Extraliga dorostu

HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba

2:3

konec (1:2, 1:0, 0:1)

15.09.2022, 17:30 • Werk arena, Třinec • 1 • Skupina Východ • Igor Mainka (@igor_mainka)

Z WERK Arény je to pro dnešní den vše, ale již zítra zde startuje mužská Tipsport extraliga. Třinečtí Oceláři přivítají Motor České Budějovice. Na toto utkání vás srdečně zvu. (19:45:36)
Ostravané se ubránili i poslední akci a z dnešního utkání berou tři body za vítězství 3:2. O úspěchu týmu z moravskoslezské metropole rozhodla přesilovka pět minut před koncem, kterou proměnil ukrajinský obránce Stasjuk.

Právě ukrajinští hráči byli lídry Poruby v dnešním zápase. Hráči reprezentační sedmnáctky se vrátili na třinecký led po srpnovém President Cupu a znovu slavili nad Oceláři vítězství.

59:58

Zakázané uvolnění a poslední šance pro Třinec na vyrovnání.

59:43

Ostravští vyhodili puk vysokým obloukem do třinecké třetiny.

59:22

Ocelářům se i přes početní výhodu nedaří dostat do útočného pásma.

58:40

Vyhození Poruby končí zakázaným uvolněním. Domácí trenér Marek Malík si bere oddechový čas.

58:13

Třinečtí při hře bez gólmana přišli o puk, ale Yevtiekhov střelou ze středního pásma minul prázdnou branku.

57:46

Nahození od pravého mantinelu ze středního pásma raději gólman Milota přikryl vyrážečkou. Vhazování před třineckým brankářem.

56:37

Střela Hebara od modré čáry se odrazila od hrudi gólmana Láryše před ostravskou branku, kam se dral jeden z domácích po puku, jenže soupeř mu neumožnil dorazit černou gumu do branky.

56:18

Po přihrávce Koidy zakončoval od pravé tyče Yevtiekhov, ale bekhendovou střelou neprocpal puk mezi gólmanem a bližší tyčí.

55:38

Poruba právě vstřelila branku!
Ostravané využili přesilovou hru a jdou do vedení! Zpoza levého kruhu napřáhl ke střele SEMEN VIKTOROVIČ STASJUK a puk po jeho ráně se zastavil až v bráně. Asistence: Tobiáš Vehovský – 2:3.

55:14

Tvrdá střela Stasjuka nadělala domácím problémy, ale soupeř nedokázal puk dorazit do branky.

54:44

Vehovskému nesedla střela zpoza pravého kruhu, puk vyskákal mimo branku.

54:24

Příležitost pro Porubu! Mikula fauloval ve středovém kruhu protihráče a jde si sednout na trestnou lavici. Trest: Podražení, výše: 2 minuty.

52:58

Šance Granečného, ke kterému se dostala odražená střela z pravého kruhu. Třinecký útočník nedokázal puk dorazit za Láryšova záda.

52:39

Polovysoké nahození Matyáše Veselého Milota lapačkou vyrazil ke spoluhráčům.

51:40

Kontrolu nad pukem na chvíli převzali hráči Poruby, ale vůbec se netlačí k třinecké brance.

49:38

Oceláři s přibývajícím časem přidávají na aktivitě. Uvidíme, zda se jim podaří překlopit výsledek na svou stranu.

48:30

Dravecký zachytil odražený puk od mantinelu za modrou lajnou, ofsajd.

48:13

Nahození Čmiela od levého mantinelu končí v Láryšově výstroji.

47:40

Už při plném stavu hráčů na ledě si to namířil na třineckou branku Indrst, ale byl zblokován třineckým hráčem.

47:00

Sajdok dostal puk za obranu, ale neměl dostatečnou rychlost, aby v klidu kličkou zakončil svůj únik.

46:11

Pohludka vystřelil z pravého kruhu přes obránce Veselého a puk orazítkoval levou tyč Láryšovy branky!

45:37

Oceláři několikrát zahrozili před Láryšovou brankou, ale prudké střely z vrcholů kruhů a následné dorážky gólový úspěch nepřinesly.

45:08

Domácí přesilovka bude zdvojnásobena. Na trestnou lavici zamířil Pavlíček, který inkasoval dvě minuty za hákování.

44:38

V dobré střelecké pozici se ocitl Urbánek, který se u pravé tyče dostal k odraženému puku, ale padajícího brankáře Láryše nedokázal prostřelit.

44:18

Nahození Draveckého od modré čáry propadlo až k brankáři Láryšovi, který puk vyrazil vedle branky.

43:29

Třinec si zahraje přesilovku, poté co Veselý fauloval třineckého hráče kolenem. Za svůj čin obdržel trest ve výši dvou minut.

42:58

Skorokhod střelou od pravé tyče trefil bližší tyč.

