Mistrovství světa - I. A Divize

Jižní Korea – Slovinsko

1:4

konec (0:2, 0:1, 1:1)

08.05.2022, 19:00 • Hala Tivoli, Ljubljana, Slovinsko • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (21:10:33)

Střely na branku: 13 – 29.
Turnaj je minulostí, Slovinsko si připisuje výhru číslo čtyři! Koreu hned v první třetině uzemnilo raketovým nástupem do utkání, ze kterého vytěžilo dvě branky, a v průběhu následujících čtyřiceti minut přidalo dvě další. Za hosty se pak v samotném závěru prosadil I Čung-min, což ale na vítězství domácích nic nezměnilo.

Nejlepší hráči utkání
KOR: Matt DALTON (86,2 % úsp.)
SLO: Rok TICAR (1+3)

59:55

Song Hjong-čchul si nezvládl rychle zpracovat přihrávku, místo střely tak jen z posledních sil nahodil puk za Krošelja. Utkání je pomalu ale jistě minulostí.

59:26

Běží poslední minuta, po domácím postavení mimo hru uvidíme ještě minimálně jedno buly.

58:50

Korea se ještě snaží něco vymyslet a aspoň kosmeticky upravit skóre, slovinská obrana ale pracuje na plné obrátky a nepouští protihráče do střel.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty utkání!

57:58

K vidění je nyní další skupinová strkanice o puk v rohu kluziště, tentokrát za Daltonem.

57:41

Hosté rozebrali domácí akci a zamířili do útoku, jejich výpad ale rychle zastavil ofsajd.

56:58

Na své si ale v posledních minutách přichází hlavně korejští příznivci, jejich tým teď tlačí na Krošelja.

55:57

Slovinsko po korejském gólu zvedlo tempo hry a snaží se své fanoušky potěšit ještě jedním zásahem.

55:22

55:22 I ČUNG-MIN - 1:4

55:22

Jižní Korea právě vstřelila branku!
Čestný zásah je na světě, Krošelj čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby přichází o čisté konto! Son Hjong-čchul z levé strany nastřelil beton domácího gólmana a k odraženému kotouči se následně jako první dostal I ČUNG-MIN, který jej doklepl za čáru – 1:4! Asistence: Son Hjong-čchul, I Čong-min.

54:51

Korea se dostala do postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne těsně před domácím pásmem.

54:23

Domácí znovu mění formace, tentokrát puk hlídá Robar. Duel se už více méně jen dohrává.

53:51

Klemen Pretnar nyní trpělivě drží kotouč za Krošeljem a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

53:30

Projektil z hranice pásma orazítkoval hrazení za korejskou brankou, Slovinsko tlačí na Daltona.

Dnešní utkání sleduje 4 000 diváků.

52:49

Kotouč po souboji za brankou vyklouzl až k Daltonovi, který jej bez váhání schoval pod svou rukavici. Probíhá nejspíš poslední komerční pauza utkání.

52:11

Domácí kontrolují hru, v Lublani je už nyní o vítězi rozhodnuto. Hostům nevychází zhola nic.

51:21

Slovinsko bleskově rozebralo korejskou akci a snaží se nyní přesunout hru ven z vlastní obranné zóny.

50:52

50:52 Rok TICAR - 0:4

50:52

Slovinsko právě vstřelilo branku!
ROK TICAR se dočkal, krom tří asistencí si na své konto připisuje i vstřelený gól! Domácí útočník vykoupal I Čong-mina, jehož extrémně nepovedenou rozehrávku zachytil na kruhu, přesunul se před brankoviště a Daltona překonal ranou k bližší tyči – 0:4! Bez asistence.

50:07

Magovac opustil trestnou lavici, z ochozů se ozvaly bouřlivé ovace. Domácí v posledních dvou minutách své soky vůbec k ničemu nepustili.

49:28

Domácí znovu vyhodili puk až k Daltonovi, který ho zastavil na zadní čáře. Slovinský gólman dosud v oslabení nebyl nucen ani jednou zasahovat.

48:56

Slovinsko do početní výhody vstoupilo dobře, hra se drží velmi daleko od Krošeljovy klece.

48:03

Korea si aktivitou vynutila přesilovku, Aleksandar Magovac (SLO) jede na trestnou za sekání.

