Mistrovství světa

Švýcarsko – Slovensko

5:3

konec (1:1, 2:1, 2:1)

18.05.2022, 19:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Skupina A • Adam Bagar, Milan Huppert

Tipsport: 1.62 5.08 4.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Švýcarsko ve vypjatém utkání udrželo stoprocentní bilanci, gólovou přestřelku se Slovenskem opanovalo výsledkem 5:3.

Po nerozhodném úvodním dějství si Švýcaři ve druhé třetině vypracovali jednogólový náskok 3:2. Na rozdíl dvou branek navýšil švýcarský náskok ve 46. minutě kapitán Nico Hischier střelou mezi betony gólmana. Střetnutí zdramatizoval v 50. minutě šťastnou trefou Samuel Takáč, ale na více se již naši východní sousedé nezmohli, přestože měli k dobru dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. V závěru naopak zkusili powerplay při vlastním oslabení, při této odvážné variantě pečetil švýcarské vítězství gólem do prázdné klece Fabrice Herzog.

Svěřenci kouče Fischera mají na kontě po čtyřech zápasech dvanáct bodů a jsou v čele tabulky skupiny A. Slováci zůstávají na šestém místě, pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále, musí v dalších utkáních pořádně zabrat. (22:04:26)

Utkání přihlíželo 2 504 diváků.
Statistiky zápasu:

Střely na branku – 30:16 (17:6, 7:2, 6:8)

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Slovensko zariskovalo a zkusilo powerplay, což znamenalo hru pět na pět. Jenže kotouč získal Denis Malgin, jenž nejprve střílel do levé tyče, ale kotouč dojel, nahrál FABRICEMU HERZOGOVI a ten již mířil přesně. Asistence: Denis Malgin a Pius Suter.

59:20

Húska znovu prchá na střídačku, hraje se tedy v pěti hráčích na obou stranách.

58:34

Švýcaři hrají v plném počtu a k dispozici mají přesilovku, která by může trvat až do konce třetí třetiny.

58:29

Teď se Slováci hodně zlobí, neboť po závaru před Genonim měli kotouč na holi, ale rozhodčí Rekucki ztratil puk z dohledu a píská.

58:29

Školácká chyba. Slovenským hokejistům trval nástup na buly příliš dlouho. Rozhodčímu došla trpělivost a dal hráčské lavici dvě minuty za zdržování hry. Švýcaři budou za pět vteřin kompletní, zbytek střetnutí pak mohou v klidu dohrát v početní převaze.

57:41

Samuel Takáč přenesl hru do pravého kruhu na Tomáše Tatara. Tomu dnes není vůbec přáno, kotouč netrefil ideálně. Mezitím Adam Húska opustil bránu, Slovensko zkouší powerplay!

57:15

Čerešňák napřáhl na modré, ale trefil jen Scherweyho, který obětavě skočil do střely. Švýcaři hrají oslabení výborně. Húska ve stejnou chvíli opouští branku a Slováci to zkoušejí v šesti.

56:51

Adam Liška nabízel kotouč před bránu Samuelu Takáčovi. Ten úmysl spoluhráče pochopil pozdě, hokejku přiložil k ledu v momentě, kdy byl kotouč za ním.

56:14

Švýcaři jsou z nejhoršího venku, Siegenthaler je zpátky na ledě.

55:49

Ne, tahle přesilovka prostě není dobrá. Slovenští hokejisté pochopitelně bojovali o co nejrychlejší získání útočného pásma, výsledkem je ale pouze ofsajd.

55:34

Slováci ve dvojnásobné početní výhodě nedokáží nic vymyslet. Nemec to nakonec vzal na sebe, ale jeho tvrdá střela šla jen do mantinelu, od nějž se kotouč odrazil do středního pásma.

54:57

Slováci drží útočné pásmo, ale Švýcaři brání velmi dobře. Nakonec střílel Michal Krištof, jeho slabý pokus Genoni snadno zastavil pravým betonem.

5:3

Branky a nahrávky: 1. Malgin (Suter), 24. Egli (Scherwey, Bertschy), 33. Meier (Suter), 46. Hischier (Marti), 60. Herzog (Malgin, Suter) – 11. Roman (Lantoši, Liška), 26. Slafkovský (Krištof, Tatar), 50. Takáč (Sýkora, Grman)

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Jánošík – Tatar (C), Krištof (A), Pospíšil – Regenda, Minárik, Slafkovský – Lantoši, Roman, Liška – Sýkora, Tamáši, Takáč – Lunter.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Ansons (LAT), Rekucki (USA) – Davis (USA), Sormunen (FIN)

Diváci: 2 504

00:20 SUI 2 Bertschy, podrážení
00:52 SUI 1:0 Malgin (Suter)