Marcos Giron – Alex Molčan

0:3 3:6, 2:6, 4:6

30.06.2022, 12:05 • kurt č. 16 • 2. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 1.56 2.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Alex Molčan začal zápas strateným podaním, ale to bola jeho najslabšia chvíľa v celom stretnutí, pretože odvtedy na kurte dominoval a jeho výkon spĺňal najvyššie kritéria. Celkom určite to bol pre Molčana najlepší zápas na tráve v tejto sezóne, ktorým si zabezpečil účasť v treťom kole Wimbledonu a súperom mu v ňom bude buď ďalší americký tenista Taylor Fritz alebo domáci Alastair Gray. Giron dnes jednoducho nemal šancu proti skvelo hrajúcemu Molčanovi, veď slovenský tenista mal na konte až o devätnásť víťazných úderov viac, čo je obrovský rozdiel. Z tohto zápasu je to odo mňa všetko, lúčim sa s vami s príjemným konštatovaním, že Alex Molčan bude slovenským zástupcom v treťom kole mužskej dvojhry na Wimbledone, čo je ďalší skvelý pokrok v jeho sľubne rozbiehajúcej kariére! (14:02:28)

Koniec zápasu

4:6

Priamym bodom Alex Molčan ukončuje zápas, v ktorom trochu prekvapivo suverénne zdolal Marcosa Girona po setoch 6:3, 6:2 a 6:4, takže sa teší z postupu do tretieho kola na Wimbledone!

0-40

Molčan trafil víťazný dropshot a má k dispozícii tri mečbaly!

0-30

Forhend z rakety Girona zamieril do jasného autu.

0-15

Molčan podáva na víťazstvo a postup do tretieho kola Wimbledonu, Giron je frustrovaný po svojej chybe.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Nepresný Molčanov bekhend po čiare, takže Giron ešte odvrátil hroziaci koniec a znižuje na 4:5 v treťom sete.

40-30

Molčan si musí na mečbal počkať, keďže trafil bekhend do siete.

30-30

Giron si trúfol na forhend krížom z ťažkej pozície, ale bol víťazný.

15-30

Giron odpovedá štvrtým esom v zápase.

0-30

Molčan parádne dobehol skrátenie a ešte zahral víťazný bekhendový volej chrbtom k sieti.

0-15

Začiatok lepší pre Molčana, pretože Giron poslal bekhend do siete.

3:5

Dlšia výmena, ktorú Molčan zakončil vynikajúcim skrátením a vedie 5:3 v treťom sete, takže Giron bude podávať na udržanie v zápase.