42:45

Yevtiekhov našel krásnou přihrávkou před brankou rozjetého Skorokhoda, který zkoušel na Milotu bekhendovou kličku, ale třinecký gólman vyrazil střelu soupeře betonem.

42:25

Třinečtí oslabení přežili a sami zahrozili, Granečný si najel z pravé strany mezi kruhy, odkud vystřelil, jenže puk v brance neskončil.

41:03

Zpoza levého kruhu to také zkoušel hráč číslo 5, ale jeho pokus vyrazil brankář Milota. Porubský hráč s číslem 5 v zápise o utkání chybí.

40:37

Tečovaná střela Yevtiekhova zpoza levého kruhu prolétla nad brankou.

40:07

Třinečtí zachytili puk v obranném pásmu a vyhodili jej do porubské třetiny.

40:01

Ocelářům se ve druhé části podařilo vyrovnat skóre, avšak šancí na obou stranách ubylo. Vyrovnaný duel pravděpodobně rozhodne třetí třetina. Velmi může napovědět dvojnásobná přesilovka v jejím úvodu, kterou sehrají hráči Poruby.

40:00

40:00

To bude nepříjemný vstup do třetí třetiny. Ten odstartují domácí 75 sekundovým oslabením o dvou hráčích. Na dvě minuty za podrážení byl vyloučen Vojtěch Granečný.

39:45

Domácím se po nepřesném nahození soupeře podařilo vyhodit puk k porubské brance.

39:16

V závěru druhé třetiny si přesilovku zahraje Poruba. Střelec vyrovnávací branky Zielinski byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

38:41

Nahození Bortoliho od modré čáry pozlobilo Třinecké, brankář Milota puk vyrazil vedle sebe, naštěstí pro něj si jeho spoluhráč kopl puk vedle branky.

38:07

Hebar našel přihrávkou z levého rohu před brankou Mikulu, ale ten rychlou střelou z otočky neprostřelil Láryšovy betony.

37:49

Třinec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Nahození ALEŠE ZIELINSKÉHO od modré čáry dolétlo až do pravého horního rohu Láryšovy branky! Asistence: David Lukas Holub – 2:2.

37:40

Po přihrávce Pohludky od pravého mantinelu si Holub zpracoval puk a vystřelil z vrcholu levého kruhu. Brankář Láryš se stihl přesunout k druhé tyči a střelu zneškodnil.

36:58

Závar před porubskou brankou hosté ubránili a dokázali vyhodit puk k domácí brance.

36:18

Třinec si zahraje v početní převaze. Na dvě minuty za podrážení byl vyloučen Oleksii Yevtiekhov.

36:18

Při signalizovaném vyloučení Rybnikár nahrál do střelecké pozice Urbánkovi, ale tomu puk sjel mezi kruhy od hokejky vedle branky.

35:12

Po křížné přihrávce Yevtiekhova se napřáhl v levém kruhu ke střele Koida, jeho prudký pokus gólman Milota vykryl.

34:40

Byrtus se u pravého mantinelu uvolnil kolem Bortoliho a zápěstím vystřelil na branku. Pozorný Láryš puk schoval do výstroje.

33:31

Oceláři vyhráli buly, Byrtus vypálil zpoza levého kruhu a gólman Láryš musel do akce, protože tam nebezpečně dojel Granečný, který se snažil protlačit puk kolem pravé tyče do branky. Porubský gólman v leže prostor utěsnil.

33:25

Po přihrávce Zielinského si Mrtka popojel o pár metrů dopředu a prudce zápěstím vystřelil na branku. Puk se od některého z hráčů odrazil do ochranné sítě.

31:59

Už při hře v plném počtu se odhodlal ke střele od pravého mantinelu Stasjuk, ale jeho slabý pokus skončil v Milotově lapačce.

30:32

Rybnikár byl zcela volný mezi kruhy, kam dostal přihrávku, ale bleskovou střelou donutil k fantastickému zákroku porubského brankáře.

29:58

Po buly pálil od modré čáry Mrtka a puk jen prosvištěl kolem pravé tyče Láryšovy branky.

29:51

Přesilovka Ostravanům dlouho nevydržela. Na dvě minuty za podrážení byl vyloučen Petr Sobol.

29:42

Poruba se dočká další přesilové hry. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Vojtěch Granečný.

27:55

Domácí oslabení přežili a při hře v plném počtu Švančara projel modrou čarou a z osy hřiště nahodil puk na branku. Připravený Láryš schoval puk do výstroje.

26:28

Ostravané několikrát vystřelili od modré čáry, ale brankáře Milotu neohrozili.

25:15

Domácí přežili jedno oslabení a následuje druhé. Solowski si u mantinelu přidržel protihráče a rozhodčí jej vyloučil na dvě minuty.

24:58

Brankář Milota musel do akce, ale se střelou Poruby z pravé strany si poradil a přerušil hru.

