5:2

konec (2:1, 2:0, 1:1)

13.10.2022, 03:40 • Ball Arena, Denver • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 1.43 5.39 5.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:44:04)

Střely na bránu: 35 – 17 | Přesilová hra: 4/7 – 2/4 | Trestné minuty: 11 – 17
V závěrečné třetině jsme tedy mohli vidět ještě dvě branky, které opět padly v početních výhodách obou mužstev. Chicago se nejprve postaralo o svůj druhý zářez, když se prosadil Domi, ale v závěru utkání pečetil výhru Colorada Ničuškin.

Avalanche byli v tomto utkání velmi nebezpeční v přesilových hrách, když využili čtyři početní výhody a jejich úspěch byl založen na přesných tečích, protože čtyři z pěti branek domácích padli tímto způsobem.

Colorado Avalanche tedy vykročili k obhajobě Stanley Cupu správnou bruslí, když si před svými fanoušky poradilo s Chicagem Blackhawks poměrem 5:2.

59:50

Domácí hala už celou poslední minutu bouří, protože příznivci Colorada moc dobře ví, že tohle bude první výhra jejich miláčků v nové sezóně.

59:26

Cogliano se pokoušel překvapit Mrázka se střelou z velkého úhlu, avšak jeho střelu český brankář bez potíží vyrazil.

58:32

A tak tu v závěru utkání máme ještě i bitku, když se do sebe pustili Josh Manson (COL) a Sam Lafferty (CHI). Pro oba hráče tedy utkání končí předčasně, protože jejich tresty už do konce utkání nevyprší.

57:51

Colorado se samo vyhání ze svého útočného pásma nepřesným pasem na modrou.

57:03

57:03 Valerij NIČUŠKIN - 5:2

57:03

Colorado právě vstřelilo branku!
Avalanche využívají přesilovou hru a prosazují se znova díky teči! Makarovo nahození od modré čáry totiž zasáhl VALERIJ NIČUŠKIN svou holí a díky tomu byl Mrázek opět zcela bezmocný a musí ze své brány vytahovat už pátý puk. Asistence: Cale Makar, Mikko Rantanen.

56:51

MacKinnon byl z druhé strany přesnější, ale Mrázek byl u své tyče připravený a puk má ve své moci.

56:41

Avs předvedli rychlou kombinaci na jejímž konci byl Rantanen, ale jeho střela šla mimo bránu Chicaga.

56:05

Chicago začíná oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením kotouče přes celé kluziště.

55:58

A je z toho další vyloučení na hostující straně, když dvě minuty za podrážení dostává Jujhar Khaira (CHI).

55:42

Jenže Chicago o kotouč přišlo hned ve středním pásmu, a tak se do útoku opět pustili domácí hokejisté.

5:2

Branky a nahrávky: 14. Cogliano (MacKinnon, D. Toews), 18. Ničuškin (Rantanen, Lehkonen), 24. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 31. Lehkonen (Rantanen, Makar), 58. Ničuškin (Makar, Rantanen) – 16. J. Toews (Kurashev, Athanasiou), 42. Domi (T. Johnson, P. Kane)

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Manson, Girard, E. Johnson, Byram, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – O'Connor, Compher, Cogliano – Sedlák, Meyers.
Trenér: Jared Bednar

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – J. Johnson, Set. Jones, Murphy (A), Tinordi, Roos, Regula – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Entwistle, Lafferty, Kurashev – B. Robinson, Khaira, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Pochmara, Schlenker – Mills, Murray

07:19 CHI 2 T. Johnson, sekání
13:44 COL 1:0 Cogliano (MacKinnon, D. Toews)
14:22 COL 2 Rodrigues, sekání
15:52 CHI 1:1 J. Toews (Kurashev, Athanasiou)
16:07 CHI 2 Entwistle, vysoká hůl
17:07 COL 2:1 Ničuškin (Rantanen, Lehkonen)