47:56

Stojaté vody se nyní pokusil rozvířit Kim Hju-suk, který zachytil přihrávku zpoza branky a z pozice těsně před klecí okamžitě pálil. Na Krošelja ale nevyzrál.

47:25

Hraje se nahoru dolu, sledujeme relativně klidnou podívanou bez výraznějších střeleckých šancí.

46:38

Rok Ticar si po třech asistencích chtěl na konto připsat i gól, rána z kruhu na vzdálenější tyč ale skončila jen v Daltonově rukavici. Komerční přestávka.

45:46

Sin Sang-hun (KOR) a Miha Štěbih (SLO) dostávají shodné menší tresty za krosček.

45:23

Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za slovinskou brankou, do které je zapojeno hned několik hráčů.

44:45

Kim Won-čun se pokusil z neutrální zóny nahodit puk na Krošelja, jeho projektil byl ale zblokován.

43:56

Slovinsko nyní zastavilo hostující tažení již v neutrální zóně a poslalo puk zpět za Daltona.

43:18

Poslední část se zatím nese v klidném tempu bez větších šancí, Dalton teď vyrazil rutinní střelu z mezikruží mimo nebezpečí.

42:37

Rychlou akci hostů uzavřel střelou z prostoru pro vhazování I Čung-min, Krošelj byl ve střehu.

41:58

Nejblíže tomu zatím byla Korea, jejíž výpad ale Slovinci nakonec odrazili. Druhý pokus pak zhatil ofsajd.

41:32

Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, zatím se nikomu nedaří se udržet v útoku.

40:35

Třetí třetina je tu, uvidíme, co přinese. Jako první si v ní kotouč osahávají domácí hokejisté.

40:01

Střely ve 2. třetině (celkem): 7 – 7 (9 – 25).
Korea si ve druhé třetině nepočínala ani zdaleka tak bezradně jako v té úvodní, na skóre se ale její zvýšená aktivita neodrazila. Ba naopak, náskok Slovinska se ještě rozšířil o druhou trefu českým fanouškům dobře známého Roberta Saboliče. Zatím tedy vše nasvědčuje tomu, že domácí reprezentace hořkou pachuť porážky nepozná ani v posledním klání turnaje. Uvidíme, zdali tomu tak skutečně bude.

Další třetina začne přibližně v 20:30.

40:00

39:46

Domácí drží puk ve své třetině, dopředu se neženou. Není kam spěchat, perioda za chvíli skončí.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:50

Slovinsko vyhrálo buly ve svém pásmu a míří do útoku, druhá třetina se chýlí ke konci.

38:38

Krošelj zneškodnil střelu Kim Ki-sunga a puk mu následně sice vypadl z rukavice, ale s pomocí spoluhráčů ho rychle dostal zpět pod kontrolu.

37:47

Jeden z hostů se pokusil zpoza branky poslat puk na kruh I Čung-minovi, jenže nabídku zachytil jeden ze Slovinců. Domácí se snaží přejít do ofenzívy.

37:17

Dojíždějící Urbas těsně po odpískaném zakázaném uvolnění přišpendlil na hrazení Ju Bum-suka, se kterým závodil ke kotouči. Trestat se zřejmě nebude.

36:32

Korejským pokusům chybí notná dávka přesnosti. V dobré šanci se ocitl Sin Sang-hun, který ale zleva úplně minul. Mířil do vzdálenějšího horního rohu.

35:35

35:35 Robert SABOLIČ - 0:3

35:35

To byla naprosto dokonalá ilustrace tradičního pořekadla "nedáš – dostaneš"! Tentokrát zaspala pro změnu korejská obrana a bez branky se to už neobešlo: Ticar z kruhu posunul puk na hranici brankoviště, odkud ho ROBERT SABOLIČ hravě tečoval za bezmocného Daltona – 0:3! Asistence: Rok Ticar, Anže Kuralt.

35:26

Hodně laxní přístup dvou domácích obránců byl málem potrestán I Čong-minem, který ale z krátkého úniku přestřelil slovinskou svatyni!

34:58

Probíhá další reklamní přestávka, po jejímž konci uvidíme buly před korejskou svatyní.

34:47

Hezkou střelu Podlipnika vystřídal ještě hezčí zákrok Daltona. Domácí zadák mířil na bližší tyč, gólman pak rychle vytasil svou lapačku.

33:51

Domácí ve druhé polovině oslabení podali zodpovědnější výkon vzadu a nedovolili Korejcům Krošelje ohrozit, Kuralt bude za chvilku vysvobozen.

