3:2

konec (1:1, 1:0, 1:1)

19.10.2022, 19:30 • 4. kolo • Helena Hegeďová

Tipsport: 2.25 4.5 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je za námi. Ve třetí třetině bylo k vidění mnoho zajímavých šancí, a to hlavně díky tomu, že se dvě minuty hrálo po sérii vyloučení na obou stranách tři na tři. Ještě předtím však Marek Princl navýšil v přesilové hře vedení svého celku. O zdramatizování utkání se v 53. minutě postaral Pavel Tomaník a vše vyvrcholilo necelé dvě minuty před koncem, když bylo za úmyslné posunutí plzeňské branky nařízeno trestné střílení, kterým mohl Jakubec vyrovnat. Nájezd se mu ovšem nepovedl podle představ a do závěrečného tlaku už se Masaryčka dostala pozdě. Plzeň tak zůstává stále neporažena a připisuje si tři body za vítězství 3:2.
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (22:07:08)

59:59

Akademici vyhazují kotouč přes celé kluziště a ještě sekundu před koncem je odpískáno zakázané uvolnění.

59:51

Háněl na poslední chvíli zastavil možný vlastní gól. Po jedné z nepřesných přihrávek hostujících totiž odražený kotouč směřoval do prázdné brány.

59:35

Ve velké šanci se ocitl Jakubec, kterému ovšem v mezikruží utekl kotouč. Stejně jako při trestném střílení, ani teď se hostujícímu forvardovi nepodařilo zakončit.

59:30

Král míří na střídačku. Třicet sekund před koncem třetí třetiny budou hrát Brněnští v šesti.

59:22

Plzeňští získali puk v útočném pásmu a přesouvají se k brance brněnského celku, kde se budou snažit utkání dohrát.

58:53

Hráči MUNI jsou na puku, jejich přihrávky ale nejsou přesné, což brzí jejich přechod do útočného pásma.

58:07

Jakubcovi v mezikruží utekl kotouč. Hostující útočník se snažil celou sitauci zachránit kličkou, ale na to už byl domácí brankář připraven a puk končí před brankovou čarou vedle levé tyče.

58:07

Za úmyslné posunutí plzeňské brány je nařízeno trestné střílení! Jakubec se připravuje k nájezdu.

57:40

Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, Šibra jim ovšem vypíchl kotouč a vyhodil puk za Královu bránu.

57:03

Akademikům se nepodařilo udržet na kotouči, což znamená, že se v útočném pásmu usazuje Masaryčka. Nebezpečná byla hlavně střela Gonose od modré, na kterou neměl Štekr příliš dobrý výhled.

56:22

MUNI se nepodařilo založit útok a ke kotouči se dostávají domácí, ale také oni si musí počínat velmi rychle, protože hosté ihned napadají.

55:56

55:08

Jakubec vypíchl kotouč jednomu z hráčů na vrcholu pravého kruhu a vydal se do útoku sám proti třem hráčům Plzně. Hokejkou se i přes bránícího hráče natahoval po zakončení, ale puk nakonec ztratil.

54:49

Teď domácí nezpracovali přihrávku na modré čáře a musí se pro kotouč otočit do středního pásma. Nový útok zakládá Říha.

54:07

Vavřičkovu přihrávku na Princla vystihl Jakubec, který v dalším průběhu této situace ustál tlak od druhého jmenovaného hráče Plzeně a poslal puk do středního pásma.

53:56

Vyloučení v týmu HC MUNI:
Tomaník – 2 min., držení hole.

52:39

Na druhé straně mohl dvoubrankové vedení svému celku vrátit Rejzek. Nakonec se však ještě rozhodl pro přihrávku na svého spoluhráče, kterého po rychlém přesmístění přes brankoviště vychytal Král.

3:2

Branky a nahrávky: 15. Reitspies (Vavřička, Sysel), 25. Říha (Rejzek), 45. Princl (Reitspies, Sklenička) – 19. Tomaník (Prokopec), 53. Tomaník (Bláha, Malenovský)

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Jankovský, Beer (C), Kala, Malý, Sysel, Prachař (A), Koco, Soukup, Sklenička – Vavřička, Králíček, Princl, Šibra, Fořt, Hanzlík (A), Rejzek, Markov, Reitspies, Říha, Šucha.
Trenér: Tomáš Ceperko

HC MUNI: Král (Holub) – Bláha, Gonos, Uhříček, Bazala, Prokopec, Surán – Kadlic, Machala, Gergel, Háněl, Jakubec (A), Drlík, Malenovský, Tomaník (C), Voříšek, Hasoň.
Trenér: Jiří Čtvrtníček

Rozhodčí: Valenta – Matys, Hošťálek

14:03 MUN 2 Gonos, nedovolené bránění
14:28 AKP 1:0 Reitspies (Vavřička, Sysel)
18:13 MUN 1:1 Tomaník (Prokopec)