2:5

konec (0:2, 0:3, 2:0)

16.10.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Jan Prošek

Tipsport: 2.71 4.15 2.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisté Las Vegas díky velmi dobré první a druhé třetině vyhrávají tento zápas 5:2. Seattle v domácí premiéře v této sezoně doplatil na neproměňování šancí. (06:54:08)

59:10

Tento zápas už Vegas vyhraje, Phil Kessel pálil z ostré pozice, ale trefil jen brankáře. Seattle následně vyhodilo na icing.

58:36

Domácí vyhazují přes všechny čáry, puk má kapitán Vegas za svou brankou.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Jonathan Marchessault má kotouč ve svém pásmu.

57:11

Domácí hokejisté vyhazují přes všechny čáry.

57:04

Nyní budou hrát přesilovku hosté, což je pro ně vítanou zprávou.

Seattle právě vstřelil branku!
Domácí celek proměnil přesilovku a snižuje na rozdíl tří branek. Skvělou tečí před brankou se prosazuje JADEN SCHWARTZ. Asistence: André Burakovsky a Vince Dunn

56:09

William Karlsson dokázal zblokovat pokus domácího hráče, bude se vhazovat.

55:45

Domácí celek má možnost přesilové hry, ale nemůže se stabilněji usadit v útočné třetině.

54:54

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Paul Cotter – 2 min., nedovolené bránění.

54:42

Jonathan Marchessault měl na hokejce další branku svého celku, ale trefil jen brankáře.

54:09

Po komerční přestávce pokračujeme dál. Vegas má čtyřbrankový náskok a nenechá si tento zápas už vzít. Domácí doufají ve zdramatizování duelu.

53:19

53:19 Justin SCHULTZ - 1:5

53:19

Brankář Vegas čisté konto v tomto zápase neudrží, po rychlém přenesení hry se prosazuje neobsazený JUSTIN SCHULTZ. Křížná přihrávka útočným pásmem byla velmi dobrá, obrana Vegas nedokázala zasáhnout. Asistence: André Burakovsky a Matthew Beniers.

53:03

Hra byla přerušena, vhazovat se nyní budeš ve středním pásmu. Vegas vyhrálo buly a kotouč nahodilo do útočného pásma.

53:00

29:28, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

52:15

Chandler Stephenson měl obrovskou šanci, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Skvěle zasáhl Philipp Grubauer.

51:27

Vegas sice vybojovalo buly v útočném pásmu, ale k puku se dostal soupeř. Směr hry se rychle otáčí.

49:19

William Carrier se protlačil do střelecké pozice, ale kotouč mu sjel z hokejky.

48:51

Oliver Bjorkstrand se dostal po rychlé akci do střelecké pozice, trefil jen obránce soupeře.

48:07

Hosté se usadili v útočném pásmu, domácí vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

47:47

Zach Whitecloud pálil bez přípravy z pravého kruhu nad branku.

47:15

Sledujeme rychlý hokej, který musí nezaujaté fanoušky bavit. Domácím nelze upřít snahu, ale nemohou se dostat do výraznější šance.

46:07

Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

45:37

Hraje se spíše ve středním pásmu, což je styl hry, který vyhovuje hokejistům Las Vegas. Ti míří za výhrou v tomto utkání.

43:50

Carson Soucy pálil, jeho projektil kryje brankář Adin Hill. Následně jeho tým vyhodil tak, aby z toho nebyl icing.

43:24

Vhazovat se bude před brankou hostů. Následný pokus o střelu od modré čáry byl zblokovaný.

42:45

Vince Dunn udržel puk v útočném pásmu. Vegas je pod velkým tlakem. Následně puk kryje brankář Golden Knights.

42:15

Seattle se usadil v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná.

41:25

Jaden Schwartz hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka se nepovedla.

41:02

Domácí celek pro třetí třetinu vystřídal brankáře, uvidíme, zda to povede ke zlepšení hry a zdramatizování zápasu.

40:01

Střídání v týmu Seattle Kraken:
ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Philipp Grubauer.

40:01

Tři branky přidali hokejisté Vegas ve druhé třetině a aktuálně už vedou 5:0 na ledě Seattlu.

40:00

39:43

39:43 Shea THEODORE - 0:5

39:43

Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas navyšuje své vedení, ránou od modré čáry uspěl střelou po ledě mezi betony brankáře SHEA THEODORE. Asistence: Phil Kessel a Jack Eichel.

39:34

Jack Eichel poslal kotouč nad branku, nebyla to špatná rána.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:37

Carson Soucy dostal prostor od obrany soupeře, následně však minul branku. Pak zasáhl brankář Hil.