24:07

Domácím se dařilo nepouštět soupeře do tlaku a navíc sami ujeli na branku Poruby. Přihrávku Švančary na Bláhu při přečíslení dva na jednoho na poslední chvíli přerušil porubský obránce.

23:11

Pohludka zbytečným krosčekem u mantinelu oslabil svůj tým. Domácí útočník inkasoval dvouminutový trest. Poruba si zahraje první přesilovou hru.

23:04

Po nahození Draveckého už ano, protože jeho střelu od modré čáry kryl s přehledem Láryš.

22:56

Dlouhé vyhození Stasjuka od vlastního kruhu končí zakázaným uvolněním. Porubští nemohou střídat.

22:08

Bekhendové nahození Pohludky od pravého mantinelu si brankář Láryš pohlídal a puk schoval do lapačky.

20:18

Domácí hned v úvodu měli šanci, přihrávku Švančary zpoza branky zkoušel zakončit Mikula, ale puk se mu zamotal mezi brusle.

20:01

Ostravský tým v první třetině překvapil, využil několik chyb domácích a dostal se do dvoubrankového vedení. To ale do konce první části neudržel, protože tlak před porubskou brankou proměnil v první gól Třince Rybnikár.

20:00

19:55

V závěrečných sekundách ještě Rybnikár hledal od mantinelu před brankou Urbánka, ale puk na poslední chvíli zachytil porubský hráč.

18:26

Slezané snižují! Tlak před porubskou brankou využil důraznou hrou MICHAL RYBNIKÁR, který na druhý pokus dostal puk přes Láryšův beton do porubské branky! Asistence: David Lukas Holub, Štěpán Urbánek – 1:2.

18:12

Vynikající šance domácích! Rybnikár z levého rohu přihrál Pohludkovi, který z první vypálil přímo do brankáře Láryše.

17:15

Mikula zkoušel vystřelit z pravé strany přes Pavlíčka, ale tečovaná střela prolétla kolem levé tyče.

16:44

Po pár sekundách hry je tady znovu vhazování po Milotově pravici.

16:31

Třinci se první třetina vůbec nedaří, nepřesná přihrávka přes většinu čar končí zakázaným uvolněním.

16:04

S Třincem to nevypadá dobře! Chyba v obraně, únik Poruby do situace dva na jednoho, který se rozhodl vyřešit střelou o pravou tyč RODION KOIDA! Asistence: Daniil Skorokhod – 0:2.

15:30

Po buly zkoušel nahodit puk od modré čáry Zieliniski, jenže kotouč nedolétl k soupeřově brance. V cestě stál bek Poruby.

15:03

Nahození Bortoliho od modré čáry gólman Milota vyrazil, domácí se vydali do protiútoku, ale jejich snaha skončila v ochranné síti.

14:43

Nepovedená hra Ocelářů po mantinelu končí zakázaným uvolněním. Vhazování po Milotově pravici.

13:45

Domácím se kombinace v útočném pásmu nevydařila, Zielinského přihrávku zachytil hráč Poruby a odeslal puk za modrou čáru.

12:54

Chyba třineckých hráčů, do úniku se vydal Hansel, zkusil střelu mezi betony, ale brankář Milota si toto místo pohlídal a střelu vyrazil.

12:35

Po přihrávce Draveckého střílel z pravého kruhu Pohludka, ale trefil tyč.

12:20

Ocelářům se nedaří usadit se v útočném pásmu.

11:50

Problém pro Porubu. Před třineckou brankou fauloval Oleksii Yevtiekhov, když podrazil třineckého hráče a nabídl domácím téměř minutovou přesilovku o dvou hráčích.

11:25

Rybnikár hledal zpoza branky u levé tyče neobsazeného Urbánka, tomu puk v gólové pozici přeskočil hokejku.

11:12

Prudká střela Pohludky zpoza pravého kruhu, brankář Láryš byl připraven a puk schoval do výstroje.

10:53

Hostům se podařilo vyhodit puk za modrou čáru.

10:45

Bortoli u mantinelu podrazil domácího Mikulu a domácí si zahrají dvouminutovou přesilovou hru.

09:48

Velká šance Třince! Domácí vykombinovali obránce Poruby, Urbánek dostal od Pohludky přihrávku z levé strany do pravého kruhu a střelou z voleje orazítkoval bližší tyč branky za bezmocným Láryšem.

09:06

Nahození Bodnara po buly se odrazilo od jednoho z třineckých hráčů do boční sítě Milotovy branky.

08:14

Ostravané se dostávají do vedení! Střelu Bodnara od modré čáry vyrazil brankář Milota pouze vedle sebe, kde si jako první dojel k puku DANIIL SKOROKHOD a dorazil puk do odkryté branky! Asistence: Mykyta Bodnar, Rodion Koida – 0:1.

