02.10.2022, 03:30 • Climate Pledge Arena, Seattle • Jan Prošek

Tipsport: 2.13 3.87 2.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl
Tři hvězdy utkání

1. Philipp Grubauer (SEA) – 17 zákroků
2. Yanni Gourde (SEA) – 2+1
3. Alex Wennberg (SEA) – 1+2 (06:02:27)
Seattle Kraken vyhrává tento přípravný zápas 4:0, od první do poslední minuty byl domácí celek výrazně lepším. Grubauer vychytal čisté konto.

Seattle právě vstřelil branku!
Domácí tento zápas vyhrají, kotouč do prázdné branky poslal po dobrém pasu spoluhráče YANNI GOURDE. Asistence: Alex Wennberg a Carson Soucy.

57:11

Hosté hrají v šesti.

56:43

Poolman se dostal k zakončení, jeho ránu zápěstím v pohodě kryje brankář.

55:44

Domácí celek pokračuje v aktivní hře a hosté se musí bránit dobrým akcím soupeře.

55:04

Komerční přestávka.

54:26

Pearson ujel po straně, dostal se do střelecké pozice, ale trefil pouze prostor vedle branky.

53:22

Borgen to zkoušel od modré čáry, snadná práce pro hostujícího brankáře. Demko si se střelou v pohodě poradil.

52:26

Schultz se dostal do zakončení, ale Myers jeho akci dokázal dobrým přístupem zblokovat.

52:20

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry ve třetí třetině. Krakeni diktují tempo hry.

50:55

Di Giuseppe se dostal ke střele z levého kruhu, s jeho pokusem si brankář Seattlu dokázal poměrně snadno poradit.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek vede o tři branky a míří za výhrou.

49:40

48:42

Geekie byl volný před brankou, ale spoluhráči mu přihrát nedokázali.

48:20

23:18, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají aktuálně hráči domácího celku.

47:15

47:15 Yanni GOURDE - 3:0

47:15

V pohodě hrající domácí celek navyšuje své vedení, Wennberg mohl jet na branku, ale ještě vylepšil pozici spoluhráči. Do šance se dostal a proměnil ji rychlou střelou YANNI GOURDE. Asistence: Alex Wennberg.

47:03

Domácí Gourde se dostal ke střele z předbrankového prostoru, ale gólmana prostřelit nedokázal.

45:52

Tentokrát se píská zakázané uvolnění na druhé straně, domácí se bez boje dostanou do útočného pásma.

45:34

Domácí celek se znovu poměrně rychle dostal do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

45:20

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Seattlu.

44:45

Z kraje třetí třetiny domácí celek navýšit své vedení a pokračuje v aktivní hře. Canucks se nemohou dostat do tempa.

44:27

Demko kryje další střelecký pokus domácích, následně se před jeho brankou strhla potyčka. Zdá se, že se vylučovat nebude.

43:51

Vince Dunn to vzal na sebe, jeho ránu zápěstím kryje brankář. Bude se vhazovat v útočném pásmu Seattlu.

43:30

Sledujeme rychlý hokej, hra se přenáší ze strany na stranu. Sprong pálil z dobré pozice, ale nedokázal překonat brankáře.

42:34

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Další domácí šanci měl Geekie, ale branku trefit nedokázal.

42:01

Hra je nyní přerušena pro ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

40:58

40:58 Alex WENNBERG - 2:0

40:58

Domácí celek z kraje třetí třetiny navyšuje své vedení, po rychlé akci svého týmu se prosazuje aktivně hrající ALEX WENNBERG. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Yanni Gourde.

40:42

Domácí celek pokračuje v aktivní hře, a tak se musí soupeř bránit.

40:01

Matty Beniers otevřel gólový účet tohoto zápasu. Nikdo další se k němu zatím nepřipojil, a tak po dvou třetinách vede domácí Seattle těsně 1:0.

40:00

39:40

Dickinsonův pokus byl hodně nepovedený, brankář zasahovat nemusel.

