27.04.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.06 4.2 2.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Anton Forsberg (OTT) – 37 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,2%, odchytal 63:17
Mackenzie Blackwood (NJD) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3%, odchytal 63:17

Pavel Zacha (NJD) – 1+1, 2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:24

Tři hvězdy utkání

1. Tim Stützle (OTT) 2+2
2. Nolan Foote (NJD) 2+0
3. Brady Tkachuk (OTT) 0+3 (06:51:35)
Statistiky: Střely na bránu: 34-41; Zablokované střely: 17-8; Vhazování: 51%-49%; Hity: 32-24; Přesilové hry: 2/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Pavel Zacha sice přispěl gólem a asistencí k tomu, že Devils vybojovali bod na ledě Otttawy, ukončit sérii tří porážek v řadě se jim ale dnes nepodařilo. Prodloužení rozhodl fantastickým gólem Drake Batherson. Parádní zápas odehrál Brady Tkachuk, který asistoval u tří z pěti gólu Senators. Tim Stützle a Nolan Foote skórovali dvakrát. Konec. Ottawa Senators 5 New Jersey Devils 4.

63:17

63:17 Drake BATHERSON - 5:4

63:17

Ottawa právě vstřelila branku!
DRAKE BATHERSON ukončil zápas parádní akcí, když se v pravém kruhu uvolnil stahovačkou a bekhendem zasunul puk mezi betony brankáře – 5:4! Asistence: Tim Stützle a Erik Brännström.

62:17

Josh Norris se dostal v rychlém sledu ke třem střelám, jenže ani jedna za zády brankáře neskončila! Poslední přišla z vrcholu mezikruží.

61:13

Ottawa sice vystřelila na pravém křídle, jenže ke střele došlo až po skončení přesilové hry Sens, a Mackenzie Blackwood po sevření kotouče přerušil hru. Stále 4:4.

60:16

Senators nastoupili do prodloužení se čtyřmi útočníky, Josh Norris ale na pravém křídle ztratil stabilitu a Devils se podařilo podél střídaček úspěšně vyhodit kotouč.

60:01

Senators třikrát vedli o dvě branky, jenže v posledním případě nedokázali náskok udržet a zásluhou Pavla Zachy jde zápas do prodloužení, v jehož úvodu budou domácí dohrávat přesilovou hru. Skóre po třetí třetině tohoto zápasu. Ottawa Senators 4 New Jersey Devils 4.

60:00

59:06

Dawson Mercer fauloval v levém rohu útočného pásma a za zbytečný faul dostal dvě minuty za krosček. Sens si vzali timeout, protože mohou rozhodnout střetnutí.

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:31

Brady Tkachuk je v letošním ročníku jediným hráčem, který vyslal na bránu soupeře více než 250 střel a zároveň předvedl více než 250 hitů.

57:59

Poměrně dlouho se hrálo bez přerušení, Devils se ale nyní ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru.

54:58

Po krátké komerční přestávce se opět hraje a za nerozhodného stavu 4:4 míříme do prodloužení.

54:04

54:04 Dylan Gambrell pak nedokázal využít samostatného úniku

5:4

Branky a nahrávky: 20. Chabot (B. Tkachuk, Stützle), 21. Batherson (B. Tkachuk, Hamonic), 37. Stützle (B. Tkachuk, Norris), 47. Stützle, 64. Batherson (Stützle, Brännström) – 29. N. Foote (Zetterlund, Walsh), 40. N. Foote (Zacha, Ty Smith), 48. Zacha (Bratt), 51. Šarangovič (Severson)

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Hamonic, Chabot (A), Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden (A) – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, P. Kelly – Sabourin, Kastelic, Tierney.
Trenér: D.J. Smith

New Jersey Devils: Blackwood (A. Hammond) – Severson (A), Ty Smith, D. Hamilton (A), Graves, Walsh, Bahl – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Šarangovič, J. Boqvist, Kuokkanen – Zetterlund, Zacha, N. Foote – Bastian, M. McLeod, Geertsen.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Pierre Lambert, Conor O’Donnell. Čároví: Julien Fournier, Jonathan Deschamps

Diváci: 13101

14:40 OTT 2 Zub, vysoká hůl
19:13 NJD 2 Kuokkanen, držení
19:43 OTT 1:0 Chabot (B. Tkachuk, Stützle)
20:11 OTT 2:0 Batherson (B. Tkachuk, Hamonic)
28:52 NJD 2:1 N. Foote (Zetterlund, Walsh)
35:44 NJD 2 Severson, vysoká hůl
36:41 OTT 3:1 Stützle (B. Tkachuk, Norris)
39:54 NJD 3:2 N. Foote (Zacha, Ty Smith)