Marcos Giron – Alex Molčan

0:3 3:6, 2:6, 4:6

30.06.2022, 12:05 • kurt č. 16 • 2. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 1.56 2.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Alex Molčan začal zápas strateným podaním, ale to bola jeho najslabšia chvíľa v celom stretnutí, pretože odvtedy na kurte dominoval a jeho výkon spĺňal najvyššie kritéria. Celkom určite to bol pre Molčana najlepší zápas na tráve v tejto sezóne, ktorým si zabezpečil účasť v treťom kole Wimbledonu a súperom mu v ňom bude buď ďalší americký tenista Taylor Fritz alebo domáci Alastair Gray. Giron dnes jednoducho nemal šancu proti skvelo hrajúcemu Molčanovi, veď slovenský tenista mal na konte až o devätnásť víťazných úderov viac, čo je obrovský rozdiel. Z tohto zápasu je to odo mňa všetko, lúčim sa s vami s príjemným konštatovaním, že Alex Molčan bude slovenským zástupcom v treťom kole mužskej dvojhry na Wimbledone, čo je ďalší skvelý pokrok v jeho sľubne rozbiehajúcej kariére! (14:02:28)

Koniec zápasu

4:6

Priamym bodom Alex Molčan ukončuje zápas, v ktorom trochu prekvapivo suverénne zdolal Marcosa Girona po setoch 6:3, 6:2 a 6:4, takže sa teší z postupu do tretieho kola na Wimbledone!

0-40

Molčan trafil víťazný dropshot a má k dispozícii tri mečbaly!

0-30

Forhend z rakety Girona zamieril do jasného autu.

0-15

Molčan podáva na víťazstvo a postup do tretieho kola Wimbledonu, Giron je frustrovaný po svojej chybe.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Nepresný Molčanov bekhend po čiare, takže Giron ešte odvrátil hroziaci koniec a znižuje na 4:5 v treťom sete.

40-30

Molčan si musí na mečbal počkať, keďže trafil bekhend do siete.

30-30

Giron si trúfol na forhend krížom z ťažkej pozície, ale bol víťazný.

15-30

Giron odpovedá štvrtým esom v zápase.

0-30

Molčan parádne dobehol skrátenie a ešte zahral víťazný bekhendový volej chrbtom k sieti.

0-15

Začiatok lepší pre Molčana, pretože Giron poslal bekhend do siete.

3:5

Dlšia výmena, ktorú Molčan zakončil vynikajúcim skrátením a vedie 5:3 v treťom sete, takže Giron bude podávať na udržanie v zápase.

30-40

Molčan výkrikom oslávil dôležitý víťazný forhend, po ktorom má gembal.

30-30

Molčan nevrátil Gironov bekhendový return pod nohy a čaká ho dôležitý bod.

15-30

Giron sa pokúsi ešte chytiť a padol mu víťazný forhendový return po čiare.

0-30

Kvalitný víťazný forhend po čiare približuje Molčana ku gembalom.

0-15

Molčan si na sieti vychutnal záverečný forhendový volej.

3:4

3:4

3:4

Molčan sa neubránil ofenzíve Girona, ktorý stále žije a znižuje na 3:4 v treťom sete.

40-30

Giron bol pri sieti a Molčan zvolil pokus o lob, ktorý mal ďaleko od presnosti.

30-30

Teraz Giron skrátenie dobehol aj vrátil, ale Molčan mal dostatok času na víťazné bekhendové obhodenie.

30-15

Ale skvelý cit má v pravej ruke Molčan, predviedol ďalší víťazný dropshot.

30-0

Molčanov bekhend bol dlhý.

15-0

Giron otvára gem na podaní tretím esom v zápase.

2:4

Vôbec to však nevadí, pretože Molčan bol úspešný na sieti a vedie 4:2 v treťom sete.

30-40

Molčan sa teraz trochu uponáhľal a prerušil výmenu, lenže return Girona spadol na základnú čiaru, a tak slovenský tenista stratil bod.

15-40

Opäť raz víťazné skrátenie od Molčana, ktorý má dva gembaly.

15-30

Naopak Molčan na sieti veľmi pevný, pripisuje si víťazný forhendový volej.

15-15

Giron nevyužíva svoju šancu, prechod na sieť bol správnou voľbou, lenže bekhendový volej nedostal cez sieť.

