Slovinsko – Maďarsko

5:1

konec (1:1, 2:0, 2:0)

06.05.2022, 19:00 • Hala Tivoli, Ljubljana, Slovinsko • Lukáš Šonský

S konstatováním, že Slovinci na domácím šampionátu splnili svůj cíl a postupují do elitní skupiny mistrovství světa, se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:21:39)
Střely ve třetí třetině: 19:5.
Střely celkem: 40:18.
Slovinsko vítězí zaslouženě. Maďaři měli pasáže, kdy hrozili, ale celkově dnes na soupeře neměli. Může je mrzet moment z 45. minuty, kdy snížili na 2:3, ale gólu předcházela jejich hra v šesti.
Slovinsko poráží Maďarsko přesvědčivě 5:1 a je jasné, že Slovinci postupují mezi elitu! Příští rok si ale na „velkém“ mistrovství zahrají zřejmě i dnes poražení Maďaři, o účast by je připravila jen velká shoda náhod.
Nejlepším hráčem Slovinska byl vyhlášen kapitán Mitja Robar, z maďarského týmu přebírá stejné ocenění gólman Rajna.

58:48

Ještě jedno vyloučení na hostující straně a opět za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Sofron.

57:29

57:29 OGRAJENŠEK - 5:1

57:29

Slovinsko právě vstřelilo branku!
Druhý a třetí zásah domácích dělilo pět vteřin, tentokrát se Slovinci prosazují znovu během devíti sekund. Gól dal KEN OGRAJENŠEK, jemuž hostující obrana nevěnovala příliš pozornost, Ograjenšek si vymíchal brankáře a pak i s nechtěnou pomocí obránce Horvátha dostal kotouč za čáru. Asistence: Miha Verlič.

57:20

57:20 SABOLIČ - 4:1

57:20

Tak přeci jen využitá přesilovka a pojistka na slovinský triumf. ROBERT SABOLIČ nejprve tváří v tvář brankáři neuspěl, ale kotouč se k němu dostal znovu a slovinský útočník už tentokrát nikým neobsazený přibil bekhendem střelu zblízka pod víko. Asistence: Luka Maver.

56:59

Tak tímhle zřejmě maďarské naděje na zdramatizování duelu zhasly. Magosi zasáhl Gregorce do obličeje a dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.

56:47

Jeglič se snažil překvapit Rajnu zakončením z úhlu od mantinelu. Gólman si letící puk pohlídal, schoval ho v lapačce a přerušil. Je tu poslední komerční přestávka v zápase.

56:20

Nyní si Maďaři vůbec nerozuměli a jejich špatná rozehrávka skončila až zakázaným uvolněním. Hráči se stěhují na vhazování k brankáři hostů.

54:59

Pět minut do konce a Maďaři se, zdá se, nadechují k závěrečnému náporu. Jsou často v útoku, byť před chvilkou mohli po dalším kiksu počtvrté inkasovat.

53:54

Kuralt jel úplně sám na bránu, ale nedal! Maďaři ztratili puk na útočné modré čáře a Kuralt nikým neatakovaný ujížděl na Rajnu, který ho vychytal. To mohla být pojistka na slovinský triumf.

52:46

Maďaři teď na chvíli zatlačili soupeře před jeho bránou. Pálil Sebök a Krošelj musel do rozkleku. Na programu je komerční pauza.

51:00

Maďarsko v pěti. V dnešním utkání zatím platí, že přesilovky gólem nekončí. Všechny trefy padly při hře v pěti na obou stranách.

50:28

V oslabení se dokonce hosté vydali dopředu a Macaulay si najížděl do předbrankového prostoru na přihrávku, prudký pas ovšem nedokázal zkrotit.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Jeglič (Urbas, Gregorc), 27. Sabolič (Tičar, Robar), 27. Pance, 58. Sabolič (Maver), 58. Ograjenšek (Verlič) – 16. Erdély (Terbocs, Nagy)

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Gregorc, Podlipnik, Robar (C), Magovač, Stebih, Crnovič – Jeglič, Urbas, Verlič – Tičar, Sabolič, Kuralt – Ograjenšek, Pance, Čimzar – Koblar, Maver, Zajc – Tomaževič.
Trenér: Matjaž Kopitar

Maďarsko: Rajna (Hetényi) – Macaulay, Garát, Horváth, Pozshai, Fejes, Szirányi, Kiss – Sofron, Hári, Erdély – Sebök, Kulmala, Magosi – Nagy (C), Terbocs, Papp – Sarpatki, Tóth, Kóger – Vas.
Trenér: Sean Simpson

Rozhodčí: Hölm (SWE), Piragić (CRO) – Leermakers (NED), Nöthegger (AUT)

00:30 SLO 1:0 Jeglič (Urbas, Gregorc)
11:02 HUN 2 Macaulay, podrážení
15:06 HUN 1:1 Erdély (Terbocs, Nagy)