28.04.2022, 02:30 • United Center, Chicago • Jan Prošek

Tipsport: 3.49 4.44 1.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?

Kevin Lankinen (CHI) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5%, odchytal 65:00
Logan Thompson (VGK) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5%, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:33
Tři hvězdy utkání

1. Tyler Johnson (CHI) – rozhod. náj.
2. Taylor Raddysh (CHI) – 2+0
3. Sam Lafferty (CHI) – 0+2 (05:21:45)
Chicago Blackhawks v tomto zápase třikrát vedlo, hosté třikrát vyrovnali. Domácí vyhráli na samostatné nájezdy, rozhodl Tyler Johnson.
Je to jasné, Dallas Stars postupuje do play-off přes divokou kartu. Vegas v tomto zápase prohrálo, což Dallasu stačí k tomu, aby postoupil. Poprvé v historii klubu se ve městě neonů nebude hrát play-off hokej.

Tyler JOHNSON - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Autorem vítězné branky je TYLER JOHNSON.

7. série 1:0

Michael AMADIO neproměňuje.

Tyler JOHNSON proměňuje. Střelou na vyrážečku uspěl.

6. série 0:0

Jonathan MARCHESSAULT neproměňuje. Gólmana neprostřelil.

Taylor RADDYSH neproměňuje. Brankář Vegas zasáhl betonem.

5. série 0:0

Max PACIORETTY neproměňuje. Trefil rukavici brankáře.

Dylan STROME neproměňuje. Trefil beton brankáře.

4. série 0:0

Chandler STEPHENSON neproměňuje. Poslal puk nad branku.

Philipp KURASHEV neproměňuje. Brankář Vegas ho vychytal.

3. série 0:0

Shea THEODORE neproměňuje. Neuspěl z dobré pozice.

Alex DEBRINCAT neproměňuje. Brankář vyrazil jeho pokus.

2. série 0:0

Jack EICHEL neproměňuje. Trefil rukavici brankáře.

Patrick KANE neproměňuje. Zajímavý blafák, ale brankář byl lepší.

1. série 0:0

Mark STONE neproměňuje. Blafák nedotáhl.

Jonathan TOEWS neproměňuje. Kapitán domácích minut branku.

Samostatné nájezdy začínají.
Třetí zápas v řadě Vegas dospěl do nájezdů.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:26

Oddechový čas pro tým Chicago Blackhawks.

64:26

Patrick Kane minul branku, přesněji jeho projektil vytěsnil brankář Vegas nad.

64:00

Seth Jones to zkoušel individuálně, následně pálil Philipp Kurashev.

63:54

Alex Pietrangelo vyslal tvrdou střelu, ale puk kryje brankář domácích. Bude se vhazovat. Na Vegas je vidět, že se snaží rozhodnout.

63:37

Dominik Kubalík měl dobrou šanci, ale puk poslal nad branku.

63:15

Max Pacioretty minul branku střelou z levého kruhu.

63:00

Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:37

Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, ale ke střele se nedostal. Obrana Chicaga byla připravená.

62:20

Patrick Kane to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky.

62:00

Taylor Raddysh uklidnil hru, a tak mohou oba kluby vystřídat.

61:35

Alex Pietrangelo byl volný před brankou, ale přihrávka na něj nebyla přesná.

61:12

Mark Stone ani Jack Eichel nedokázali své šance proměnit, puk byl zblokovaný, gólman zasahovat nemusel.

60:35

Nyní se domácí dostali do útočného pásma, Patrick Kane vypálil a brankář Vegas byl připravený.

60:17

Vegas rozehrává od své branky, tento extra bod by se Vegas mohl hodit.

60:01

Úvodní buly pro Vegas.

60:01

Třetí třetina nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení za stavu 3:3.

60:00

59:03

Alex DeBrincat se pokoušel dostat do brejku, ale neuspěl.

58:47

Jack Eichel neuspěl z bezprostřední blízkosti, minul branku.

