Pedro Martinez Portero – Alex Molčan

1:3 6:4, 4:6, 4:6, 1:6

28.06.2022, 13:49 • kurt č. 4 • 1. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 2.72 1.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Bola to veľmi náročná skúška pre Alexa Molčana pri premiére na Wimbledone, pretože Pedro Martinez podal veľmi dobrý výkon s výnimkou štvrtého setu. V prvom sete bol španielsky tenista lepší, takže zaslúžene ho vyhral, keď využil až siedmy brejkbal. V druhom sete sa tiež dostal do výhody brejku ako prvý, lenže nedokázal ho potvrdiť a to bol možno prvý zlomový bod zápasu. Následne prišlo pošmyknutie a menšie zranenie vo veľmi dlhom geme, ktorým Molčan dokázal vyrovnať stav zápasu. V koncovke tretieho setu prišli ďalšie rozhodujúce momenty, keď najprv Molčan odvrátil dva brejkbaly Martineza a následne mu zobral podanie čistou hrou. V štvrtom sete to už bola jasná záležitosť v podaní Molčana, ktorý ho rozhodol dvoma brejkami. Slovensko tak bude mať aspoň jedného zástupcu v druhom kole Wimbledonu vo dvojhre, ale dúfajme, že sa k Molčanovi pridá ešte niekto z trojice Klein, Kučová a Schmiedlová, ktorých ešte dnes čakajú zápasy prvého kola. Molčan si musí počkať na meno súpera v druhom kole, ktorý vzíde z dvojice Rune a Giron. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších tenisových online prenosoch! (17:17:23)

Koniec zápasu

1:6

Alex Molčan ukončil zápas skvelým víťazným bekhendovým volejom chrbtom k sieti a napokon sa teší z víťazstva nad španielskym tenistom Pedrom Martinezom v prvom kole Wimbledonu po setoch 4:6, 6:4, 6:4 a 6:1!

30-40

Neskoro bol Martinez pri forhendovom údere, ktorý poslal ďaleko do autu a Molčan má prvý mečbal!

30-30

Molčan sa rozhodl prejsť na sieť, kde si počkal na Martinezovu chybu.

30-15

Nebude to jednoduchý gem pre Molčana, pretože Martinez ho prinútil k forhendovej chybe.

15-15

Jubilejné desiate eso pre Molčana v zápase.

15-0

Molčan podáva na víťazstvo, ale začína pokazeným forhendom.

1:5

Víťazný forhend Martineza znamená zníženie na 1:5 v štvrtom sete.

40-15

Ďalší prichádza vzápätí a Martinez má dva gembaly.

30-15

Napravil ju priamym bodom.

15-15

Ale dvojchyba Martinezovi nepomáha.

15-0

Martinez sa pokúsi odvrátiť hrozbu kanára, jeho krátky volej bol víťazný.

0:5

Koniec prestávky, podávať bude Pedro Martinez Portero.

0:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5

Molčan zakončil hru esom, vyhráva 5:0 a iba jediný gem ho delí od postupu do druhého kola Wimbledonu.