15-0

Po dlhej dobe prehral Molčan prvú výmenu pri hre na podaní, keď jeho forhend doletel za základnú čiaru.

2:3

2:3

2:3

Giron zvládol smeč takmer od základnej čiary a ešte si drží nádej, pretože znižuje na 2:3 v treťom sete.

40-30

Gem sa ešte pretiahne, pretože Gironov bekhend skončil v sieti.

40-15

Čopovaný bekhend Molčanovi nevyšiel a letel do siete, takže Giron má dva gembaly.

30-15

Molčan sa dostal do defenzívy, z ktorej nedostal do kurtu bekhendový úder.

15-15

Ďalšiu výmenu Giron rozhodol víťazným forhendom k základnej čiare.

0-15

Giron sa rozhodol vôbec po prvýkrát prejsť po podaní na sieť, ale vyhodil bekhendový volej.

1:3

Giron si môže spytovať svedomie, pretože na sieti pokazil jednoduchý volej a Molčan tak vedie 3:1 v treťom sete.

40-A

Molčan zatiaľ dokáže reagovať výborne v ťažkých situáciach, výmenu rozhodol hneď druhým útočným forhendom.

40-40

Lenže Giron má na svojej strane šťastie, jeho víťazný bekhend zaznamenal s veľkou pomocou pásky.

40-A

Takticky zvládnutá výmena zo strany Molčana, ktorý si počkal na vyhodený forhend Girona.

40-40

Vôbec prvá dvojchyba Molčana v zápase, takže musí ísť cez zhodu.

30-40

Molčanovi nesadol forhend po nízkom čopovanom bekhende od Girona, takže gem pokračuje.

15-40

Ale priamy bod vo vhodnej chvíli a dva gembaly pre Molčana.

15-30

Tak nebude to až tak jednoduchý gem pre Molčana, ktorý nedostal bekhend na druhú stranu.

0-30

Kvalitné podanie Molčana a tvrdý forhend prinútili Girona k chybe.

0-15

Pokus o skrátenie zo strany Girona bol mizerný.

1:2

1:2

1:2

Na záver aj pekný víťazný bekhend Girona, ktorý sa ešte pokúsi zápas zdramatizovať a znižuje na 1:2 v treťom sete.

40-0

Giron sa môže trochu povzbudiť, pretože jeho tvrdý forhend bol víťazný.

30-0

Ani forhend Molčanovi nepadol do kurtu, ale to mu asi vadí najmenej.

15-0

Nepresný krížny bekhend Molčana, ktorý však už nepotrebuje zabrať na returne.

0:2

Priamy bod ukončil gem, po ktorom Molčan vedie 2:0 v treťom sete a mieri za postupom do tretieho kola.

0-40

Giron sa vybral na sieť, ale Molčan ho forhendom doslova prestrelil.

0-30

Molčanovi tam padá v týchto chvíľach úplne všetko, pripisuje si víťazný forhendový úder.

0-15

Giron vyzerá byť výrazne frustrovaný, jeho ďalší bekhend letel do siete.

0:1

Výborný tlak od Molčana do bekhendovej strany Girona, ktorý mu umožnil prejsť na sieť a zahrať víťazný volej, takže aj do tretieho setu vstupuje slovenský tenista najlepším možným spôsobom!

30-40

Prvý z nich nevyužije, pretože Molčanovi nevyšiel ambiciózny forhend po čiare.

15-40

Rýchle Molčanove nohy, ktorými si vynútil pokazený bekhendový volej Girona a slovenský tenista má ďalšie brejkbaly!

15-30

Molčan sa naozaj snaží tlačiť do Gironvho bekhendu, odkiaľ priletel ďalší nepresný úder.

15-15

Molčanov bekhend zamieril do siete.

0-15

Tretí set začal Molčan úspešne aj s pomocou pásky, keď Giron na sieti pokazil forhendový volej.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Marcos Giron.

0:0

2:6

Esom na stred ukončil Molčan druhý set, ktorý získal ešte jednoznačnejším spôsobom a už iba jeden set ho delí od postupu do tretieho kola na Wimbledone!

0-40

Gironov riskantný forhendový return nevyšiel a Molčan má k dispozícii tri setbaly!

0-30

Skvelý prechod na sieť od Molčana zakončený precíznym forhendovým volejom.

0-15

Molčan sa tlačil do bekhendovej strany Girona, nakoniec sa dočkal jeho úderu za základnú čiaru.