58:31

Jeden z domácích měl velkou šanci, ale minul branku.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:44

Chandler Stephenson byl u kotouče pozdě, hra je přerušená, zakázané uvolnění.

57:40

Seth Jones pálil od modré čáry, to se už hraje pět na pět, ale brankář Logan Thompson byl připravený.

57:01

Domácí celek hraje aktivně, Dominik Kubalík vyslal dobrou střelu.

56:29

Patrick Kane měl zajímavou příležitost, ale jeho rána končí vedle. Následně Vegas vyhodilo.

56:08

Alex DeBrincat dostal dobrou přihrávku, ale puk nedokázal přesněji poslat na branku střelou bez přípravy.

56:00

Hostující celek se zatím dobře brání.

55:40

Domácí celek hraje přesilovku v samotném závěru třetiny.

55:35

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Michael Amadio – 2 min., vysoká hůl.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný. Uvidíme, zda rozhodně základní hrací doba, nebo se bude prodlužovat.

54:27

Mark Stone se sice dostal k zakončení, ale jeho pokus byl obráncem Blackhawks zblokovaný, gólman zasahovat nemusel.

53:56

Dylan Coghlan rozehrává od své branky, následně ale Sam Lafferty rychle otočil směr hry.

53:34

Vegas se usadilo v útočném pásmu, ale nedokázalo si vypracovat výraznější šanci.

52:05

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat, hraje se hodně takticky.

51:45

Puk vypadl z hrací plochy, buly před brankou Vegas. Komerční přestávka.

50:35

Seth Jones se dostal k zakončení, Alec Martinez jeho pokus zblokoval. Dobrá práce obrany Vegas.

49:55

Taylor Raddysh útočil na hattrick, nyní měl výbornou šanci, ale jeho pokus skvěle kryje brankář Vegas. Logan Thompson nyní své spoluhráče podržel.

49:19

Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal. Následně Dylan Coghlan pálil od modré čáry, snadná práce pro brankáře.

48:55

Dominik Kubalík postupoval v přečíslení dva na jednoho, ale finální přihrávka postrádala přesnost.

48:09

Max Pacioretty měl zajímavou šanci, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře.

48:00

Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, Vegas vede na střely 31:28.

47:16

Dylan Coghlan to zkoušel od modré čáry, následně jeho spoluhráči měli další šanci, ale brankář Chicaga si dokázal poradit.

46:13

Kevin Lankinen kryje kotouč po střele od modré čáry, komerční přestávka.

45:36

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

45:16

Taylor Raddysh hraje dnes povedený zápas, nyní postupoval do útočného pásma, ale prosadit se nedokázal.

44:27

Domácí celek rozehrává od své branky, Alex DeBrincat protečoval puk do útočného pásma. Patrick Kane měl následně velkou šanci, ale Logan Thompson své kolegy podržel.

43:33

Brayden McNabb to zkoušel od modré čáry, s jeho pokusem si domácí brankář celkem snadno dokázal poradit.

43:09

Na nějakou výraznější šanci zatím ve třetí třetině čekáme. Jack Eichel minul branku.

42:16

Domácí hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokoušeli něco vymyslet, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

41:19

Domácí postupovali tři na dva, ale nedokázali se prosadit.

41:03

Alex Pietrangelo ani Jack Eichel nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.

40:12

Utkání pokračuje třetí třetinou, Kevin Lankinen nechtěl rozehrávat, a tak podržel kotouč. Bude se vhazovat.

40:01

40:00

39:14

Jack Eichel zkoušel něco vymyslet v útočné pásmu, následně Brayden McNabb trefil brankáře.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:47

Patrick Kane dostal hru do útočného pásma, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

38:27

Alex Pietrangelo se vrátil do svého obranného pásma, aby pomohl kolegům před vlastní brankou.