39:17

V přesilovce se podle oficiálních statistik hosté ke střele nedostali.

39:02

Jack Rathbone zakončoval z dobré pozice před brankou, ale domácí brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

38:44

Canucks se nemohou usadit v útočném pásmu.

38:30

McCann získal kotouč před vlastní brankou a rychle jej odehrál přes všechny čáry.

37:30

V závěru druhé třetiny mají možnost přesilovky hostující hokejisté, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

37:13

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Yanni Gourde – 2 min., sekání.

37:00

Hosté mají ponechanou výhodu, hrají v šesti.

36:34

Domácí se usadili v útočném pásmu, rána byla zblokovaná před brankou.

36:04

Brankář domácích po delší době přerušuje hru, komerční přestávka.

35:40

Bjorkstrand pálil od modré čáry, jeho pokus dokázal soupeř zblokovat před brankou.

35:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Krakeni se usadili v útočném pásmu, pokus o zakončení od modré čáry nevyšel podle představ.

34:31

17:10, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se také dokázali prosadit jako první.

33:08

Ofsajd přerušil akci Canucks. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:45

Wennberg připravil při vlastním oslabení střeleckou pozici spoluhráči, Oleksiak však minul branku.

32:18

Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se snadno dostal do útočného pásma, ale rána od modré čáry se nepovedla.

32:00

Yanni Gourde – 2 min., nedovolené bránění.

32:00

31:47

Grubauer vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej ve spolupráci s obránci udržet před brankovou čárou.

30:55

Hostující Lazar se dostal do střelecké pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, domácí celek vede zaslouženě o jednu branku.

29:33

Jesper Froden to zkoušel od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář Canucks mnoho práce.

29:08

Horvat pálil od modré čáry, výborně puk tečoval Myers, ale brankář Grubauer vytáhl velmi dobrý zákrok.

28:44

Mnoho hokejové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

27:47

Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu, následovala šance, se kterou si brankář dokázal poměrně snadno poradit.

26:42

26:42 Matty BENIERS - 1:0

26:42

Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení, dlouhodobou dobrou hrou Seattlu korunuje přesnou ránou z mezikruží MATTY BENIERS. Asistence: Andre Burakovsky a Adam Larsson

26:10

25:24

Hostující Jack Rathbone to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

24:49

Geekie, člen čtvrté formace domácích, se dostal do zakončení a jeho rána se odrazila od horní tyče mimo branku. Nechybělo moc a viděli jsme úvodní gól.

24:30

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, na výraznější šanci aktuálně čekáme.

23:42

Gourde měl odkrytou část branky, po rychlé kombinaci spoluhráčů zakončoval, ale jeho pokus o malý kousek minul branku.

23:14

Vyloučení hráči se vrací do hry, domácí hráči pokračují v aktivní hře, snadněji se dostávají do zakončení.

22:18

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

21:14

Sledujeme hru čtyři na čtyři, hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Myers následně minul branku.

20:46

Will Borgen – 2 min., hrubost.

Dakota Joshua – 2 min., hrubost.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav 0:0, nicméně domácí celek byl výrazně lepším. Na střely vede po první periodě 12:3.

20:00

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, více ze hry mají domácí hráči.

18:37

Ofsajd hostujícího celku, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:00

Burakovsky zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale rána od modré čáry se nepovedla podle představ.

17:19

Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Vancouveru.

17:00

Sedmnáct minut hry z první třetiny je pryč, na úvodní gól zápasu zatím čekáme.

16:22

Canucks rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma. Na výraznější šanci však zatím čekají.

15:50

Bjorkstrand si vypracoval dobrou šanci po akci spoluhráčů. Jeho rána z mezikruží končí nad brankou, možná puk jemně tečoval brankář.

15:18

Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

15:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, zatím na úvodní branku tohoto zápasu čekáme.

13:40

Domácí Adam Larsson ránou od modré čáry minul branku Canucks, brankář zasahovat nemusel.