32:59

Hosté jsou v přesilovce nebezpeční a Slovincům se jen tak tak daří je držet na uzdě. Pokud by se teď povedlo Koreji skórovat, mohlo by to být ještě zajímavé.

32:21

A Korea mohla velmi rychle početní výhodu přetavit v gól, dělovka z voleje z levého kruhu totiž lízla konstrukci slovinské klece!

31:58

Po pěti oslabeních si hosté nyní vyzkouší taky přesilovku, Anže Kuralt (SLO) je trestán za držení.

31:37

Zakázané uvolnění korejského týmu připravuje vhazování po pravici Matta Daltona.

31:20

Žiga Pance vzal věci do svých rukou a z mezikruží vystřelil, Matt Dalton byl ovšem připraven i tentokrát. Následuje další krátká reklamní přestávka.

30:58

Sledujeme velmi dlouhou pasáž bez přerušení, domácí chtějí před Daltonem rozjet kombinaci.

30:30

Slovinci se aktivním forčekem snaží donutit soupeře chybovat a ztratit kotouč v obranném pásmu.

29:53

V posledních minutách jsou na kotouči častěji hráči Koreje, kterým se ale nedaří se usadit v útoku.

28:58

I Min-čü provezl kotouč do útočného pásma, Krošelj si po střele z prostoru pro vhazování připsal na své konto další úspěšný zákrok.

28:35

Už je to poměrně dlouho, co jsme viděli nějakou větší šanci. Dění se drží hlavně u mantinelů.

27:58

Korea se dostala do útoku a Ju Bum-suk chtěl zkusit štěstí z kruhu, trefil ale jen hrazení za Krošeljem.

26:57

Slovincům se už nedaří korejskou obranu zdolávat tak jednoduše jako v úvodním dějství, hosté svou defenzívu po přestávce výrazně zpevnili.

26:22

Koblar zachytil přihrávku a z kruhu vystřelil, do dráhy projektilu se ale postavil bránící protihráč.

25:41

Dalton má na svém kontě další úspěšný zákrok, Kim Ki-sung se nyní snaží odvézt kotouč ven ze své třetiny.

24:58

Hraje se nahoru dolu, sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou bez větších střeleckých šancí.

24:23

Kuralt přihrávkou od mantinelu vyhlížel spoluhráče, který najížděl před brankoviště. Puk ale nakonec zachytil obránce, jenž byl na něj nalepený.

23:45

Ograjenšek zachytil přihrávku jednoho z protihráčů a vyrazil vpřed, Slovinsko je zpět v útoku.

22:57

Sledujeme o poznání vyrovnanější hru než v první třetině, Korea po ubráněném oslabení zapnula a působí výrazně aktivnějším dojmem.

22:13

Zakázané uvolnění Slovinska, po krátké přestávce uvidíme vhazování po pravé straně Krošeljovy klece.

21:50

Svižná akce hostů končí úspěšným zákrokem Krošelja, který projektil z kruhu schoval do své rukavice.

21:15

Za Daltonem cinkla tyč, od třetí branky nás po střele z kruhu dělily jen milimetry!

20:34

Domácí kombinují v útočném pásmu, Korea se snaží sérii přihrávek rozbít. Její hráči do trajektorie kotoučů zatím bezúspěšně strkají své hole.

20:04

Prostřední třetina se rozběhla, Slovinsko do ní vstupuje v početní přesile. Sin Sang-hun bude ještě zhruba minutu a půl na trestné lavici.

20:01

Střely na branku: 2 – 18.
Úvodní třetina se v Lublani nesla jasně v režii domácí reprezentace a nebýt velmi solidního výkonu Matta Daltona mezi třemi tyčemi, byl by její náskok ještě výrazně vyšší. Slovinsko dominantní představení přetavilo ve dvě branky a pokud si i nadále udrží převahu, kterou v uplynulých dvaceti minutách mělo, hravě dokráčí k poslední výhře na turnaji.

Další třetina začne přibližně v 19:46.

20:00

19:53

Slibná rána z voleje z pravého kruhu prolétla kolem bližší tyče, v ochozech to teď zahučelo.

19:27

Po souboji za slovinským brankovištěm je za nedovolené bránění trestán Sin Sang-hun (KOR).