38:13

V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

37:12

37:12 Max PACIORETTY - 3:3

37:12

Golden Knights právě vstřelili branku!
Hokejisté Las Vegas znovu vyrovnávají stav zápasu, šikovnou tečí se z hranice brankoviště dokázal prosadit po střele od modré čáry MAX PACIORETTY. Asistence: Brayden McNabb a Chandler Stephenson.

36:28

Reese Johnson pálil z pravého kruhu, Logan Thompson si dokázal s jeho pokusem poradit, puk vykopl betonem.

36:14

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci čekáme. Alex Vlasic pálil od modré čáry, brankář Vega byl pozorný.

35:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Ben Hutton to zkoušel individuálně, ale neměl podporu od spoluhráčů.

34:29

Vegas nemohlo pro ofsajd hrát, domácí rychle otočili směr hry, ale modrou čáru nepřešli.

34:14

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek je střelecky aktivnější a má převahu.

33:06

Komerční přestávka.

32:50

Kevin Lankinen rozehrává od své branky, tento muž před malou chvílí své spoluhráče podržel dobrým zákrokem.

32:28

Zach Whitecloud měl obrovskou šanci, následně pálil Jack Eichel, ale brankář ho vychytal.

32:08

Mark Stone a Chandler Stephenson se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale následná rána končí vedle.

31:50

Přesilovka je pryč, vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní hru pět na pět.

31:28

Caleb Jones vyslal od modré čáry dobrou ránu, ale obrana si porada a následně vyhodila puk.

30:36

Zatím se Vegas brání bez výraznějších problémů.

30:01

Alex DeBrincat stál na konci zajímavé šance, ale jeho rána končí vedle branky, následně hosté vyhodili.

29:50

Seth Jones pálil od modré čáry, jeho pokus nebyl přesný.

29:36

Brayden McNabb – 2 min., podrážení.

29:20

Seth Jones měl hodně prostoru pro střelu, obrana Vegas si dokázala poradit. Puk byl zblokovanýů.

29:05

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

27:58

Michael Amadio pálil a domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

27:25

Michael Amadio ani Mattias Janmark nedokázali v útočném pásmu něco vymyslet.

27:07

Shea Theodore rozehrává od své branky, následně se domácí hráč vrátil do hry, sledujeme už hru pět na pět.

26:00

Alex Pietrangelo kombinoval se spoluhráči před brankou soupeře, ale aktivní domácí obrana dostala puk do střední třetiny.

25:36

Vegas hraje přesilovku, ale nemůže se usadit v útočném pásmu.

Chicago právě vstřelilo branku!
Hodně laxní přístup obrany Vegas využil CALEB JONES. Vybojoval puk, dostal se do střelecké pozice a ránou na přední tyč prostřelil brankáře Golden Knights.

24:32

Logan Thompson vyrazil kotouč před sebe, následně mu museli pomoci obránci, kteří odehráli puk do bezpečí.

23:57

23:57 Alec MARTINEZ - 2:2

23:57

Vegas z ničeho nic vyrovnává. Chandler Stephenson čistě vyhrál buly a ránou od modré čáry se prosazuje obránce ALEC MARTINEZ. Asistence: Chandler Stephenson.

23:54

Max Pacioretty se propracoval do zakončení, jeho střelu přes obránce kryje brankář Kevin Lankinen. Bude se vhazovat.

22:26

Nicolas Roy se sice propracoval do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné.

22:00

17:16, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry amjí domácí, kteří se také dokázali prosadit.

21:25

Alex Pietrangelo se propracoval k zakončení, jeho pokus z horní části kruhu kryje celkem snadno brankář Blackhawks.

20:50

Hostující celek si dokázal poradit, a tak se směr hry rychle otáčí.

20:44

Hosté raději vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před jejich brankou.

20:25

Utkání pokračuje dál, domácí celek se rychle dostal do útočného pásma, ale obrana Vegas byla připravená.

20:01

Po první třetině vede domácí celek nad trápícím se Las Vegas 2:1. Rozdílová branka padla v samotném závěru první dvacetiminutovky. Uvidíme, co přinese další části utkání.

