16.10.2022, 01:12 • Capital One Arena, Washington • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.53 5.02 4.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 29 – 22 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 13 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
Darcy Kuemper (WSH) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 60:00
Sam Montembeault (MTL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 58:25

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:41
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:41

Tři hvězdy utkání
1. Darcy Kuemper (WSH) – 21 zák., 95,5%
2. TJ Oshie (WSH) – 1+1
3. Nick Suzuki (MTL) – 1+0 (03:55:41)
Na každý pád, Washington poráží Montreal 3:1 a připisuje si ve třetím utkání v nové sezoně zámořské NHL svou premiérovou výhru! Po dvou porážkách se dokázali Capitals oklepat a Canadiens porazili, a to přesto, že prohrávali od 23. minuty 0:1. Pak ale měli hodně silnou pasáž mezi 30. a 36. minutou, během které se střelecky prosadili Sheary, Mantha a Oshie, kteří strhli vedení a také vítězství na stranu domácích.

Po skončení utkání si to ještě Oshie chce vyřídit s Gallagherem a rozhodčí mají hodně práce s tím, aby situaci uklidnili. Gallagher totiž po závěrečné siréně postrčil Dowda hokejkou do zad, a to nechtěl Oshie nechat bez trestu. Dodatečné tresty dostávají za hrubost pouze Gallagher a Dowd.

59:18

Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

59:18

Kotouč při návratu Montrealu do útočného pásma končí v hledišti.

58:55

Střelecká smůla Ovečkina pokračuje! Ze středu hřiště vyslal střelu na odkrytou klec, ale trefil pouze tyč!

58:25

Hosté hrají bez brankáře!

58:01

Poslední dvě minuty základní hrací doby. Pokud chce Montreal ještě zdramatizovat utkání, má nejvyšší čas!

57:10

Canadiens utekl puk do středního pásma, snažili se ale hrát dál. Postavení mimo hru.

56:57

Za brankou Montrealu došlo k šarvátce mezi Manthou a Guhlem. Oba kohouti jdou na pět minut na trestnou lavici.

56:35

Čas hodně rychle plyne, Montrealu utíká dvakrát rychleji.

55:43

Na levé straně měl spoustu prostoru Chris Wideman, jehož tvrdá rána pouze zaduněla o Kuemperův beton.

54:53

Zakázané uvolnění Washingtonu.

54:28

Ovečkin se snaží prolomit své střelecké mlčení, ale ani jeho další pokus zpoza levého kruhu nekončí v síti.

54:26

Komerční přestávka. Dochází k ní po zákroku Montembeaulta proti prudké ráně Johanssona z okraje levého kruhu.

53:57

Podobně dopadl Guhle, kterého zblokoval Oshie.

53:30

Slafkovský se dostal ke své první střele v utkání, na Kuempera však puk nedostal. Slovenský útočník byl zblokován van Riemsdykem.

53:00

Kuemper se natáhl po odraženém puku a nepustil číhajícího Andersona do šance. Komerční pauza.

3:1

Branky a nahrávky: 30. Sheary (Jensen, T. van Riemsdyk), 32. Mantha (Kuzněcov, Oshie), 36. Oshie (Ovečkin, D. Strome) – 23. Suzuki (Xhekaj, Caufield)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, E. Gustafsson, T. van Riemsdyk – C. Brown, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Oshie (A) – Eller, Protas, M. Johansson – Hathaway, Sheary, Dowd.
Trenér: Peter Laviolette

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Savard (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj, Wideman – Suzuki (C), Caufield, Jos. Anderson – Drouin, Hoffman, Evans – Gallagher (A), Slafkovský, Dvorak – Monahan, Dach, Dadonov.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Hebert, Dunning – Murray, Barton

Diváci: 18 573

11:05 WSH 2 Orlov, podrážení
22:01 MTL 0:1 Suzuki (Xhekaj, Caufield)