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:55

Sledujeme velmi bojovnou podívanou, krásný hokej to teď není. Poměr sil se pomalu začíná srovnávat.

17:59

Hosté odráží jeden domácí výpad za druhým, ale nemají síly na to, aby sami zaútočili.

17:28

Gregorc sbírá vyhozený puk v rohu a okamžitě startuje motory směrem vpřed, Slovinsko se znovu snaží rychle zaútočit. Uvidíme, jestli se mu to povede.

16:48

Korejskou rozehrávku v neutrální zóně zachytil Miha Štebih, tedy českým fanouškům dobře známé jméno. Jedno z mnoha na slovinské soupisce.

16:15

První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Na kruhu byl odzbrojen Kuralt, hosté se mohou pokusit po dlouhé době přejít do ofenzívy.

15:38

Korea je v plném počtu, po dvou gólech v oslabeních tentokrát početní nevýhodu zvládla.

14:58

Kang se se zhruba za půl minuty vrátí zpět na hrací plochu, tohle by už hosté ubránit mohli.

14:37

Dalton Koreu drží nad vodou, bez něj by teď byl brankový rozdíl podstatně výraznější. Obrana před ním dělá, co může, ale na Slovince zatím nestačí.

13:57

Z hostujícího konce hrací plochy se dvakrát po sobě ozvalo dunění mantinelu, slovinským střelám teď chyběla notná dávka přesnosti.

13:27

Světlou chvilku střídá další tmavá, Korea hrála v šesti. Menší trest odpyká Kang Hwan-hi (KOR).

12:52

Ale pozor, teď bylo k vidění hostující přečíslení dva na jednoho! Kim Ki-sung místo přihrávky zvolil střelu z bezprostřední blízkosti brankoviště, se kterou ale Krošelj počítal.

12:12

Slovinsko se stále drží v útočném pásmu, Korea dosud snad ani jednou na Krošelja nevystřelila.

11:26

11:26 Robert SABOLIČ - 0:2

11:26

Tak tentokrát to bylo o dost rychlejší, Kim Sang-wuk opouští trestnou lavici po půlminutě! Na střeleckou listinu se zapisuje ROBERT SABOLIČ, jehož střelu z levé strany sice Dalton částečně vykryl, jenže od jeho výstroje se puk následně odrazil do brankoviště a proskákal až za čáru! Asistence: Rok Ticar, Anže Kuralt.

10:45

Kim Sang-wuk (KOR) za svou brankou podržel útočícího protihráče, další přesilovka pro Slovinsko.

10:17

Korejský brankář s kanadskými kořeny vychytal Žigu Panceho, následuje druhá komerční přestávka.

09:49

Korea bobtnající domácí nápor řeší zakázaným uvolněním, buly proběhne po Daltonově pravici.

09:27

Koblar hledal krátkou přihrávkou volného Tomaževiče, jenž ale kvůli dotěrnému bránícímu protihráči nezvládl nabídku zachytit.

08:50

Nam Hui-tu vyhrál závod k nahozenému kotouči a z rohu se ho pokusil zahrát ven ze své zóny, ale bezúspěšně. Slovinci jsou znovu v útoku.

07:58

Zatím je to opravdu exhibice, Korejci jsou již asi minutu zastrčeni hluboko ve své vlastní zóně. Pokud to takhle půjde dál, bude to nejspíš pěkný debakl.

07:28

Magovac vsadil na ránu z velké vzdálenosti, Dalton ho měl přečteného a pryž lapil do rukavice.

06:58

Slovinci se po krátké pauze opět bleskově přesunuli do útoku, hosté toho dnes zatím moc nepředvedli – ani vepředu, ani v defenzívě.

06:30

Domácím jeden gól nestačí, Dalton má znovu plné ruce práce. Teď čelil projektilu z levé strany, který vytěsnil mimo nebezpečí nastraženou vyrážečkou.

05:55

05:55 Mitja ROBAR - 0:1

05:55

Domácí tentokrát přesilovkou nepohrdli, Dalton ze své klece loví první kotouč! Ticar z kruhu vrátil pryž na hranici pásma, kde stál nikým nehlídaný MITJA ROBAR. Slovinský kapitán neváhal, do puku se pořádně opřel a obral dosud neprůstřelného gólmana o čisté konto – 0:1! Asistence: Rok Ticar, Luka Maver.