13:30

9:3, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

13:08

Hraje se především ve středním pásmu, následnou šanci hostující hokejisté proměnit nedokázali.

12:20

Sledujeme rychlý hokej, který aktuálně mnoho šancí nenabízí. Nicméně, více ze hry mají domácí hokejisté.

11:11

Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat před brankou Canucks.

10:46

Domácí Beniers zakončoval z mezikruží, jeho projektil dokázal zblokovat Bo Horvat.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, stále platí bezbrankový stav.

09:35

Po individuální akci zakončoval Oliver Bjorkstrand, ale jeho pokus byl snadnou prací pro brankáře Demka.

08:17

Soucy to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus byl zblokovaný obranou Canucks.

07:40

Domácí Max McCormick vypálil z dobré pozice před brankou, jeho pokus kryje brankář Canucks. Bude se vhazovat.

07:11

Dva tři dobré zákroky nyní předvedl velmi rychle po sobě hostující brankář. Komerční přestávka. Domácí mají velký tlak.

06:28

Daniel Sprong – 2 min., hrubost.

Curtis Lazar – 2 min., hrubost.

06:26

Nyní už Demko dokázal přerušit hru, McCann měl velkou šanci, ale brankáře nepřekonat. Následně se na ledě strhla potyčka.

06:15

Wright zakončoval z horní hranice kruhu, jeho projektil končí v moci brankáře Demka.

05:42

Ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:12

Další přesilovku hrají domácí hokejisté, kteří se nyní marně pokouší získat útočné pásmo. Více ze hry mají hráči Seattlu.

04:52

Oliver Ekman-Larsson – 2 min., držení.

04:14

Vancouver vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme dobrou práci hostující obranné čtveřice.

04:01

Thatcher Demko byl připravený, dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Wright od modré čáry.

03:36

Při vlastním oslabení se do zakončení dostal hostující Pearson. Jeho pokus však končí mimo branku.

02:45

Phillip Di Giuseppe – 2 min., sekání.

02:04

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

01:47

Adam Larsson vypálil zápěstím z horní hranice kruhu, jeho projektil kryje připravený brankář Demko.

01:18

Will Borgen se výborně pohyboval před svou brankou a dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.

00:13

Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Seattlu. Následně domácí získali puk, a tak se směr hry otáčí.

00:01

Utkání právě začalo, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:01

Seattle Kraken: Grubauer (Hellberg) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – McCann, Beniers, Burakovsky – Gourde, Wennberg, Bjorkstrand – Sprong, Wright, Tanev – McCormick, Geekie, Froden

Vancouver Canucks: Demko – Ekman-Larsson, Myers, Rathbone, Schenn, Wolanin. Poolman – Pearson, Miller, Karlsson – Podkolzin, Horvath, Höglander – Joshua, Dickinson, Lazar – Dries, Aman, Di Giuseppe

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – O'Quinn, Knorr.
Seattle Kraken všechny tři přípravné zápasy vyhrál. Edmonton Oilers porazil 3:0, Calgary Flames 3:0 a Vancouver Canucks 4:3 v prodloužení.
Vancouver Canucks všechny dosavadní přípravné zápasy prohrál. Nestačil na Calgary Flames 2:3 v prodloužení a 0:4 a na Seattle Kraken 3:4 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

4:0

Branky a nahrávky: 27. Beniers (Burakovsky, Larsson), 41. Wennberg (Bjorkstrand, Gourde), 48. Gourde (Wennberg), 58. Gourde (Wennberg, Soucy)

Trenér: Dave Hakstol

Vancouver Canucks: Demko (Delia) – Ekman-Larsson, Myers, Rathbone, Schenn, Wolanin. Poolman – Pearson, Miller, Karlsson – Podkolzin, Horvath, Höglander – Joshua, Dickinson, Lazar – Dries, Aman, Di Giuseppe
Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – O'Quinn, Knorr

02:45 VAN 2 Giuseppe, sekání
04:52 VAN 2 Ekman-Larsson, držení
06:28 SEA 2 Sprong, hrubost