2:5

2:5

2:5

Víťazný forhend Girona na záver, takže americký tenista znižuje na 2:5 v druhom sete.

40-0

Giron trafil eso von z kurtu, jeho druhé v zápase.

30-0

Molčan netrafil forhend do kurtu, ale za tohto stavu si to rozhodne môže dovoliť.

15-0

Giron po krátkom údere od Molčana prešiel na sieť a slovenský tenista nedostal lob do kurtu.

1:5

Vôbec to však Molčanovi nemusí vadiť, keďže po priamom bode vedie už 5:1 v druhom sete.

15-40

Giron ju odvrátil, pretože jeho bekhendový útok prinútil Molčana k úderu do siete.

0-40

Priamy bod a Molčan sa môže pokúsiť o čistú hru.

0-30

Molčan pokračuje v sebavedomom výkone a pripisuje si už štvrté eso v zápase.

0-15

Tentokrát Molčan vytiahol forhendové skrátenie a opäť bolo úspešné.

1:4

1:4

1:4

Priamy bod pre Girona, ktorý v druhom sete aspoň odvrátil katastrofu a znižuje na 1:4.

40-15

Konečne to už vyzerá na podržané podanie pre Girona, ktorý na sieti zahral víťazný forhendový volej.

30-15

Molčan sa chcel postarať už aj trochu o exhibíciu, ale jeho úder medzi nohami letel úplne mimo.

15-15

Lenže v ďalšej výmene už Giron nepochodil a bekhend trafil do siete.

15-0

Giron si už potrebuje udržať podanie za každú cenu a začína priamym bodom.

0:4

Gironovi sa naďalej nedarí, vyhodil forhend a Molčan má komfortný náskok 4:0 v druhom sete.

15-40

Dokonca eso na stred a Molčan má dva gembaly.

15-30

Molčan si pripisuje priamy bod.

15-15

Malý úspech pre Girona, ktorý vo výmene uspel útočným forhendom.

0-15

Molčan na sieti zahral kratší forhendový úder, ktorý Giron síce dobehol, ale nedostal cez sieť.

0:3

0:3

0:3

Vynikajúca hra v podaní Molčana, ktorý výmenu rozhodol presným forhendovým returnom a Giron ho už nevrátil, takže slovenský tenista vedie už 3:0 v druhom sete!

40-A

Druhý brejkbal v geme prichádza vzápätí, pretože Giron si neporadil s nízkym čopovaným bekhendom od Molčana!

40-40

Ten nedokázal zužitkovať, keďže nebol dobre postavený k forhendovému úderu.

40-A

Ďalší náročný víťazný bekhendový volej pre Molčana, za ktorým sa natiahol a má ďalší brejkbal!

40-40

Ale stále je Giron pod tlakom, pretože na sieti pokazil jednoduchý forhendový volej.

40-30

Giron zvládol preňho podstatnú výmenu, keď si forhendom vynútil chybu Molčana.

30-30

Ale Molčanovi tam toho naozaj padá dosť, trúfol si na víťazný forhendový return po čiare.

30-15

Kvalitný útok Girona, ktorý zakončil smečom.

15-15

Eso prišlo vhod pre Girona.

0-15

Giron akoby nevedel čo má hrať, dlhú výmenu zakončil forhendom do siete.

0:2

Molčan má aj veľké šťastie, keď jeho tesné eso potvrdilo jastrabie oko a slovenský tenista vedie 2:0 v druhom sete.

0-40

Priamy bod pre Molčana, ktorý môže rýchlo potvrdiť brejk.

0-30

Skvelý Molčan aj na sieti, keď trafil ťažký víťazný halfvolej.

0-15

Molčanovi zatiaľ vychádzajú dropshoty, teraz sa postaral o ďalšie úspešné skrátenie.

0:1

Molčan diktoval tepmo v ďalšej výmene a rozbehal Girona, ktorému nevyšlo zúfalé bekhendové obhodenie a slovenský tenista má výborný vstup do druhého setu!

30-40

Giron na sieti nemusel hrať volej, pretože dostal Molčana do úzkych predchádzajúcim forhendom.

15-40

Molčan bol vo výmene aktívnejší a po presnom krížnom bekhende k pravej čiare má dva brejkbaly!

15-30

Giron si pomáha priamym bodom v kritickej situácii.

0-30

Výmenu ovplyvnila páska a Giron na ňu zareagoval len pokazeným čopovaným bekhendom.

