3:2

konec (0:2, 2:0, 1:0)

19.10.2022, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • 13. kolo • Daniel Doležal

Tipsport: 1.88 4.5 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Po zlepšeném výkonu ve druhé třetině MEO oslavilo vedoucí branku, když skvěle sehranou přesilovku uzavíral střelou do prázdné po nahrávce Březiny Jakub Kubeš. Zubři dobrou prací ustáli dvojici slepených oslabení a Sokolovu mohli odskočit. Kratochvil ale nečekaný puk nezpracoval a Jan Svoboda zanedlouho v brejku mířil pouze do tyče. Misky vah se postupně překlopily na stranu domácích, kteří dominovali. Další tyčku napálil Kubeš, Březinovo přečíslení vychytal Cichoň. Oslabení pak ustál také Sokolov, jenž v závěru zkoušel srovnat bez brankáře, poprvé od konce září však zápas Přerova nedokráčel až do prodloužení. Zubři potvrdili, že jsou letos experty na obraty, když z 0:2 vítězí 3:2 a bodovou šňůru natahují už o jedenáctý zápas! Já se s vámi tímto z přerovské MEO Arény loučím, budu se těšit příště. Na počtenou! (20:20:15)

59:45

Postava však nyní přerušuje hru, kdy se natáhl po kotouči a zakryl jej lapačkou.

59:30

Sokolov tlačí v power-play v útočném pásmu. Na Postavovu branku letí každý kotouč, který je možno vyslat. Domácí už také měli na mále, když se prostor před brankovištěm pořádně zahustil!

59:15

Další puk ze středního pásma letí mimo!

58:25

Pohl zabránil pohromě! Při střele do prázdné branky zblokoval hůl Doležala a puk jen těsně minul tři odkryté tyče!

58:20

Cichoň opouští branku!

58:09

Baník se stále nikam neposunul, na místě zůstává také Cichoň.

58:00

Poslední minuty třetí třetiny se právě rozeběhly. Sokolov rozehrává od vlastní branky.

57:20

Dlouhá rozehrávka Baníku končí na zakázaném uvolnění. S blížící se třetí sirénou jde vidět na Sokolovu narůstající snaha. Přeci jen, Přerov prodlužoval už šest zápasů v řadě.

56:45

Doležal se snažil vylepšit pozici pro Jakuba Svobodu, čas se Sokolovu krátí.

55:46

Ze skrumáže před ležícím Postavou vychází vítězně domácí hráči! Zadražilova lajna se neprosadila!

54:44

Švec zpátky na ledě, Sokolov hraje v plném počtu.

54:30

Ofsajd Přerova.

54:22

Domácí střely končí na betonu Cichoně, hosté posléze vyhazují.

53:13

Nyní už jsou ale oba celky bohatší o jednoho hráče v poli. Přerovu začíná klasická přesilová hra.

3:2

Branky a nahrávky: 33. Pechanec (Kubeš), 40. Březina (Chroboček), 42. Kubeš (Březina, Pechanec) – 2. Vracovský (Kverka, Weinhold), 3. Jurčík (Safin, Baláž)

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Kubeš, Krisl (C), Ševčík, Gréč – Goiš, Macuh, Okál – Březina, Pechanec, Svoboda – Svoboda, Kratochvil, Doležal (A) – Indrák, Ministr, F. Dvořák.
Trenér: Robert Svoboda

HC Baník Sokolov: Cichoň (Michajlov) – Jan Novák (C), Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka (A), Hauser – Ton, Zadražil, Osmík – Švec, Jurčík (A), Safin – L. Stehlík, Vrhel, Tomi.
Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Vašíček, Pěkný

00:24 PRE 2 Macuh, podrážení
01:51 SOK 0:1 Vracovský (Kverka, Weinhold)
02:10 SOK 0:2 Jurčík (Safin, Baláž)