Mistrovství světa

Švýcarsko – Slovensko

5:3

konec (1:1, 2:1, 2:1)

18.05.2022, 19:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Skupina A • Adam Bagar, Milan Huppert

Tipsport: 1.62 5.08 4.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:29

Školácká chyba. Slovenským hokejistům trval nástup na buly příliš dlouho. Rozhodčímu došla trpělivost a dal hráčské lavici dvě minuty za zdržování hry. Švýcaři budou za pět vteřin kompletní, zbytek střetnutí pak mohou v klidu dohrát v početní převaze.

54:13

54:13 Siegenthaler vyloučen za hrubost, šance pro Slovensko?

54:13

Švýcarští fanoušci bouří. Hlavní rozhodčí totiž posílají na trestnou lavici Jonase Siegenthalera za hrubost. Slováci budou hrát celé dvě minuty v pěti proti třem!

53:33

53:33 Fora vyloučen do konce utkání za faul kolenem

53:33

Rozhodčí už mají jasno. Michael Fora byl tím, kdo Lišku zasáhl kolenem a vidí za to trest na pět minut plus do konce utkání. Obrovská šance pro Slováky na vyrovnání.

43:12

Čároví rozhodčí znovu odpískali příliš mnoho hráčů na ledě. Podruhé se provinili Švýcaři, trest odpyká Philipp Kurashev. Je tady další slovenská přesilovka.

38:30

Velká komplikace pro Švýcarsko! V útočném pásmu se provinil sekáním Christoph Bertschy. Naši západní sousedé mají k dobru přesilovku pěti proti třem, ta může trvat až 35 vteřin.

37:05

Tak pozor, trest za příliš mnoho hráčů na ledě přichází i na druhé straně! Švýcaři ani neprotestují, jsou si moc dobře vědomi svého přestupku. Za katr míří Philipp Kurashev.

35:48

Ale to už nyní neplatí. Slováci totiž hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Juraj Slafkovský. Po komerční přestávce přijde na řadu další přesilovka Švýcarů.

33:36

S vyloučeními se nám v Helsinkách roztrhl pytel. Dalším potrestaným hráčem je Mario Grman, který vyfasoval menší trest za podrážení.

32:32

Slovensko má k dispozici dvacetivteřinovou početní převahu čtyř proti třem. Dvouminutový trest vyfasoval Janis Moser za hákování.

31:38

Síly na ledě se vyrovnají. Zbytečné podrážení předvedl v útočné třetině Robert Lantoši, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra Ansonse.

30:52

Švýcaři znovu faulují a nabízejí tak soupeři šanci otočit skóre. Na lavici hanby usedá Timo Meier, který se provinil vysokou holí.

27:43

Jonas Siegenthaler inkasuje menší trest za podrážení. Slováci si zahrají třetí přesilovku. Předchozí dvě se jim vůbec nepovedly, jak s ní naloží tentokrát?

11:41

Svěřenci kouče Ramsayho mají možnost dokonat obrat v početní převaze. Menší trest za hákování vyfasoval obránce Tobias Geisser.

06:29

Švýcaři si svou aktivitou vynutili slovenský faul, na lavici hanby míří Mario Grman. Verdikt rozhodčích zní nedovolené bránění.

00:20

Slováci si rychle zahrají první přesilovku. Na trestnou lavici usedá Christoph Bertschy, který se provinil podrážením.

5:3

Branky a nahrávky: 1. Malgin (Suter), 24. Egli (Scherwey, Bertschy), 33. Meier (Suter), 46. Hischier (Marti), 60. Herzog (Malgin, Suter) – 11. Roman (Lantoši, Liška), 26. Slafkovský (Krištof, Tatar), 50. Takáč (Sýkora, Grman)

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Jánošík – Tatar (C), Krištof (A), Pospíšil – Regenda, Minárik, Slafkovský – Lantoši, Roman, Liška – Sýkora, Tamáši, Takáč – Lunter.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Ansons (LAT), Rekucki (USA) – Davis (USA), Sormunen (FIN)

Diváci: 2 504

00:20 SUI 2 Bertschy, podrážení
00:52 SUI 1:0 Malgin (Suter)