38:20

Hostující celek rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

37:11

37:11 Jonathan MARCHESSAULT - 0:4

37:11

Hodně kuriózní branka Vegas, prakticky z brankové čáry vypálil JONATHAN MARCHESSAULT a jeho pokus propadl brankáři Seattlu za brankovou čáru. Asistence: Chandler Stephenson a Shea Theodore.

35:33

Jack Eichel si najel před braku, dostal přihrávku, ale jeho blafák nebyl povedený.

33:55

33:55 Reilly SMITH - 0:3

33:55

Krásná akce Vegas a hosté navyšují své vedení. Před brankou zůstal neobsazený REILLY SMITH, který rychlou střelou dokázal překonat brankáře. Rychle využitá přesilovka. Asistence: Mark Stone a Jack Eichel.

33:47

Vince Dunn – 2 min., krosček.

33:42

Vegas se usadilo v útočném pásmu a získalo přesilovku.

32:34

Oliver Bjorkstrand získal kotouč v útočném pásmu, následně vypálil. Jeho pokus kryje brankář Vegas.

32:06

Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu.

31:51

Adam Larsson se výborně dokázal vrátit a zablokoval střelecký pokus soupeře.

31:32

Adin Hill kryje ránu Krakenů. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu. Rána byla zblokovaná.

31:10

Phil Kessel se rychle dostal do útočného pásma, po situaci dva na jednoho nedokázal přesněji tečovat.

30:58

Jack Eichel měl na hokejce třetí branku Vegas, trefil jen brankáře. Komerční přestávka.

30:34

Oliver Bjorkstrand se dostal do zakončení, jeden z obránců Vegas dokázal jeho tvrdou ránu zblokovat.

30:03

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Více ze hry mají nyní hráči Vegas, kteří drží dvoubrankové vedení.

29:14

Martin Jones si dokázal poradit s dalším brejkem Vegas. Carrier to byl, kdo se vrhl do úniku, ale dobře jej stíhal soupeř.

28:47

Jonathan Marchessault už při hře pět na pět vypálil přes obránce. Jeho rána končí vedle branky, Martin Jones zasahovat nemusel.

28:43

28:12

Vegas se nemůže v přesilovce stabilněji dostat do útočného pásma. Domácí velmi dobře brání.

27:15

Další vyhození přes všechny čáry.

26:50

Jack Eichel pálil z první, jeho rána byla zblokovaná, následně domácí vyhodili. Jamie Oleksiak dostal kotouč do bezpečí.

26:43

Carson Soucy – 2 min., hákování.

25:32

Brett Howden rychle otočil směr hry, sám se dostal do zakončení, ale nedokázal přesněji vypálit. Vegas se po pomalém úvodu pomalu dostává do tempa.

25:10

Velkou šanci hostující celek proměnit nedokázal. Stav zápasu se nemění.

24:37

Chandler Stephenson nenaznačil vůbec nic, jen vypálil a trefil brankáře. Hodně snadné pro Jonese v brance Krakenů.

24:37

Vince Dunn – TS, hákování.

24:27

Oliver Bjorkstrand pálil z mezikruží, Adin Hill kryje jeho pokus. Domácí hrají nyní velmi dobře.

24:11

Ryan Donato z bezprostřední blízkosti skórovat nedokázal. Puk kryje brankář Vegas.

23:34

Carson Soucy vyslal tvrdou ránu od modré čáry, brankář Vegas přišel o hokejku. Jeho tým dostal puk do bezpečí, a pak si dojel pro vyraženou hokejku.

23:05

Justin Schultz rozehrává od své branky, následně Brayden McNabb využil zaváhání domácích, ale ohrozit branku nedokázal.

22:41

Mark Stone vedl zajímavou akci Vegas, Brett Howden pálil, ale brankář Martin Jones byl pozorný.

22:26

13:11, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, ale nemohou se zatím prosadit.

22:05

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Na výraznější šanci ve druhé třetině zatím marně čekáme.

20:01

Hostující celek byl v úvodu zápasu aktivnější, měl více ze hry, vstřelil dva rychlé góly, a tak vede po první třetině 2:0.

20:00

19:30

V poklidném tempu se třetina dohrává.

19:00

Dostáváme se do poslední minuty hry ve třetině, Jack Eichel blafák neproměnil.

18:22

Chandler Stephenson vyhodil přes všechny čáry, to už hraje hostující družina v plném počtu.

18:00

Domácí se dostali do útočného pásma, následná rána byla zblokovaná. Alex Pietrangelo zastavil střelu soupeře.

17:47

Domácí se dostali do postavení mimo hru. 37 vteřin zbývá z přesilovky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:16

Oliver Bjorkstrand kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu. Následně pálil Matthew Beniers, jehož pokus kryje brankář Adin Hill.

16:24

Alec Martinez – 2 min., krosček.

16:20

Domácí celek hraje aktivně a vynutil si faul soupeře.

14:27

Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat před brankou Vegas.

