Střely na bránu: 27 – 24 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Alexandar Georgijev (NYR) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 59:51
Samuel Montembeault (MTL) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 60:00

Libor Hájek (NYR) – 0+0, -3 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 21:00
Filip Chytil (NYR) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:51

1. Jeff Petry (MTL) – 2+0
2. Ryan Poehling (MTL) – 1+0
3. Barclay Goodrow (NYR) – 0+2

Utkání přihlíželo 16 845 diváků.
Hokejisté Montrealu se v Madison Square Garden postarali o překvapení, místní New York Rangers porazili výsledkem 4:3.

Hosté nastupovali do závěrečného dějství s jednobrankovým náskokem. Ve 45. minutě srovnal na 2:2 Frank Vatrano, Canadiens do třetice vrátil vedení Mike Hoffman. I na tuto trefu domácí našli odpověď, při vlastním oslabení posunul skóre do vyrovnané podoby Ryan Strome. Ani tato skutečnost ovšem celek z Kanady nerozhodila a jednatřicet vteřin před koncem základní hrací doby rozhodl o jeho vítězství svou druhou trefou Jeff Petry.

Svěřenci kouče St. Louise konečně přerušili sérii devíti porážek v řadě a bodově dotáhli druhý nejhorší tým sezóny, Arizonu. Porážka bez největších opor hrajících Rangers pro Newyorčany nic nemění, Jezdci mají jistou druhou příčku v Metropolitní divizi.

59:29

59:29 Jeff PETRY - 3:4

59:29

Montreal právě vstřelil branku!
Aréna Madison Square Garden ztichla, protože Montreal střílí gól a do konce základní hrací doby zbývá poslední půl minuta! JEFF PETRY podpořil ofenzivu a Dvorak ho vybídl k zakončení v pravém kruhu, svižný projektil vypálený ze zápěstí proletěl Georgijevovi nad lapačkou. Asistence: Christian Dvorak.

59:21

Ryan Strome tentokráte v roli nahrávajícího hráče, mezi kruhy hledal Franka Vatrana. Americký útočník usiloval o svou druhou trefu v utkání, leč forhendem mířil příliš vysoko.

58:49

Hosté znovu chtěli nakouknout do útočné třetiny, avšak zastavil jej hvizd českého čárového rozhodčího Libora Suchánka, který si všiml ofsajdového postavení Caufielda.

58:25

Od modré pálil švýcarský forvard Mike Hoffman. Alexandar Georgijev v tomto případě zasahovat nemusel, bránící Zach Jones zvedl touš do ochranné sítě.

57:38

Povedené střídání prvního útoku Rangers, ke gólu ovšem nevedlo. Alexis Lafreniere přenesl hru doleva na Kakka, rána z první rozvlnila jen boční síťku.

57:16

Mezi kruhy číhal na přihrávku Filip Chytil a dočkal se od Kaapa Kakka. Gól ovšem nestřelil, střelu forhendem gólman vyrazil vyrážečkou.

56:30

Tret Kevina Rooneyho je minulostí. Lze očekávat, že jej kouč Gallant za prohřešek cepovat nebude, neboť i díky němu mohli domácí využít laxní defenzivy hostů a vyrovnat.

55:41

55:41 Ryan STROME - 3:3

55:41

Rangers právě vstřelili branku!
Rooneyho trest nakonec vypadá býti ku prospěchu věci, Jezdci totiž srovnávají v početní nevýhodě! Skvělou práci odvedl Goodrow, když vystihl pas na modrou čáru a dojel až k pravému mantinelu do útočného pásma. Odtud nabil na osu kluziště RYANU STROMEOVI, Samuel Montembeault za prudkou ránou z první k levé tyči natahoval lapačku marně. Asistence: Barclay Goodrow.

55:06

Příliš dlouho Jeff Petry dával najevo, že bude nahrávat Nicku Suzukimu. Pas na jeho osobu zastavil Patrik Nemeth a vyhodil přes všechny čáry.

54:27

Cestu za vyrovnáním spoluhráčům výrazně komplikuje Kevin Rooney. Američan je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, Canadiens mají velkou příležitost udělat další důležitý krok směrem k vítězství.

54:04

Libor Hájek propadl a Jordan Harris rozjel po volné levé straně Joshe Andersona. Za českého zadáka zaskočil Zach Jones Zach, který protihráče zastavil čistým hitem.

3:4

Branky a nahrávky: 25. Reaves (Nemeth, Rooney), 45. Vatrano (Goodrow), 56. R. Strome (Goodrow) – 19. Poehling (Pezzetta, Lagesson), 40. Petry (Dvorak, Jos. Anderson), 53. Hoffman (Suzuki, Edmundson), 60. Petry (Dvorak)

New York Rangers: Georgijev (Šesťorkin) – Hájek, K. Miller, B. Schneider, Nemeth, Braun, Zac. Jones – Vatrano, Goodrow (A), R. Strome (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – J. Gauthier, Rooney (A), D. Hunt – Reaves, McKegg, Brodzinski.
Trenér: Gerard Gallant

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard, Romanov, Petry, Edmundson (A), Harris, Lagesson – Hoffman, Suzuki (A), Caufield – Gallagher (A), Evans, T. Pitlick – Jos. Anderson, Dvorak, Pezzetta – R. Pitlick, Dauphin, Poehling.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Furlatt, Syvret – Suchánek, Murray

Diváci: 16 845

09:25 MTL 2 Harris, vysoká hůl
18:45 MTL 0:1 Poehling (Pezzetta, Lagesson)