Tipsport: 1.3 6.34 7.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marc-Andre Fleury (MNS) – 21 zákroků, 4 OG, 84% úspěšnost, odchytal 56:12
Karel Vejmelka (ARI) – 35 zákroků, 3 OG, 92,1% úspěšnost, odchytal 60:00

Jan Jeník (ARI) – 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 7:58

Tři hvězdy utkání

1. Anton Strälman (ARI) 1+2
2. Shayne Gostisbehere (ARI) 0+3
3. Marcus Foligno (MNS) 1+1
Ryan Hartman ještě trefil beton Vejmelky a po závěrečném hvizdu se strhává strkanice. Kdo by to byl před utkáním řekl, že právě tyto dva týmy mohou zápas končit podobným stylem. Na Minnesotě je znát frustrace z porážky v poměru 3:5. Arizona předvedla málokdy vídanou věc a v poslední třetině nasázela čtyři branky. Na 13. pokus se tak dočkala vítězství v základní hrací době, které navíc vychytal český brankář Karel Vejmelka. Ten se nenechal rozhodit ani studenou sprchou v rozmezí 45. a 46. minuty, kdy inkasoval dva góly a stav byl rázem 3:3. Coyotes tak mají poměrně reálnou šanci, že nezakončí ročník na posledním místě.

59:37

Fiala málem vybojoval čtvrtý faul v utkání, tentokrát jsou sudí benevolentnější.

59:21

Méně než 40 sekund před koncem si ještě Dean Evason vybírá čas na oddech. Wild už musí všechno tlačil na branku.

58:56

Wild už samozřejmě nemají co ztratit, v šesti znovu dobývají. Skvělou šanci Kulikoval koncem vyrážečky vytáhnul Vejmelka, který nemá chvíli klidu.

58:41

58:41 Phil KESSEL - 3:5

58:41

Arizona právě vstřelila branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto. Nick Schmaltz totiž zvládl získat kotouč, předal ho na PHILA KESSELA a ten si užil krasojízdu k prázdné brance. Arizonu je třeba pochválit za relativně tuhou obranu, ze které tento gól ostatně vzešel. Asistence: Nick Schmaltz.

58:26

Přenesení Kaprizova nezpracoval Gaudreau. Wild opouštějí třetinu.

58:05

Drzý průnik Fialy, ale k zakončení nedošlo. Eriksson Ek už z mezikruží pálí, jenže znovu vedle.

57:38

Stadion je na nohou, Wild tlačí na Vejmelku, ale střela Kaprizova neprošla přes Strälmana, který vyhazuje.

57:29

Už dvě a půl minuty před koncem sáhnul Dean Evason ke hře bez brankáře. Dosti odvážný krok si bude moci lépe připravit během nadcházející komerční pauzy.

57:06

Zakázané uvolnění, puk rychle dojel Merrill. To je bezesporu příležitost, jak získat kontrolu nad soupeřem.

56:42

Na mantinelu zapracoval Nick Schmaltz a raději jde opět rychle střídat. Teď Arizona nemá prostor pro chyby.

56:05

Zbývají méně než čtyři minuty, další útok rozjede Alex Goligoski. Wild potřebují zabrat podobně jako za stavu 1:3.

55:27

Karel Vejmelka chtěl nyní pomoct s rozehrávkou, ale puk se kuriózně odrazil a český gólman ztratil orientaci. Měl štěstí, že situace neskončila inkasovaným gólem.

55:01

Těsná situace v okolí modré čáry, sudí ovšem pustil hru. Greenway tak mohl vypálit ze slotu do hrudě Vejmelky, který odolává.

54:31

Foligno opět oxidoval před brankou, ale byť se mu podařilo nahození Brodina tečovat, umístil puk jen mimo bránu.

3:5

Branky a nahrávky: 12. Hartman (Boldy, Kaprizov), 45. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Kaprizov), 46. M. Foligno (J. Eriksson Ek, Greenway) – 39. Strälman (N. Schmaltz, Hayton), 41. Jack McBain (Strälman, Gostisbehere), 43. Roussel (Gostisbehere, Strälman), 51. T. Boyd (Gostisbehere, Kessel), 59. Kessel (N. Schmaltz)

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Middleton, Jordie Benn, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Bjugstad – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Säteri) – Gostisbehere, Strälman, Capobianco, J. Moser, Dineen, V. Söderström – N. Schmaltz, Hayton, T. Boyd – Carcone, N. Smith, Kessel – Roussel, Jack McBain, L. Eriksson – Imama, Galchenyuk, J. Jeník.

25:46 MNS 2 Bjugstad, příliš mnoho hráčů na ledě
27:23 MNS 2 K. Fiala, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
31:53 ARI 2 Gostisbehere, podrážení
38:16 ARI 1:1 Strälman (N. Schmaltz, Hayton)
40:20 ARI 1:2 Jack McBain (Strälman, Gostisbehere)
42:56 ARI 1:3 Roussel (Gostisbehere, Strälman)
44:51 MNS 2:3 J. Eriksson Ek (M. Foligno, Kaprizov)
45:15 MNS 3:3 M. Foligno (J. Eriksson Ek, Greenway)
46:18 ARI 2 N. Schmaltz, hákování
49:35 MNS 2 Hartman, podrážení
50:22 ARI 3:4 T. Boyd (Gostisbehere, Kessel)