20:00

19:57

19:57 Taylor RADDYSH - 2:1

19:57

Tak laxní obrana Vegas dlouho nebyla, TAYLOR RADDYSH obkroužil branku a dostal se do střelecké pozice, třikrát se dostal ke střele a třetí jeho pokus zapadl do horní části branky. Asistence: Sam Lafferty a Philipp Kurashev.

19:36

Jonathan Marchessault kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, Jack Eichel neuspěl.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:30

Shea Theodore zakončoval od modré čáry, brankář si poradil. Bude se vhazovat.

17:39

17:39 Michael AMADIO - 1:1

17:39

V závěru první třetiny dokázalo Vegas vyrovnat, střelou do odkryté části branky se prosazuje poměrně snadno MICHAEL AMADIO. Spoluhráči pro něj šanci pěkně vypracovali. Asistence: Shea Theodore a Chandler Stephenson.

16:43

Jack Eichel neuspěl z bezprostřední blízkosti, Kevin Lankinen podržel své spoluhráče.

16:01

16:01 Taylor RADDYSH - 1:0

16:01

Domácí celek se prosazuje jako první. Sam Lafferty vyslal do šance spoluhráče, následně puk získal TAYLOR RADDYSH. Udělal blafák a využil postavení brankáře Vegas. Puk poslal na přední tyč a od brankáře jej odrazil do branky. Asistence: Sam Lafferty.

15:35

Shea Theodore dostal puk na útočnou modrou čáru, ale neuspěl.

15:06

Jonathan Marchessault vedl zajímavou akci Vegas, ale on ani jeho spoluhráči se nedokázali dostat do zakončení.

14:42

Seth Jones zakončoval, s jeho pokusem si poradil brankář Vegas. Komerční přestávka.

14:17

Patrick Kane dostal hru do útočného pásma, ale zakončení se mu nepodařilo.

13:18

Logan Thompson kryje kotouč, Jake McCabe nebyl dostatečně důrazný. Vhazovat se bude před brankou Vegas.

12:54

Sam Lafferty vedl zajímavou akci Chicaga, dostal se do útočného pásma, ale střelecký pokus z levé strany se mu nepovedl.

12:20

Nicolas Roy kombinuje v útočném pásmu se spoluhráči, Jevgenij Dadonov byl volný před brankou, následně William Carrier minul.

12:04

William Carrier pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně Ben Hutton minul branku ránou od modré.

11:46

Alex Pietrangelo se dobře vrátil a dokázal si poradit s akcí soupeře. Díky tomu může Vegas otočit směr hry.

10:26

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

10:16

Max Pacioretty se dostal do brejku, ale Alec Regula se dobře vrátil a na zakončení mu nedal moc prostoru. Komerční přestávka po zákroku brankáře Blackhawks.

09:59

Boris Katchouk se po rychlé akci dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Logan Thompson.

09:35

Alex Pietrangelo hledal spoluhráče, ale Alec Martinez byl obsazený a zakončení se mu nepodařilo podle představ.

09:03

Domácí brankář přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Vegas vybojovalo puk, Alex Pietrangelo rozehrál zajímavou kombinaci, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit.

07:50

Vegas pokračuje aktivně, zatím se ale nemůže dostat do další velké šance.

07:26

Alex DeBrincat se dostal do úniku, ale jeho rána končí nad brankou. Komerční přestávka.

07:00

Shea Theodore vybojoval kotouč v obranném pásmu, jeho spoluhráči se rychle dostali do útoku, Alex Pietrangelo trefil následně tyč.

06:32

2:5, tak vypadá statistika střel na branku, hostující celek je aktivnější, má převahu, ale nemůže si vypracovat výraznější šanci.

05:37

Kevin Lankinen si dokázal poradit se střelou soupeře, Vegas se neprosadilo, oba týmy následně střídají a do hry míří odpočinutí hráči.

