Mistrovství světa - I. A Divize

Maďarsko – Rumunsko

4:2

konec (2:0, 1:2, 1:0)

08.05.2022, 15:30 • Hala Tivoli, Ljubljana, Slovinsko • Martin Augustin (@ogy_16)

Zápas sledovalo 2500 diváků. Velká část přijela z Maďarska. To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle! (17:45:33)
Večer je na programu ještě závěrečný duel turnaje mezi domácím Slovinskem a Koreou. Dnešek už ale nemohl nic změnit na konečném pořadí. Zlato získají Slovinci, které doprovodí do elitní skupiny i druzí Maďaři. Překvapivý bronz bere Litva, čtvrtá skončí Korea a na posledním pátém místě Rumunsko, které tedy sestupuje do B skupiny I. Divize.
Střely na branku – 32:19 (14:5, 8:11, 10:3)
Hokejisté Maďarska se loučí s turnajem vítězstvím 4:2, kterým potěšili početný kotel svých fanoušků. Ti v závěru utkání transparentem poděkovali Lublani za pohostinnost. Nutno ale říci, že sestupující Rumuni se rozloučili s Divizí I.A sympatickým výkonem. Maďaři sice byli výrazně lepší v první třetině, po níž vedli 2:0, ovšem od druhé části jejich soupeři srovnali obraz hry. Po gólech Roberta Gligy a Roberta Ferencze Csibiho vymazali i dvoubrankové manko, ovšem ve 30. minutě vrátil Maďarsku vedení Rasmus Kulmala. Ve třetí části se někdy zdálo, že hráčům Rumunska začínají docházet síly, přesto měli pár zajímavých pasáží. Definitivní rozluštění tajenky přišla až tři minuty před koncem, kdy se v přesilové hře trefil István Sofron.
Nejlepším hráčem Rumunska je vyhlášen brankář Zoltán-László Tõke. Možná i za dva fantastické zákroky v závěru. Za Maďarsko je oceněn obránce Scott Macaulay.

59:55

Maďaři v závěru rozebrali obranu soupeře! Zoltán-László Tõke ale předvedl možná zákroky turnaje. Balázs Sebök si ho položil, ovšem rumunský brankář jeho zakončení v pádu vyrazil lapačkou. Poté přišla dorážka, po které se Tõke vrhl tygřím skokem a zabránil jasnému gólu!

59:17

Tamas Reszegh nabral na levé straně velkou rychlost a natlačil se až před Rajnu. Maďarský brankář však vystrčil hůl a protihráči puk vypíchl!

59:01

Poslední minuta. Ke hře bez brankáře zatím Rumuni nesáhli.

58:30

O maďarské výhře je asi rozhodnuto. Rumuni ještě zkoušejí vstřelit kontaktní gól.

56:58

56:58 István SOFRON - 4:2

56:58

Maďarsko právě vstřelilo branku!
Maďaři přesilovku využívají a tři minuty před koncem vedou 4:2! Jeden z Rumunů přišel o hůl a domácí tak měli proti sobě jen tři plnohodnotné bránící hráče. Toho dokázali využít, když János Hári našel z pozice rozehrávače na modré čáře na pravém kruhu stojícího ISTVÁNA SOFRONE, který se z jedničky trefil ke vzdálenější tyčce. Asistence: János Hári a Nandor Fejes.

56:28

Hráčem, který sebral Sebökovi tutovku, byl Daniel Tranca. Ten je vyloučen za sekání.

56:22

Stále probíhá maďarská výhoda, navíc tam byl i další hraniční zákrok Rumunů...

55:34

Tõke vyrazil puk k Sebökovi, který byl v gólové šanci zahákován! Bude se vylučovat, Maďaři mají výhodu.

54:57

Ještě pět minut schází ze třetí třetiny. Maďaři stále drží těsné vedení.

53:28

Nahození Pozsgaie nedokázal tečovat kolem brankoviště projíždějící Erdély a puk prolétl vedle rumunské svatyně.

52:40

Balázs Sebök napravo přebruslil soupeře a vytvořil tak situaci 2 na 1. Na druhou tyč mu najížděl Kulmana, maďarský útočník však volil střelu, která minula bližší tyčku!

52:05

Maďaři se zatáhli do středního pásma, kde se snaží narušovat rumunské pokusy o zavezení kotouče dopředu.

4:2

Branky a nahrávky: 9. Nagy (Szirányi, Terbócs), 13. Magosi (Sebök), 30. Kulmala (Magosi, Pozsgai), 57. Sofron (Hári, Fejes) – 21. Gliga (Skačkov, Farkas), 28. Csibi (Zagidullin, Skačkov)

Maďarsko: Rajna (Hetényi) – Garát, Macaulay, Pozsgai, Horváth, Szirányi, Fejes, Kiss – Erdély, Hári (A), Sofron – Kulmala, Sebök, Magosi – Papp, Nagy (C), Terbócs – Koger, Vas (A), Tóth – Sarpatki.
Trenér: Sean Simpson (CAN)

Rumunsko: Tõke (Polc) – Farkas, Borysenko (A), Rasulov, Bors (A), Kozma, Jemeljaněnko, Berdila, Ferencz-Csibi – Gliga, Zagidullin, Skačkov – Tranca (C), S. Rokaly, Részegh – Fodor, Péter, Molnár – N. Rokaly, Constantin, Casaneanu.
Trenér: Július Penzéš (SVK)

Rozhodčí: Piragić (CRO), Sewell (GBR) – Park (KOR), Zgonc (SLO)