05:17

Série přihrávek zatím ke střele nevedla, Slovinci čekají na ten perfektní moment pro projektil.

04:42

Gregorc poslal puk z modré čáry na kruh volnému spoluhráči. Následovala prudká střela, Dalton odpověděl nastraženým betonem. Puk zůstává v pásmu hostů.

04:01

I Min-čü (KOR) si při bránění neuhlídal svou hůl a zasáhl Ticara do obličeje, za což dostává menší trest.

03:35

Kang je z trestné lavice venku, stále se ale hraje hlavně před Daltonem. Korejská obrana je pod tlakem.

03:06

Teď už střele soupeře čelil a ne jedné, ale hned třem v rychlém sledu. Všechny sice vytěsnil, nápor Slovinska ale pokračuje dál.

02:36

Hosté se znovu vysvobodili, hra v početní nevýhodě jim zatím nedělá sebemenší problém. Dalton dosud nemusel vytáhnout ani jeden zákrok.

02:10

Korea úvod oslabení zvládla, Slovinci se až nyní rozestavují v útočném pásmu a zkouší rozjet kombinaci. Uvidíme, co před Daltonem vymyslí.

01:22

O deset sekund později se poprvé vylučuje, za vražení na hrazení ze hry putuje Kang Min-wan (KOR).

01:12

Po bídné rozehrávce domácích se v ideální pozici pro zakončení ocitl Čun Čung-wu, který zachytil puk na mezikruží a hned vypálil! Krošelj byl ale ve střehu a zareagoval betonem!

00:34

Pretnar trpělivě drží puk za svou brankou, Slovinsko rychle střídá formace. Domácí mají úvodní sekundy dění v Lublani plně pod svou kontrolou.

00:09

Jen pár sekund po úvodním buly se poprvé přerušuje, Korea si do statistik zapisuje první icing.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, za chvíli začneme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný večer, poslední bitva turnaje je na spadnutí. Níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy obou celků.

Jižní Korea: Dalton (Čun Čong-chun) – Kim Won-čun, O Ing-jo, I Min-čä, I Don-ku (A), Son Hjong-čchul, Nam Hui-tu, Ju Bum-suk – Kim Ki-sung (C), Sin Sang-hun, Kim Sang-wuk – I Čong-min, I Čung-min, Pak Čin-kju (A) – Kang Min-wan, Čun Čung-wu, Kang Jun-suk – Kim Hju-suk, Kang Hwan-hi, I Čä-hui.
Trenér: I Čchang-jong.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Gregorc, Podlipnik, Robar (C), Magovac, Štebih, Crnovič – Jeglič, Urbas (A), Verlič – Tičar (A), Sabolič, Kuralt – Ograjenšek, Pance, Čimžar – Koblar, Maver, Tomaževič – Zajc.
Trenér: Matjaž Kopitar.

Rozhodčí: Sternat (AUT), Wilk (USA) – Monnaie (BEL), Nothegger (AUT).
Průběžné pořadí před startem nedělního programu je definitivní, výsledky dnešních dvou utkání už nic nezmění. Slovinsko skončí první a spolu s druhým Maďarskem postoupí do elitní divize mistrovství světa, bronz si domů odveze Litva, čtvrtá skončí Jižní Korea a poslední Rumunsko sestoupí. Souboj mezi domácími a jediným asijským celkem na turnaji už je tedy pouze formalitou, ale dá se očekávat, že se Slovinci budou chtít rozloučit dalším, v pořadí čtvrtým, vítězstvím.
Příjemnou neděli! Mistrovství světa Divize IA je u konce, program celého turnaje dnes v Lublani uzavře souboj domácího Slovinska a Jižní Koreje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

1:4

Branky a nahrávky: 56. I Čung-min (Son Hjong-čchul, I Čong-min) – 6. Robar (Ticar, Maver), 12. Sabolič (Ticar, Kuralt), 36. Sabolič (Ticar, Kuralt), 51. Ticar

Diváci: 4 000.

01:22 KOR 2 Kang Min-wan, vražení na hrazení
04:01 KOR 2 I Min-čü, vysoká hůl
05:55 SLO 0:1 Robar (Ticar, Maver)
10:45 KOR 2 Kim Sang-wuk, držení
11:26 SLO 0:2 Sabolič (Ticar, Kuralt)
13:27 KOR 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kang Hwan-hi
19:27 KOR 2 Sang-hun, nedovolené bránění