0-15

Na začiatok druhého setu Molčan predviedol pekný víťazný bekhendový return krížom.

0:0

0:0

3:6

Druhý setbal už Molčan využíva, situáciu mu uľahčilo kvalitné podanie a dobrý nábehový forhend, po ktorom ukončil prvý set víťazným volejom!

30-40

Už sa hrajú trochu dlhšie výmeny a Molčan na konci tejto bol neskoro pri forhende, ktorý vyhodil.

15-40

Giron na sieti zle nastavil raketu a forhendový volej poslal do autu, takže Molčan má dva setbaly!

15-30

Veľmi dôležitá a dlhá výmena, Giron bol včas pri Molčanovom skrátení, lenže forhend trafil za základnú čiaru.

15-15

Giron mu tento gem nedá zadarmo, pretože sa tiež objavil na sieti a Molčanov lob nemal šancu na úspech.

0-15

Molčan hrá na sieti veľmi kvalitne, pripravil si pozíciu na víťazný smeč.

3:5

Veľmi nízko musel hrať Molčan svoj forhendový úder, ktorý poslal do siete a Giron znižuje na 3:5 v prvom sete.

40-15

Zdá sa, že Giron si splní svoju povinnosť, ktorou je podržať si podanie, pretože Molčan zlyhal pri pokuse o bekhendové obhodenie.

30-15

Giron si rozbehal Molčana a trafil víťazný forhend po čiare.

15-15

Molčan urobil veľmi dobre, že si zobral jastrabie oko, pretože jeho bekhend skončil na základnej čiare a v opakovanej výmene prestrelil Giron bekhendový úder.

15-0

Giron podáva na udržanie v prvom sete a jeho forhendový tlak mu priniesol prvý bod.

2:5

2:5

2:5

Ďalší dôležitý priamy bod pre Molčana, ktorý odvrátil brejkbal a potvrdil brejk, preto vedie už 5:2 v prvom sete.

40-A

Giron si trochu ustúpil pri bekhendovom returne, ale nedostal ho na druhú stranu.

40-40

Molčan však nezaváhal a presným forhendom zatlačil Girona do neriešiteľnej pozície.

A-40

Vzápätí ten istý problém z forhendovej strany Molčana, ktorý bude čeliť brejkbalu!

40-40

Dlhý gem bude pokračovať, keďže Molčan trafil bekhend do siete.

40-A

Tretí gembal pre Molčana po priamom bode.

40-40

Prvý nepripravený prechod na sieť od Molčana v zápase a Giron ho potrestal bekhendovým obhodením po čiare.

40-A

Veľmi dlhá výmena od základnej čiary, v ktorej predsa len Molčan pretlačil Girona a prinútil ho k bekhendovej chybe.

40-40

Ale gem bude pokračovať, Molčan nezvládol zahrať presný nábehový forhend.

30-40

Molčan v dôležitej chvíli vyťahuje veľkú zbraň v podobe precízneho skrátenia.

30-30

Veľmi pekná výmena, ktorá však žiaľ pre slovenských fanúšikov skončila nádherným víťazným krížnym bekhendom Girona.

15-30

Ale aj Molčan samozrejme vie chybovať, teraz bol neskoro pri forhende a poslal ho za základnú čiaru.

0-30

Molčan je už lepším hráčom na kurte, forhend Girona zamieril do siete.

0-15

Molčan má pred sebou dôležitý gem na podaní a začína ho víťazným forhendom.

2:4

Giron vôbec netrafil forhend ideálne a ten letel do jasného autu, preto Molčan vedie už 4:2 v prvom sete!

40-A

Brejkbalová šanca pre Molčana, ktorý bol trpezlivý a dočkal sa Gironovho bekhendu do siete!

40-40

Parádny bekhendový return Molčana, po ktorom zakončil na sieti forhendovým volejom.

40-30

Priamy bod pre Girona, ktorý má gembal.

30-30

Molčan sa opäť vydal na sieť, kde zahral víťazný volej.

30-15

V tejto výmene mohol niečo Molčan ukázať, lenže jeho nečisto trafený forhend vyletel mimo.

15-15

Ale aj Giron sa dopustil pomerne jednoduchej chyby z forhendu.

15-0

Molčanov krížny bekhend skončil v sieti.

