácí klece.

17:25

Za dlouhým pukem do útočného pásma se vydal Kvasnička, který ho získal, udělal kličku Novákovi v brance, ale poté už celou situaci přejel a nedokázal puk uklidit do odkryté klece.

16:59

Hostující útočník Hrakholski byl příliš rychlý při přechodu přes útočnou modrou čáru, a tak Písek zastavuje ofsajd.

15:47

Hostující Brož se snažil individuálně dostat do útočného pásma, proti trojici bránících hráčů však úspěšný nebyl.

14:25

Sražená střela hostujícího Bednaříka z pravého kruhu končí v ochranné síti nad brankou Koláře.

13:54

13:02

Další písecký posun vpřed kazí ofsajd.

12:47

Rychlá kombinace hostujícího celku v útočném pásmu skončila u Pouzara, jehož tvrdá rána z kruhu skončila na levém betonu Koláře.

12:21

Tvrdá rána Hanuse od modré skončila pouze na prvním klatovském těle a domácí tým vyhazuje za branku Nováka.

11:54

Kanta – 2 min., sekání.

11:22

Na druhé straně zahrozil Andrle, který akci dvou na jednoho vzal na sebe, ale objezdem branky Koláře nepřekvapil.

10:37

Pas do volnějšího prostoru na levé straně kluziště dostal domácí Filip Kolář, který ale místo střelby volil ještě kličku mezi dva soupeře a o kotouč následně přišel.

09:54

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

09:47

Při hře pět na pět sledujeme hru hlavně ve středním pásmu, žádný extra krásný hokej k vidění není.

08:59

Hosté v plném počtu. Až s překvapivým klidem přežívají dvojité oslabení, které nabídli svému soupeři.

08:04

Vajner zkusil tvrdou ránu z vrcholku kruhu pro vhazování, branku však přestřelil.

07:50

Písek už je ve čtyřech, na trestné lavici zůstává již jen Volf.

07:35

Domácí tým se nemůže dostat do útočného pásma, a to při výhodě dvou mužů.

07:10

Písečtí vyhrávají úvodní vhazování dvojnásobného oslabení a hned vyhazují za branku Koláře.

06:59

Volf – 2 min., podrážení.

06:21

Domácí Klatovy sice drží kotouč v útočném pásmu, ale kvůli nepřesné kombinaci mají problém se dostat ke střelbě.

05:50

Andrle – 2 min., podrážení.

05:27

Domácí v klidu drží kotouč za vlastní brankou a oba celky střídají.

04:47

Tentokrát už musel klatovský brankář zasahovat proti střele Pouzara. Tu v klidu uklidil ve své lapačce.

04:27

Hosté se konečně dostali do útočného pásma a Lukáš Volf pálil od modré jen vedle branky střežené Kolářem.

03:40

Následuje ofsajd Písku.

03:20

Hosté se snažili poprvé v utkání dostat dopředu, ale přes bílou zeď ve středním pásmu se neprodrali.

02:39

01:57

Z levého kruhu pro vhazování pálil domácí Matoušek. Jeho střela skončila na výstroji brankáře Davida Nováka.

01:30

Kapitán Roubal pálil od modré čáry. Nebezpečný pokus skončil jen kousek od písecké branky.

01:02

Domácí sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale po chvilce jsou z útočné třetiny vyhnáni.

00:39

F. Novák – 2 min., krosček.

00:01

SHC Klatovy: Kolář (Mečl) – Kanta, Vajner, Zich (A), Brtník, Kovářík, Houdek – Kvasnička, Kaiser, Kolář – Roubal (C), Beníšek, Šeba – Beránek, Kosnar, Čech – Matoušek, Ženíšek (A)
Trenér: Michal Straka

IHC Králové Písek: D. Novák (Kříž) – F. Novák, Kurfürst, Turek, Radoš (A), Hanus, Čančura – Hollar, Macháček, Hrakholski – Prášek, Brož, Koupal – Andrle, Volf (C), Matiášek – Bednařík, Novotný, Pouzar
Trenér: Tomáš Matušík

Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:3

Branky a nahrávky: 27. Kaiser (Houdek) – 25. Volf (Prášek), 39. Prášek (Matiášek, Hanus), 45. Novák (Matiášek, Volf)

HC Klatovy: Kolář (47. Mečl) – Kanta, Vajner, Zich (A), Brtník, Kovářík, Houdek – Kvasnička, Kaiser, Kolář – Roubal (C), Beníšek, Šeba – Beránek, Kosnar, Čech – Matoušek, Ženíšek (A)

Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík

00:39 PIS 2 Novák, krosček
05:50 PIS 2 Andrle, podrážení
06:59 PIS 2 Volf, podrážení
11:54 KLT 2 Kanta, sekání
24:50 KLT 2 Vajner, držení
24:54 PIS 0:1 Volf (Prášek)