13:45

Ofsajd Seattlu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:26

Sledujeme rychlejší pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

12:09

Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Seattlu musí pokračovat ve hře.

11:38

Yanni Gourde se dostal z bezprostřední blízkosti do zakončení, ale Adin Hill vytáhl velmi dobrý zákrok betonem.

11:14

6:6, střelecky je zápas vyrovnaný, ale hostující celek vede o dvě branky. Nyní se však bude muset po zakázaném uvolnění bránit.

10:48

Jack Eichel hledal spoluhráče na útočné modré čáře, ale přihrávka postrádala přesnost. Hrát tak mohou hokejisté Seattlu.

10:34

Adam Larsson se dostal do zakončení, jeho pokus kryje brankář Vegas. Komerční přestávka.

09:47

Nicolas Roy to vzal na sebe, ale minul branku, Brayden McNabb byl v zakončení také nepřesný.

09:01

Jared McCann se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář Vegas poradit.

08:18

Mark Stone získal kotouč ve svém pásmu, následně rychle vyhodil, tak, aby z toho nebyl icing.

07:55

Justin Schultz mohl zakončovat, ale pokračoval v akci. Domácí nyní jsou lepším týmem.

07:16

Carson Soucy měl velkou šanci, následně Karson Kuhlman zakončit nedokázal. Velmi dobře zasáhl brankář Adin Hill. Ten ve spolupráci s obránci zastavil šanci soupeře.

06:45

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Oliver Bjorkstrand to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

06:23

William Karlsson vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale nedokázal přesněji zakončit.

06:13

2:6, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Vegas začalo velmi aktivně.

06:02

Zajímavá akce Vegas. Martin Jones dokázal zastavit kotouč před brankovou čárou. Bude se vhazovat. Komerční přestávka.

04:56

Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Obrana Vegas dokázala vyhodit.

04:32

Adin Hill si poradil s dobrou střelou soupeře. Seattle nyní hraje hodně aktivně.

03:07

03:07 Jonathan MARCHESSAULT - 0:2

03:07

Ačkoliv nebyl počátek přesilovky sehraný nejlépe, tak se střelou po krásné kombinaci prosazuje osamocený JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Nicolas Roy a Alex Pietrangelo.

02:31

Phil Kessel hledal spoluhráče, následně pálil Shea Theodore, ale trefil jen brankáře. Martin Jones kryje kotouč.

02:08

Vegas hraje přesilovku, vybojovalo buly v útočném pásmu.

02:02

Alexander Wennberg – 2 min., vysoká hůl.

01:42

Brayden McNabb vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale následná rána od modré čáry postrádala přesnost.

01:27

Jedná se o druhý nejrychlejší gól v historii Vegas.

01:22

Hostujícímu celku vyšel úvod zápasu, Alex Pietrangelo autorem další střely, brankář Martin Jones si dokázal poradit.

00:12

00:12 Keegan KOLESAR - 0:1

00:12

Vegas se bleskově dostává do vedení, po rychlé kombinaci se povedenou střelou z dobré pozice prosazuje KEEGAN KOLESAR. Asistence: William Carrier.

00:01

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – B. Tanev, Gourde, Eberle – McCann, Beniers, Burakovsky – Donato, Geekie, Kuhlman.

Vegas Golden Knights: Hill (Lo. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith, Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone – Marchessault, W. Karlsson, Cotter – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Vegas Golden Knights.

Vegas úvodní dva zápasy vyhrálo. Bitvu v Los Angeles rozhodl v poslední minutě kapitán Mark Stone a domácí první zápas sezony vyhrálo Vegas 1:0, trefil se Cotter.

Seattle na úvod v Anaheimu prohrál v prodloužení 4:5 a v Los Angeles 4:1. Dnes tedy pro nejnovější klub NHL je připraven slavnostní úvod pro první duel sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:5

Branky a nahrávky: 54. Schultz (Burakovsky, Beniers), 57. Schwartz (Burakovsky, Dunn) – 1. Kolesar (W. Carrier), 4. Marchessault (N. Roy, Pietrangelo), 34. Re. Smith (Ma. Stone, Eichel), 38. Marchessault (Stephenson, Theodore), 40. Theodore (Kessel, Eichel)

Seattle Kraken: Mar. Jones (41. Grubauer) – Dunn, Larsson (A), Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – B. Tanev, Gourde, Eberle (A) – McCann, Beniers, Burakovsky – Donato, Geekie, Kuhlman.
Trenér: Dave Hakstol

Vegas Golden Knights: Hill (Lo. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Cotter – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Berg, Baker

Diváci: 17 151

00:12 VEG 0:1 Kolesar (W. Carrier)
02:02 SEA 2 Wennberg, vysoká hůl
03:07 VEG 0:2 Marchessault (N. Roy, Pietrangelo)