06:57

Nahození Draveckého od modré čáry vyrážečkou odrazil do zadního plexiskla brankář Láryš.

05:59

Oceláři špatně střídali, soupeř jel ve třech na brankáře, ale domácí se stihli včas vrátit. Brankář Milota celou akci podpořil výborným zákrokem proti střele Yevtiekhova po přihrávce Koidy.

03:30

Poruba měla výhodu přečíslení dva na jednoho, ale Yevtiekhovu přihrávku na Koidu zachytil třinecký obránce.

02:51

Špatná přihrávka hráčů v červených dresech končí zakázaným uvolněním. Vhazování před Láryšem.

02:08

Pohludka kroužil v útočném pásmu, ale bránící hráč Poruby jej vytlačil za modrou čáru. Domácí zůstávají u puku.

00:50

Na druhé straně hledal Yevtiekhov bekhendovou přihrávkou z pravého kruhu u levé tyče Skorokhoda, ale nebyl úspěšný.

00:15

Utkání odstartovalo zostra, hned po pár sekundách vyslal od modré prudkou ránu Zielinski, ale gólman Láryš zasahovat nemusel, puk mu prolétl kolem pravé tyče.

00:01

Hráči už jsou na ledě, úvodní pozdrav mají za sebou, za malou chvíli odstartuje zápas.
Ve WERK Aréně se vše pomalu připravuje k zahájení zápasu. Světla se rozsvítila na plný výkon, rozhodčí jsou na ledě, jen se čeká na hlavní aktéry.

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Mrtka, Byrtus, Čmiel, Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub (A) – Švančara (A), Ostřížek, Urbánek (C), Rybnikár, Blaha, Granečný, Sajdok, Mikula, Pohludka, Hebar.
Trenér: Malík.

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Sobol) – Gebauer, Bodnar, Veselý, Bortoli, Pavlíček, Stasjuk – Indrst, Hansel, Veselý, Foltýn, Koida, Zachariasz, Skorokhod, Sobol (C), Vehovský, Yevtiekhov, Hlaváč.
Trenér: Moravec.

Rozhodčí: Pavel – Bartoň, Tvrdý.
Souboj dorosteneckých týmů Třince a Poruby bude také soubojem osobností. Na trenérské lavičce Ocelářů bude stát bývalý obránce NHL Marek Malík, na straně Poruby pak bývalý reprezentant a ikona Vítkovic David Moravec.

Druhý jmenovaný to bude mít letos složité. Jeho celek se v loňské sezóně zachraňoval ve skupině o 21. – 24. místo. Druhým místem ve skupině se vyhnul závěrečné baráži a případnému sestupu do Ligy dorostu.

Ostravané se mohou chlubit povedenou přípravou. Na turnaji Ostrava Cup získali třetí místo, když za sebou nechali Nitru, Vítkovice a Trenčín.

Třinečtí v letní přestávce omladili tým. To se projevilo i na President Cupu, kde Oceláři skončili těsně pod podiem. Lepší byly Karlovy Vary, Riga i reprezentace Ukrajiny.
Letošní ročník Extraligy dorostu je rozdělen na tři části. V té první se 24 týmů utká dvoukolově ve třech skupinách o přímý postup do play-off a do kvalifikace.

Nejlepší čtyři z každé skupiny si to ve druhé fázi rozdají o co nejlepší postavení před play-off. Spodní čtyři z každé skupiny budou bojovat o zbývající čtyři místenky ve vyřazovací fázi. I tady se hraje dvoukolově. Poslední dva celky sestoupí.

Třetí částí je pak play-off. To se bude hrát v osmifinále na dva vítězné zápasy, ve čtvrtfinále a semifinále na tři a ve finále na čtyři zápasy. Lepší tým začíná sérii doma. Vyřazovací boje čeká také týmy ze 7. až 10. místa ze skupiny o postup do play-off. Ty se v sérii na tři vítězné zápasy utkají o neúčast v baráži, kam zamíří poražené týmy.
Hezké čtvrteční odpoledne. Juniorská extraliga už odstartovala, v plném proudu je také žákovská liga 9. tříd. Svůj start si dnes odbyde dorostenecká extraliga. Ve velké WERK Aréně se představí domácí Oceláři a porubský RT Torax. Od klávesnice vás vítá Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 19. Rybnikár (Holub, Urbánek), 38. Zielinski (Holub) – 9. Skorokhod (Bodnar, Koida), 17. Koida (Skorokhod), 56. Stasjuk (Vehovský)

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Sobol) – Gebauer, Bodnar, F. Veselý, Bortoli, Pavlíček, Stasjuk – Indrst, Hansel, M. Veselý, Foltýn, Koida, Zachariasz, Skorokhod, Sobol (C), Vehovský, Yevtiekhov, Hlaváč.