2:3

2:3

2:3

Molčan však potvrdil svoje ďalšie podržané podanie a je vo vedení 3:2 v prvom sete.

15-40

Čistá hra to však nebude, pretože Giron vyhral nasledujúcu výmenu.

0-40

Molčan na sieti zatiaľ zrejme neurobil chybu, jeho voleje boli opäť presné a priniesli mu bod.

0-30

Zatiaľ najkrajší úder zápasu, keď Molčan vytiahol úspešný bekhendový lob z ťažkej pozície.

0-15

Molčan otvára gem na podaní priamym bodom.

2:2

Škoda pre Molčana, ktorý netrafil forhend do kurtu a Giron vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

40-30

Giron si opäť výrazne komplikuje gem na podaní, jeho bekhend zamieril do autu.

40-15

Molčan výborne skryl svoj úmysel zahrať dropshot do poslednej chvíle, aj preto bol úspešný.

40-0

Ani forhend Molčana nie je úspešný, pretože ho trafil do siete a Giron má opäť našliapnuté na čistú hru.

30-0

V tejto výmene mal Molčan lepšiu pozíciu, lenže jeho bekhend skončil za základnou čiarou.

15-0

Giron pritlačil hneď forhendovým úderom a Molčan sa neubránil.

1:2

1:2

1:2

Esom von z kurtu Molčan potvrdzuje podanie a je vo vedení 2:1 v prvom sete.

15-40

Po priamom bode má Molčan dva gembaly.

15-30

Tento gem vyzerá nádejne pre Molčana, keď si počkal ne Gironovu chybu z bekhendu.

15-15

Technické údery zatiaľ Molčanovi nejdú, pretože ďalší čopovaný bekhend nedostal cez sieť.

0-15

Nátlaková hra od Molčana, ktorý si vynútil chybu Girona.

1:1

Otvorená výmena od základnej čiary, ktorá skončila forhendom Girona do siete a Molčan si berie ihneď stratené podanie späť!

40-A

Giron vycítil šancu ísť vpred, lenže jeho forhendový volej letel do siete a Molčan má brejkbal!

40-40

Molčan opäť na sieti, kde sa mu darí a po ďalšom víťaznom voleji dostáva gem na zhodu.

40-30

Pripravený útok Molčana, ktorý po tvrdom forhende zakončil na sieti volejom.

40-15

Čistá hra to nebude, keďže Giron urobil bekhendovú chybu.

40-0

Gironovi pomáha aj šťastie, pretože páska pomohla jeho forhendu na Molčanovu polovicu.

30-0

Ďalšia nevynútená chyba Molčana z forhendu, keď ho poslal za základnú čiaru.

15-0

Giron zahral dostatočne dlhý forhend a Molčan už bekhendový úder nedostal do kurtu.

1:0

Zbytočné chyby Molčana, ktorý stratil hneď prvé podanie po čopovanom bekhende do siete!

A-40

Predsa len má Giron brejkbal hneď v prvom geme, keďže Molčan napálil forhend do siete!

40-40

Prvý gem sa však dostáva na zhodu, pretože Molčanov forhend bol nepresný.

30-40

Ďalšia pekná výmena zakončená víťazným krížnym bekhendom Molčana.

30-30

Priamy bod pre Molčana, ktorý je stále pod tlakom.

30-15

Molčan po prvýkrát na sieti a dokázal zahrať víťazný volej.

30-0

Giron od úvodu ukazuje svoj potenciál, teraz dlhšiu výmenu zakončil víťaznym krížnym forhendom.

15-0

Zápas začal nevynútenou chybou z rakety Molčana.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Vitajte pri sledovaní druhého kola Wimbledonu, v ktorom jediný slovenský zástupca v mužskej dvojhre Alex Molčan narazí na amerického tenistu Marcosa Girona. Ten v prvom kole nedal takmer žiadnu šancu vychádzajúcej dánskej hviezde Runemu, s ktorým si poradil presvedčivo v troch setoch. Naopak Molčan sa na postup rozhodne nadrel viac, pretože musel otáčať nepriaznivý vývoj proti Martinezovi a pri víťazstve v štyroch setoch strávil na kurte o hodinu viac v porovnaní s Gironom. Zápas nemá vyloženého favorita, ale Gironov štýl hry je na tráve efektívny, takže Molčan bude musieť predviesť asi ešte lepší výkon ako v prvom kole, ak chce pomýšľať na pokračovanie v turnaji.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.