05:03

Jack Eichel ujel po křídle a dostal se do zakončení, jeho rána minula branku o malý kousek.

04:27

Dominik Kubalík se dostal do střelecké pozice, puk mu v rozhodující chvíli sjel z hokejky.

03:48

Shea Theodore pálil dvakrát od modré čáry, Max Pacioretty tečoval puk před brankou, ale gólman zasahovat nemusel, kotouč končí vedle.

03:22

Ofsajd Chicaga nyní zatavil zajímavou akci domácích, vhazovat se bude ve střední pásmu.

03:08

Jack Eichel rozehrává od své branky, což se mu podařilo, ale přechod do útočného pásma se hrubě nepovedl.

02:28

Nicolas Roy to zkoušel individuálně, ale proti přesile domácích hráčů se prosadit nedokázal. Následně se směr hry rychle otáčí.

01:30

Tyler Johnson se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Vegas. Logan Thompson byl pozorný.

00:53

Seth Jones vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale Alex Vlasic od modré čáry minul branku.

00:24

Utkání začalo, Vegas do zápasu vstoupilo aktivně, dostalo se do útočného pásma, ale střela nebyla přesná.

00:01

Chicago Blackhawks: Lankinen (Delia) – A. Vlasic, Set. Jones, McCabe, Regula, Stillman, Cal. Jones – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Kubalík, J. Toews, T. Johnson – Kurashev, Lafferty, T. Raddysh – Katchouk, R. Johnson, Borgström.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Patera) – McNabb, Theodore, Martinez, Pietrangelo, B. Hutton, Whitecloud, Coghlan – W. Karlsson, Eichel, Marchessault – Pacioretty, Stephenson, Ma. Stone – W. Carrier, N. Roy, Dadonov – Janmark, Amadio.
Základní část se blíží ke svému konci a tento mač je pro oba kluby předposlední. To, že Chicago se do play-off nepodívá, je jisté už delší dobu. V tabulce Centrální divize je na sedmé pozici s 65 body, na postupové místo ztrácí 30 bodů. Naopak Las Vegas dlouhou dobu bojovalo o postup do play-off. Trhlina v boji o postup nastal po porážce s New Jersey Devils, následně porážka se San Jose a kličová porážka od Dallasu. Vegas z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný a tímto způsobem se o postup prostě nebojuje. Vegas má matematickou šanci na postup, ovšem: muselo by oba zbývající zápasy vyhrát a Dallas by v posledních dvou zápasech nesměl získat ani bod.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto záase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

4:3

Branky a nahrávky: 17. T. Raddysh (Lafferty), 20. T. Raddysh (Lafferty, Kurashev), 26. Cal. Jones, rozh. náj. T. Johnson – 18. Amadio (Theodore, Stephenson), 24. Martinez (Stephenson), 38. Pacioretty (McNabb, Stephenson)

1:0   Michael Amadio (VEG)

Chicago Blackhawks: Lankinen (Delia) – A. Vlasic, Set. Jones, McCabe, Regula, Stillman, Cal. Jones – DeBrincat (A), D. Strome, P. Kane (A) – Kubalík, J. Toews (C), T. Johnson – Kurashev, Lafferty, T. Raddysh – Katchouk, R. Johnson, Borgström.
Trenér: Derek King

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Patera) – McNabb, Theodore, Martinez (A), Pietrangelo (A), B. Hutton, Whitecloud, Coghlan – W. Karlsson, Eichel, Marchessault – Pacioretty, Stephenson, Ma. Stone (C) – W. Carrier, N. Roy, Dadonov – Janmark, Amadio.
Trenér: Pete DeBoer

Rozhodčí: O'Rourke, Luxmore – Kovachik, Berg

Diváci: 19 660

16:01 CHI 1:0 T. Raddysh (Lafferty)
17:39 VEG 1:1 Amadio (Theodore, Stephenson)
19:57 CHI 2:1 T. Raddysh (Lafferty, Kurashev)